Ухвала
від 03.02.2022 по справі 910/756/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

03.02.2022Справа № 910/756/22

Суддя Господарського суду міста Києва Нечай О.В., розглянувши

позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 )

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Королівський продукт" (Республіка Польща, Воєводство Любельське, повіт Люблін, гміна Люблін, населений пункт Люблін, REGION: 380830997, NIP: 7123372843); 2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ); 3) Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду "Житло-Сервіс" (Україна, 02081, м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, буд. 25-Б; ідентифікаційний код: 31025659)

про визнання договору, акту приймання-передачі недійсними та скасування реєстраційних дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Королівський продукт" (далі - відповідач-1), ОСОБА_2 (далі - відповідач-2), Комунального підприємства з експлуатації і ремонту житлового фонду "Житло-Сервіс" (далі - відповідач-3) про: визнання недійсним Договору дарування від 03.12.2018 частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Фільм Дистриб`юшн" (далі - Товариство), укладеного відповідачами 1, 2, щодо безоплатної передачі відповідачем-2 у власність відповідача-1 частки в статутному капіталі Товариства в розмірі 18 375,00 грн, що становить 35 % статутного капіталу; визнання недійсним Акту приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства в частині безоплатної передачі відповідачем-2 у власність відповідача-1 частки в статутному капіталі Товариства в розмірі 18 375,00 грн, що становить 35 % статутного капіталу; скасування державної реєстрації внесення змін до відомостей про юридичну особу - Товариство, що не пов`язані зі змінами в установчих документах від 04.12.2018 номер запису № 10681070038022466, здійсненої державним реєстратором Подолякою Іваном Павловичем, відповідач-3: зміна складу або інформації про засновників.

Позов мотивовано тим, що оспорюваний договір було укладено з недодержанням вимог ч. 1 ст. 203 Цивільного кодексу України, оскільки частка в статутному капіталі Товариства була відчужена особою, яка не була її власником, що порушує права позивача, як учасника вказаного товариства. Враховуючи ту обставину, що реєстрація змін у складі учасників товариства, розмірів часток у статутному капіталі товариства здійснюється на підставі акту приймання-передачі частки у статутному капіталі товариства, з огляду на заявлену вимогу про визнання вищевказаного договору дарування недійсним, позивачем також заявлено вимогу про визнання недійсним Акту приймання-передачі частки у статутному капіталі Товариства, а також вимогу про скасування реєстраційної дії від 04.12.2018 номер запису № 10681070038022466, вчиненої відповідачем-3, що, на думку позивача, є необхідним для відновлення його порушених прав та законних інтересів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.01.2022 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків - протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

28.01.2022 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з додатками.

Враховуючи викладене, оскільки позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, в силу положень статті 174 Господарського процесуального кодексу України вказана позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та підлягає прийняттю до розгляду в порядку, встановленому статтею 176 Господарського процесуального кодексу України.

За приписами ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Частиною третьою статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).

З огляду на предмет та підстави заявленого позову, суд дійшов висновку про те, що справа № 910/756/22 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідач-1 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Королівський продукт" є іноземною юридичною особою, адресою місцезнаходження якого позивач зазначив: Республіка Польща, Воєводство Любельське, повіт Люблін, гміна Люблін, населений пункт Люблін, REGION: 380830997, інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв відповідача-1 у матеріалах позовної заяви також відсутня, а відповідач-2 - Мюллер Юлія Анатоліївна є нерезидентом України, адресою якої є: Федеративна Республіка Німеччина, м. Берлін, Хаупштрассе, 86Д.

Згідно зі статтею 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до статті 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок вручення судових та позасудових документів на території Республіки Польща регулюється Договором між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993, який ратифіковано постановою Верховної Ради України № 3941-XII від 04.02.1994 (далі - Договір), згідно зі статтею 2 якого суди і органи прокуратури Договірних Сторін, що далі іменуються "установи юстиції" надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Інші органи Договірних Сторін, компетентні в цивільних та кримінальних справах, звертаються за наданням правової допомоги за посередництвом власних установ юстиції.

Статтею 3 Договору передбачено, що у справах, що охоплюються цим Договором, установи юстиції, зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим Договором. В розумінні цього Договору центральними органами є: з боку України - Міністерство юстиції та Генеральна Прокуратура, а з боку Республіки Польща - Міністерство юстиції. Центральні органи можуть домовитися, що установи юстиції Договірних Сторін зносяться між собою безпосередньо.

Відповідно до статті 4 Договору Договірні Сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.

Статтею першою Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща, на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 10.01.2011 (далі - Угода), передбачено, що у справах, які охоплюються Договором, під час передачі клопотань про надання правової допомоги на основі статті 4 Договору наступні органи зносяться між собою безпосередньо: з боку України - Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві і Севастополі (далі - "головне управління юстиції"); з боку Республіки Польща - голови окружних судів Республіки Польща.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Угоди суд України, який розглядає справу, подає клопотання про надання правової допомоги через відповідне головне управління юстиції до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання.

Статтею 5 Договору унормовано, що у справах, що охоплюються цим Договором, клопотання складаються державною мовою запитуючої Сторони і до них додаються переклади на державну мову запитуваної Сторони або англійську чи російську.

З огляду на вищевказані положення Договору та Угоди, з метою належного повідомлення відповідача-1 про розгляд цієї справи, суд вважає за необхідне звернутись через Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) до відповідного окружного суду Республіки Польща з клопотанням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження в цій справі, позовної заяви з доданими до неї документами) відповідачу-1 - ТОВ "Королівський продукт" (Республіка Польща, Воєводство Любельське, повіт Люблін, гміна Люблін, населений пункт Люблін, REGION: 380830997, NIP: 7123372843), у зв`язку з чим позивачу необхідно встановити строк для подання нотаріально засвідчених перекладів на польську мову вищезазначених документів.

Порядок вручення судових та позасудових документів на території Федеративної Республіки Німеччини регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 (далі - Конвенція).

Статтею першою Конвенції передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Згідно зі статтею 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

За змістом статті 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом: a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави. З урахуванням положень пункту (b) частини першої цієї статті документ може завжди бути вручений шляхом безпосередньої доставки одержувачу, який приймає його добровільно. Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави. Частина прохання, яка відповідає формуляру, доданому до цієї Конвенції, що містить короткий виклад суті документу, що підлягає врученню, вручається разом з документом.

Пунктами 6.6, 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 № 1092/5/54, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.07.2008 за № 573/15264, передбачено, що у разі, якщо документ підлягає врученню в іноземній державі відповідно до частини першої статті 5 Конвенції про вручення, він має бути складений або перекладений на офіційну мову або одну з офіційних мов запитуваної держави. Суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

З анкети Федеративної Республіки Німеччини, розміщеної на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=257), вбачається, що прохання про вручення судових документів надсилаються до Центрального Органу землі, де прохання необхідно виконати. При цьому, відповідно до статті 5 Конвенції, Німеччина вимагає, щоб усі документи, які будуть вручені, готувалися німецькою мовою або до них додавався переклад німецькою мовою. Витрати, пов`язані з виконанням запиту, не стягуються.

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://assets.hcch.net/docs/494216ab-d7f6-4f7b-9627-93270f8a64da.pdf) у розділі: Центральні Органи Німеччини - Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, Центральним Органом федеративної землі Берлін (нім. Berlin) є Senatsverwaltung fur Justiz, Verbraucherschutz und Antidiskriminierung Berlin (Salzburger Stra?e 21-25, 10825 Berlin).

З огляду на вищенаведене, з метою належного повідомлення відповідача-2 про дату, час і місце розгляду цієї справи, відповідно до статей 3, 5 Конвенції, суд дійшов висновку про необхідність звернення до Центрального Органу федеративної землі Берлін - Senatsverwaltung fur Justiz, Verbraucherschutz und Antidiskriminierung Berlin (Salzburger Stra?e 21-25, 10825 Berlin) з проханням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження в цій справі, позовної заяви з доданими до неї документами) відповідачу-2 - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), у зв`язку з чим позивачу необхідно встановити строк для подання нотаріально засвідчених перекладів на німецьку мову вищезазначених документів.

У позовній заяві позивачем зазначено третіми особами, зокрема, Товариство з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Фільм Дистриб`юшн" та ОСОБА_3 .

Згідно з ч. 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

З огляду на предмет та підстави заявленого позову, оскільки рішення у цій справі може вплинути на права і обов`язки Товариства та ОСОБА_3 , як учасника вказаного товариства, на підставі ч. 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність залучення Товариства з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Фільм Дистриб`юшн" та ОСОБА_3 до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.

Правових підстав для залучення до участі у справі в якості третьої особи Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Тишко Ірини Олександрівни позивачем не наведено, як і не встановлено судом.

Статтею 181 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити в цій справі підготовче засідання та встановити учасникам справи строки для подання ними заяв по суті справи.

Керуючись статтями 12, 50, 120, 121, 176 - 179, 181, 234, 235, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 910/756/22.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Залучити Товариство з обмеженою відповідальністю "Юкрейніан Фільм Дистриб`юшн" (Україна, 03028, м. Київ, вул. Стратегічне шосе, буд. 2А, літ А; ідентифікаційний код: 35838818) та Шліхта Міхаеля ( АДРЕСА_3 ; адреса для листування: 01133, м. Київ, вул. Євгена Коновальця, буд. 36Д, оф. 54.2) до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.

4. Підготовче засідання призначити на 29.06.22 на 14:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 12.

Повідомити учасників справи, що явка їх представників у судове засідання не є обов`язковою.

5. Встановити позивачу строк - протягом 20-ти днів з дня вручення цієї ухвали для подання до суду 3 (трьох) екземплярів нотаріально засвідченого перекладу польською мовою ухвали суду про відкриття провадження у справі та позовної заяви з доданими до неї документами.

6. Встановити позивачу строк - протягом 20-ти днів з дня вручення цієї ухвали для подання до суду 3 (трьох) екземплярів нотаріально засвідченого перекладу німецькою мовою ухвали суду про відкриття провадження у справі, позовної заяви з доданими до неї документами та прохання про вручення судових та позасудових документів, згідно з формуляром, що додається до Конвенції.

7. Звернутися через Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання, з клопотанням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження в цій справі, позовної заяви з доданими до неї документами) відповідачу-1 - Товариству з обмеженою відповідальністю "Королівський продукт" (Республіка Польща, Воєводство Любельське, повіт Люблін, гміна Люблін, населений пункт Люблін, REGION: 380830997, NIP: 7123372843).

8. Звернутися до Центрального органу федеративної землі Берлін - Senatsverwaltung fur Justiz, Verbraucherschutz und Antidiskriminierung Berlin (Salzburger Stra?e 21-25, 10825 Berlin) з проханням про вручення судових документів (ухвали суду про відкриття провадження в цій справі, позовної заяви з доданими до неї документами) відповідачу-2 - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ).

9. Встановити відповідачам строк - протягом 20-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання суду, з дотриманням приписів статті 165 Господарського процесуального кодексу України: обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; доказів його направлення іншим учасникам справи.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду (ч. 5 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

10. Попередити відповідачів , що у разі ненадання відзивів у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

11. Встановити позивачу строк - протягом 10-ти днів з дня отримання відзивів на позов (якщо їх буде подано) для подання суду, з дотриманням приписів статті 166 Господарського процесуального кодексу України: відповіді на відзиви та доказів її направлення іншим учасникам справи.

12. Встановити відповідачам строк - протягом 10-ти днів з дня отримання відповіді на відзиви (якщо їх буде подано) для подання суду, з дотриманням приписів статті 167 Господарського процесуального кодексу України: заперечення щодо відповіді на відзиви та доказів його направлення іншим учасникам справи.

13. Встановити третім особам строк - протягом 15-ти днів з дня вручення цієї ухвали для подання суду, з дотриманням приписів статті 168 Господарського процесуального кодексу України: пояснення щодо позову та доказів його направлення іншим учасникам справи.

14. Попередити учасників справи, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого статтею 135 Господарського процесуального кодексу України.

15. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду у строк до закінчення підготовчого провадження з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.

16. Звернути увагу учасників справи на положення статей 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

17. Звернути увагу учасників справи на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені у відповідності до вимог ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163:2020, чинних з 01.09.2021).

18. Повідомити учасників справи, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ та на інформаційному сайті за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/.

19. Згідно з ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

20. Дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.В. Нечай

Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється щоп`ятниці з 14:00 до 16:00 в приміщенні суду, за наявності завчасно поданого через відділ діловодства суду клопотання, документа, що посвідчує особу представника учасника справи, оригіналу документа, що підтверджує його повноваження та належним чином засвідченої копії для залучення до матеріалів справи.

Учасники судового процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.02.2022
Оприлюднено07.02.2022
Номер документу102973000
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/756/22

Ухвала від 22.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 13.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 28.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 03.02.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

Ухвала від 24.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Нечай О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні