Ухвала
від 09.02.2022 по справі 2-1404-2007
СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-1404-2007

Провадження № 6/242/23/22

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

09 лютого 2022 р. м.Селидове

Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Черкова В.Г., при секретарі Уварові М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Селидове заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія ЮНІКО ФІНАНС , заінтересовані особи: Публічне акціонерне товариство Дельта Банк , ОСОБА_1 , про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку пред`явлення виконавчого листа до виконання, -

в с т а н о в и в:

22.12.2021 р. ТОВ ФК ЮНІКО ФІНАНС звернулося до суду із заявою про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку пред`явлення виконавчого листа до виконання.

В обґрунтування заяви зазначено, що рішенням Селидівського міського суду Донецької області від 01.08.2007 р з ОСОБА_1 було стягнуто заборгованість за кредитним договором на користь ПАТ Кредитпромбанк . 16.06.2021 р. ухвалою суду було замінено сторону виконавчого провадження на ТОВ ФК ЮНІКО ФІНАНС . Новий кредитор не отримав виконавчий лист. До заміни стягувача заявник не володів процесуальною дієздатністю для здійснення заходів щодо віднайдення виконавчого листа. Згідно повідомлення виконавчої служби 22.05.2014 р. була винесена постанова про повернення виконавчого документу на підставі п.2 ст.47 ЗУ Про виконавче провадження , станом на 29.11.2021 р. повторно на виконання не надходив. ПАТ Дельта Банк повідомив про відсутність виконавчого листа по справі. Вважає, що виконавчий лист було втрачено, а тому просив поновити строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання та видати його дублікат.

Судом при дослідженні матеріалів справи встановлено наступне.

Рішенням Селидівського міського суду Донецької області від 01.08.2007 р. з ОСОБА_1 було стягнуто заборгованість за кредитним договором на користь ВАТ Кредитпромбанк в особі Донбаської філії ВАТ Кредитпромбанк .

Ухвалою суду від 26.06.2014 р. було замінено сторону виконавчого провадження наПАТ Дельта Банк .

16.06.2021 р. ухвалою суду було замінено сторону виконавчого провадження на ТОВ ФК ЮНІКО ФІНАНС .

Згідно повідомлення від 02.12.2021 р., в ПАТ Дельта Банк відсутня інформація про місцезнаходження виконавчого листа по справі № 2-1404 щодо боржника ОСОБА_1 .

Згідно повідомлення Селидівського відділу державної виконавчої служби у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального міністерства юстиції (м.Харків) від 29.11.2021 р., згідно перевірки Автоматизованої системи виконавчих проваджень виконавчий лист № 2-1404 від 13.08.2007 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь ВАТ Кредитпромбанк заборгованості у сумі 437754,28 грн. повторно надійшов на виконання 21.02.2013 р., була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП 36717730. 22.05.2014 р. винесена постанова про повернення виконавчого документа стягувачеві на підставі п.2 ст.47 ЗУ Про виконавче провадження . ВП 36717730 включено до Акту про вилучення проваджень для знищення, оскільки строк зберігання збіг 22.05.2017 р.

Відповідно до п. 17.4 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.

За змістом приведеної норми, підставами для видачі дубліката виконавчого листа є саме втрата виконавчого листа.

Згідно з ч.1 ст.5 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. При цьому, зі змісту ст.ст.55, 124 Конституції України та ст.13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод випливає, що кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту, не заборонений законом.

Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ст.77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до п.17.4 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Положеннями ЦПК України передбачена можливість видачі по справі лише одного виконавчого листа та його дублікат може бути виданий судом лише у випадку втрати оригіналу, при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа вирішальним є встановлення обставин втрати оригіналу виконавчого листа.

Оригінал виконавчого листа вважається втраченим коли його загублено, украдено, знищено або істотно пошкоджено, що унеможливлює його виконання. Підставою для видачі дублікату є заява стягувача або подання державного виконавця. При цьому, заявник має повідомити суду обставини, за яких виконавчий лист було втрачено.

При вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа або судового наказу у зв`язку з його втратою заявники повинні подати докази, а суди мають обов`язково перевірити, чи не було виконано втрачені судові рішення, судові накази, чи не втратили вони законної сили; перевірити чи отримував стягувач оригінали виконавчих листів, та, якщо так, то коли, ким, на якій правовій підставі і за яких обставин; чи пред`являв стягувач виконавчий лист до виконання; обставин втрати виконавчого документа, коли було виявлено втрату оригіналу виконавчого листа і якими доказами це підтверджується.

Під час розгляду заяви про видачу дублікату виконавчого документа суд зобов`язаний з`ясувати, чи є воно чинним та не було скасовано, чи виконано рішення повністю або частково, чи не призведе видача дубліката виконавчого документа до отримання стягувачем неналежного; також суд має встановити, за яких обставин та ким втрачено виконавчий документ.

Якщо виконавчий документ був втрачений при пересилці, до заяви про видачу дублікату втраченого виконавчого документу повинно бути надано відповідні докази - довідки органів зв`язку або державного виконавця.

Згідно з ч. 6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Доведення втрати виконавчого документа і факту подання заяви про видачу дубліката виконавчого листа до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання це не право, а обов`язок стягувача і невиконання останнім своїх процесуальних обов`язків, дає лише правові підстави для висновку про недобросовісне користування та зловживання своїми процесуальними правами.

Виходячи із змісту п. 17.4 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України питання про видачу дублікату виконавчого листа необхідно вирішувати одночасно з питанням про поновлення строку на його пред`явлення.

Виконавчий лист було пред`явлено до виконання. Строк пред`явлення виконавчого документа до виконання перервався пред`явленням стягувачем виконавчого документа до виконання, відомостей про повернення та отримання виконавчого документа стягувачу - ПАТ Кредитпромбанк - матеріали справи не містять, лише зазначено, що виконавчий лист було повернуто стягувачу у 2014 р.

Згідно ч.5 Перехідних положень ЗУ Про виконавче провадження від 02 червня 2016 року

№ 1404-VIII, виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред`являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.

Відповідно до ст.12 зазначеного Закону виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття . Строки пред`явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі: 1) пред`явлення виконавчого документа до виконання; 2) надання судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, відстрочки або розстрочки виконання рішення. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв`язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред`явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв`язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника - з дня закінчення строку дії відповідної заборони. Стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Згідно зі ст.. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

З 2014 р. (часу повернення виконавчого документу) попередні стягувачі повторно не скеровували виконавчий лист до відділу ДВС для виконання, із заявою про видачу дублікату виконавчого листа по справі не зверталися, строк пред`явлення виконавчого документу до виконання на момент звернення із даною заявою 23.12.2021 р. сплив згідно повідомлення ВДВС 22.05.2017 р.

Таким чином, доказів в обґрунтування заявлених вимог заявником не надано. Строк пред`явлення виконавчого документу до виконання сплив ще у 2017 р.

Оскільки доведення втрати виконавчого документа і факту подання заяви про видачу дубліката виконавчого листа до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання це не право, а обов`язок стягувача і невиконання останнім своїх процесуальних обов`язків, дає лише правові підстави для висновку про недобросовісне користування та зловживання своїми процесуальними правами, то, на думку суду, дана заява є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 433, п. 17.4 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія ЮНІКО ФІНАНС , заінтересовані особи: Публічне акціонерне товариство Дельта Банк , ОСОБА_1 , про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку пред`явлення виконавчого листа до виконання - відмовити в повному обсязі.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду з урахуванням п.15.5 Перехідних положень ЦПК України через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя

СудСелидівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення09.02.2022
Оприлюднено11.02.2022
Номер документу103075039
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-1404-2007

Постанова від 01.02.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Постанова від 01.02.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 31.01.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 03.01.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 22.02.2022

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Новікова Г. В.

Ухвала від 09.02.2022

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 03.02.2022

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Ухвала від 16.06.2021

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Черков В. Г.

Рішення від 28.03.2007

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні