Ухвала
від 10.02.2022 по справі 471/775/21
МИКОЛАЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

10.02.22

22-ц/812/521/22

Справа № 471/775/21

Провадження № 22-ц/812/521/22

У Х В А Л А

10 лютого 2022 року м. Миколаїв

Миколаївський апеляційний суд у складі судді Базовкіної Т.М., розглянувши апеляційну скаргу Фермерського господарства Забава на рішення Братського районного суду Миколаївської області від 11 листопада 2021 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Забава про внесення змін до договору оренди землі,

У С Т А Н О В И В :

Рішенням Братського районного суду Миколаївської області від 11 листопада 2021 року позов ОСОБА_1 до Фермерського господарства (далі - ФГ) Забава про внесення змін до договору оренди землі задоволено.

Не погодившись із вказаним рішенням суду, ФГ Забава 24 грудня 2021 року через засоби поштового зв`язку подало апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду , яка надійшла до апеляційного суду 09 лютого 2022 року. В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Однак апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Відповідно до вимог пункту 1 частини 4 статті 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.

Враховуючи те, що апеляційна скарга, яка підписана головою ФГ Забава Розумович О.В., надійшла безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду без матеріалів цивільної справи, у апеляційного суду немає можливості перевірити чи подавалася відповідні документи раніше, які підтверджують повноваження ОСОБА_2 , та чи наявні вони в матеріалах справи, а до апеляційної скарги такі документи не додані. Тому, необхідно надати до апеляційного суду документ, який підтверджує повноваження Розумович О.В. на подачу цієї апеляційної скарги.

Відповідно до частини 1 статті 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Як видно з Єдиного державного реєстру судових рішень у судовому засіданні 11 листопада 2021 року було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення. Повний текст оскаржуваного рішення складений 16 листопада 2021 року. Представник відповідача участі у судовому засіданні не брав.

Отже, враховуючи викладене, строк на апеляційне оскарження зазначеного судового рішення сплив 16 грудня 2021 року.

Апеляційна скарга подана через засоби поштового зв`язку 24 грудня 2021 року, про що свідчить штемпель Укрпошти на конверті.

Згідно з частиною 2 статті 354 ЦПК України, учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на рішення суду подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (частина 3 статті 354 ЦПК України).

За правилами статті 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Однак апелянт в апеляційній скарзі не ставить питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження судового рішення.

Згідно положень статті 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

За такого, апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження, апелянт не порушує питання про поновлення цього строку, а тому відповідно до вимог статті 357 ЦПК України, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для надання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Братського районного суду Миколаївської області від 11 листопада 2021 року.

Крім того, апелянтом не сплачений судовий збір.

За правилами пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір (далі - Закон).

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону апеляційна скарга на рішення суду оплачується судовим збором у розмірі 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Розмір судового збору при поданні позовної заяви визначався підпунктом 2 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону та склав 908 грн. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2021 року).

Судовий збір за подачу апеляційної скарги складає 1362 грн. (908 х 150 %).

Відповідно до частини 2 статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Отже, зазначені недоліки апеляційної скарги перешкоджають відкриттю апеляційного провадження та є підставою для залишення апеляційної скарги без руху.

На підставі викладеного та відповідно до вимог статті 357 ЦПК України, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, надати апелянту строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 185, 354, 357 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Фермерського господарства Забава на рішення Братського районного суду Миколаївської області від 11 листопада 2021 року - залишити без руху.

Надати апелянту можливість в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, усунути недоліки, наведені у її мотивувальній частині, а саме:

- надати документ, що посвідчує повноваження Розумович О.В. на подачу цієї апеляційної скарги;

- надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Братського районного суду Миколаївської області від 11 листопада 2021 року;

- сплатити 1362 грн судового збору та надати оригінал квитанції про сплату судового збору до Миколаївського апеляційного суду.

Платіжні реквізити для сплати судового збору:

Одержувач коштів: Миколаїв. ГУК/тг м. Миколаїв/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО): 899998

Рахунок отримувача: UA 318999980313111206080014478

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу : *;101;__(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від _ (Дата оскаржуваного рішення) по справі __ (Номер справи), Миколаївський апеляційний суд.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк, судом буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

У випадку не сплати судового збору та ненадання документу, який підтверджує повноваження представника, у зазначений строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута особі, яка її подала.

Суддя Миколаївського

апеляційного суду Т.М. Базовкіна

СудМиколаївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення10.02.2022
Оприлюднено14.02.2022
Номер документу103093249
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —471/775/21

Постанова від 05.09.2022

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Базовкіна Т. М.

Ухвала від 21.07.2022

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Базовкіна Т. М.

Ухвала від 30.06.2022

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Базовкіна Т. М.

Ухвала від 10.02.2022

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Базовкіна Т. М.

Рішення від 11.11.2021

Цивільне

Братський районний суд Миколаївської області

Гукова І. Б.

Рішення від 11.11.2021

Цивільне

Братський районний суд Миколаївської області

Гукова І. Б.

Ухвала від 15.09.2021

Цивільне

Братський районний суд Миколаївської області

Гукова І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні