Ухвала
від 10.02.2022 по справі 524/4028/21
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/4028/21

Провадження № 1-кс/524/334/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2022 року слідчий суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні №42020171090000096 від 17.07.2020 року, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42020171090000096, зареєстрованого 17.07.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, яке погоджене з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 .

На обґрунтування клопотання зазначає, що здійснюється досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, яке внесене 17.07.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.191 КК України, за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого у великих розмірах.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 уклали договір з фізичною особою підприємцем на виготовлення проектно-кошторисної документації під назвою: «Реконструкція Салівської загальноосвітньої школи I-II ступенів за рахунок відокремлення частини внутрішнього простору першого поверху під організацію приміщення дошкільного закладу (дитячого садку)» в порушення вимог норм «Порядку розроблення проектної документації на будівництво об`єктів», ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво», ДБН А.2.2-3:2014 "Склад та зміст проектної документації на будівництво" шляхом безпідставного застосування деяких норм, характеристики будівлі, а саме збільшення площі будівлі, розрахунків, умисно неправомірно завищили загальну вартість робіт на виготовлення проектно-кошторисної документації, внаслідок чого місцевому бюджету спричинено збитки на вказану суму.

04 січня 2022 року постановою прокурора Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 по даному кримінальному провадженню призначено будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_2 .

12.01.2022 судовим експертом ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 заявлено клопотання про надання додаткових матеріалів, необхідних для складання висновку експерта за результатами судової будівельної-технічної експертизи.

З метою проведення всебічного, повного і об`єктивного досудового розслідування та проведення експертизи виникла необхідність у тимчасовому доступі до проектно-кошторисної документації під назвою «Реконструкція Салівської загальноосвітньої школи I-II ступенів за рахунок відокремлення частини внутрішнього простору першого поверху під організацію приміщення дошкільного закладу (дитячого садку)» виконаної згідно договору № 20 від 24.10.2019 у повному обсязі, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Вказана документація знаходяться у розпорядженні володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до витягу з ЄРДР створено слідчу групу у складі: старших слідчих: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , слідчих: ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 .

Слідчий та представник ІНФОРМАЦІЯ_3 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу ІНФОРМАЦІЯ_4 до судового засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.

Дослідивши додані до клопотання матеріали, які обґрунтовують його доводи, слідчий суддя приходить до наступного.

Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів віднесено до заходів забезпечення кримінального провадження.

Частиною 1 ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається,якщо слідчий,прокурор недоведе,що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Відповідно до ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогамст.160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про здійснення слідчим досудового розслідування раніше зазначеного кримінального правопорушення, а також про те, що речі та документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, знаходяться у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_3 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу ІНФОРМАЦІЯ_4 , вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.

Згідно з положеннями ч.1ст.162 КПК України речі та документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, не містять охоронювану законом таємницю, та можуть бути використані як докази, сприяти розкриттю кримінального правопорушення та встановленню осіб, які його скоїли.

Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу ІНФОРМАЦІЯ_4 , на даний час неможливо.

Враховуючи, що метою тимчасового доступу до речей та документів є надання вищевказаних документів експерту для проведення будівельно-технічної експертизи, слідчий суддя вважає за можливе надати розпорядження на вилучення завірених належним чином копій,доступ дояких проситьслідчий,що є достатнім для забезпечення ефективності досудового розслідування і досягнення мети кримінального провадження.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено, передбачені ст.132, ч.ч.5-7 ст.163 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 132, 160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні №42020171090000096 від 17.07.2020 року, задовольнити.

Надати слідчій групі у складі: старшого слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_6 , старшого слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_7 , слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_8 , слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_9 , слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме:проектно-кошторисноїдокументації підназвою «РеконструкціяСалівської загальноосвітньоїшколи I-IIступенів зарахунок відокремленнячастини внутрішньогопростору першогоповерху підорганізацію приміщеннядошкільного закладу(дитячогосадку)»відповідно додоговору №20від 24.10.2019 уповному обсязі,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 зпоглибленим вивченнямпредметів суспільно-гуманітарногоциклу ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_1 ,з метоюознайомлення зними таз можливістювилучення завірених належним чином копій.

Строк дії ухвали визначити до 15 лютого 2022 року (включно).

Роз`яснити, що відповідно до ч.1ст.166 КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення10.02.2022
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу103120599
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —524/4028/21

Ухвала від 28.02.2022

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

Ухвала від 17.01.2022

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 11.05.2021

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 11.05.2021

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні