Справа № 2-1258-2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2010 року Дебальцев ський міський суд Донецької області у складі: головуючої - судді Попович Т.М.
при секретарі Костенко Н .А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі су ду в м. Дебальцеве цивільну сп раву за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Дебальцеве Д онецької області про визнанн я неправомірною відмову в ви платі недоотриманої суми під вищення до пенсії, зобов»яза ння проводити виплату підвищ ення до пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суд у з позовом про визнання непр авомірною відмову в виплаті недоотриманої суми підвищен ня до пенсії, зобов»язання пр оводити виплату підвищення д о пенсії та додатковою позов ною заявою про визнання непр авомірною відмови у виплаті недоотриманої суми підвище ння до пенсії розмірі 30% мінім альної пенсії за віком за пер іод з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року, зобов ' язання проводити виплату п ідвищення до пенсії з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 тр авня 2008 року.
В обґрунтування позову заз начає, що вона віднесена до ка тегорії дітей війни, а тому ві дповідно до ст. 6 Закону Україн и «Про соціальний захист діт ей війни» № 2195-1У від 18.11.2004 року, як ий набрав чинності з 01.01.2006 року , має право на щомісячне підв ищення до пенсії на 30 відсоткі в мінімальної пенсії за віко м.
Відповідач у своїх запереч еннях зазначив, що положення ст. 28 Закону України «Про зага льнообов' язкове державне п енсійне забезпечення» засто совується виключно для визна чення розмірів пенсій, призн ачених згідно з цим Законом. П итання, пов' язані з підвище нням пенсії або щомісячного довічного грошового утриман ня чи державної соціальної д опомоги, яка виплачується за мість пенсії, відповідно до с т. 6 Закон України «Про соціаль ний захист дітей війни» слід вирішувати шляхом внесення змін до Закон України «Про со ціальний захист дітей війни» . Наполягав на відмові в задов оленні позову.
В судове засідання сторони не з' явилися, про час, день т а місце розгляду справи пові домлені належним чином. Про п ричину неявки не повідомили, до суду надали заяви про розг ляд справи за їх відсутності .
Суд в судовому засіданні до слідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім п ереконанням вважає, що позов підлягає задоволенню виход ячи з наступного.
Відповідно до Закону Украї ни «Про соціальний захист ді тей війни» № 2195-1У від 18.11.2004 року до дітей війни віднесені особи , які є громадянами України т а яким на час закінчення Друг ої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ві днесена до категорії дітей в ійни, знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Дебальцеве т а отримує пенсію за віком (а.с. 8, 9).
Відповідно до ст. 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захис т дітей війни», який набрав чи нності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічн е грошове утримання чи держа вна соціальна допомога, що ви плачується замість пенсії, п ідвищується на 30 відсотків мі німальної пенсії за віком. Во дночас статтею 7 цього закону передбачено, що фінансове за безпечення соціальних гаран тій, передбачених зазначеним законом, здійснюється за рах унок коштів державного бюдже ту України.
Статтею 110 Закону України «П ро державний бюджет України на 2006 рік» (3235-15) було встановлено , що пільги дітям війни, передб ачені абзацом сьомим статті 5 Закону України «Про соціаль ний захист дітей війни»(2195-15) за проваджуються з 1 січня 2006 року , а статтею 6 Закону України «П ро соціальний захист дітей в ійни» - протягом 2006 року поета пно, за результатами виконан ня бюджету в першому піврічч і, у порядку, визначеному Кабі нетом Міністрів України за п огодженням з Комітетом Верх овної Ради України з питань б юджету.
Протягом 2006 року урядом не вп роваджувався порядок наданн я пільг, передбачених статте ю 6 Закону України «Про соціал ьний захист дітей війни».
Відповідно до ст. 71 Закону Ук раїни «Про Державний бюджет України на 2007 рік» з метою прив едення окремих норм законів у відповідність із цим закон ом (489-16), на 2007 рік зупинено, зокре ма, дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист діте й війни».
Поряд з цим, 09.07.2007 року Констит уційним Судом України у спра ві № 1-29/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) ухвалено Рішення № 6-рп/2007, відповідно до якого, визнані такими, що не в ідповідають Конституції Укр аїни (є неконституційними) по ложення, зокрема, п. 12 ст. 71 Закон у України «Про державний бюд жет України на 2007 рік» № 489-V від 19. 12.2006 року.
Конституційний Суд Україн и відзначив, що положеннями З акону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» не мо жуть скасовуватися чи змінюв атися обсяги прав і обов' яз ків, пільг, компенсацій і гара нтій громадян, передбачених іншими законами України, не м ожуть вноситися зміни, зупин ятися дія чинних законів Укр аїни, а також встановлюватис я інше (додаткове) правове рег улювання відносин, що є предм етом інших законів України.
Рішення Конституційного С уду України у цій справі має п реюдиційне значення для суді в загальної юрисдикції при р озгляді ними позовів у зв' я зку з правовідносинами, які в иникли внаслідок дії положен ь статей зазначених законів , що визнані неконституційни ми. Відповідне рішення Конст итуційного Суду України є об ов' язковим для виконання на території України, остаточн им і не може бути оскаржене.
Виходячи із зазначеного за період з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року д іти війни мали право на отрим ання підвищення пенсії на 30% м інімальної пенсії за віком.
Разом з тим, Законом України «Про державний бюджет Украї ни на 2008 рік та про внесення змі н до деяких законодавчих акт ів України» від 28 грудня 2007 рок у № 107-VI (надалі - Закон № 107) були вн есені зміни, в тому числі й до Закону України «Про соціальн ий захист дітей війни», а саме , текст статті 6 викладений в т акій редакції: «Дітям війни (к рім тих, на яких поширюється д ія Закону України «Про стату с ветеранів війни, гарантії ї х соціального захисту») до пе нсії або щомісячного довічно го грошового утримання чи де ржавної соціальної допомоги , що виплачується замість пен сії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановл еної для учасників війни».
Відповідно до статті 14 Зако ну України «Про статус ветер анів війни, гарантії їх соціа льного захисту» учасникам ві йни, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу Р СР за самовіддану працю і без доганну військову службу в т илу в роки Великої Вітчизнян ої Війни, пенсії або щомісячн е довічне грошове утримання чи державна соціальна допомо га, що виплачується замість п енсії, підвищується на 15 проце нтів прожиткового мінімуму д ля осіб, які втратили працезд атність, іншим учасникам вій ни - на 10 процентів прожитково го мінімуму для осіб, які втра тили працездатність.
Рішенням Конституційного Суду України № 10- рп від 22 травн я 2008 року визнані такими, що не відповідають Конституції Ук раїни (є неконституційними), п оложення, зокрема, пункту 41 ро зділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів Ук раїни».
Відповідно до принципу дії нормативно-правового акту у часі, у зв' язку з прийняттям нової редакції статті 6 Закон у України «Про соціальний за хист дітей війни», відповідн о до Закону України «Про Держ авний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяк их законодавчих актів Україн и»), редакція зазначеної стат ті, що існувала до 1 січня 2008 рок у, втратила чинність. На підст аві Рішення Конституційного Суду України № 10-рп від 22 травн я 2008 року втратила чинність но ва редакція статті 6 Закону Ук раїни «Про соціальний захист дітей війни», внаслідок чого відновлена попередня редакц ія закону.
28 травня 2008 року Кабінетом Мі ністрів України була прийнят а Постанова № 530 «Деякі питанн я соціального захисту окреми х категорій громадян», відпо відно до пункту 8 якої встанов лено, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного г рошового утримання чи держав ної соціальної допомоги, що в иплачується замість пенсії, підвищення проводиться у тве рдих розмірах: з 22 травня - 48,10 гр ивні, з 1 липня - 48,20 та з 1 жовтня - 49,80 гривні.
Таким чином, підвищення діт ям війни виплачуються органа ми Пенсійного фонду відповід но до зазначеної постанови, а не Закону, внаслідок чого є на явними правові підстави для визнання неправомірною відм ови органу Пенсійного фонду України у виплаті недоотрима ної суми підвищення пенсії з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 ро ку відповідно до статті 6 Зако ну України «Про соціальний з ахист дітей війни».
Статтею 71 Закону України «П ро Державний бюджет України на 2009 рік» «Кабінету Міністрі в України надано право у 2009 роц і встановлювати розміри соці альних виплат, які відповідн о до законодавства визначают ься залежно від розміру міні мальної заробітної плати, в а бсолютних сумах у межах асиг нувань, передбачених за відп овідними бюджетними програм ами.
Названа норма передбачає в становлення в абсолютних сум ах розмірів лише тих виплат, в ихідним критерієм розрахунк у яких є розмір мінімальної з аробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спір ні відносини, оскільки розмі р зазначених соціальних випл ат згідно із Законом України «Про соціальний захист діте й війни» залежить від розмір у мінімальної пенсії за віко м.
Отже, нарахування та виплат а у 2009 році дітям війни підвище ння до пенсії або щомісячног о грошового довічного утрим ання чи державної соціальної допомоги, що виплачується за мість пенсії, повинні здійсн юватися відповідно до норм З акону України «Про соціальни й захист дітей війни».
За таких обставин, суд прихо дить до висновку про визнанн я неправомірною відмови орга ну Пенсійного фонду України у виплаті недоотриманої суми підвищення пенсії з 01 січня 20 09 року по 31 грудня 2009 року відпов ідно до статті 6 Закону Україн и «Про соціальний захист діт ей війни».
Позовні вимоги про зобов» язання нарахування підвище ння до пенсії у 2010 році підляг ають задоволенню, оскільки З аконом України «Про державни й бюджет України на 2010рік» дію ст.6 Закону України «Про соціа льний захист дітей війни» не зупинено.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної вл ади та органи місцевого само врядування, їх посадові особ и зобов' язані діяти лише на підставі, а межах повноважен ь та у спосіб, що передбачені К онституцією та законами Укра їни.
Судом не може бути прийнято до уваги та враховано як підс таву не нарахування та невип лати позивачу підвищення до пенсії посилання відповідач а на ту обставину, що мінімаль ний розмір пенсії за віком за стосовується виключно для ви значення розмірів пенсій, пр изначених за Законом України «Про загальнообов' язкове д ержавне пенсійне страхуванн я».
Статтею 8 ЦПК України визнач ено, що забороняється відмов а в розгляді справи з мотивів відсутності, неповноти, неяс ності, суперечливості законо давства, яке регулює спірні в ідносини. Факт відсутності в изначення та врегулювання н а законодавчому рівні питанн я визначення величини мініма льної пенсії за віком, що заст осовується для обчислення пі двищення пенсії особам, яким встановлено статус «дитина війни» не може бути підставо ю для позбавлення позивача в изначених державою соціальн их гарантій та підтримки йог о як дитини війни.
Стаття 8 ЦПК України визнача є, що у разі відсутності закон у, що регулює відповідні прав овідносини суд застосовує за кон, що регулює подібні по змі сту відносини (аналогія зако ну), а за відсутності такого за кону суд виходить із загальн их засад законодавства (анал огія права).
На час розгляду цієї справи судом розмір мінімальної пе нсії за віком визначений лиш е ст. 28 Закону України «Про заг альнообов' язкове державне пенсійне страхування» і згі дно з цією нормою мінімальна пенсія за віком дорівнює про житковому мінімуму, встановл еному для осіб, що втратили пр ацездатність.
Відповідно до положень ст. 2 8 Закону України «Про загальн ообов' язкове державне пенс ійне страхування», мінімальн ий розмір пенсії за віком за н аявності у чоловіків 25, а у жін ок - 20 років страхового стажу в становлюється у розмірі прож иткового мінімуму для осіб, я кі втратили працездатність, визначеного законом.
Частиною 3 статті 4 даного За кону (в редакції Закону № 2505-4 ві д 25 березня 2005 року, що діє з 31 бер езня 2005 року) передбачено, що пр ожитковий мінімум на одну ос обу, а також окремо для тих, хт о відноситься до основних со ціальних і демографічних гру п населення, щороку затвердж ується Верховною Радою Украї ни в законі про Державний бюд жет України на відповідний р ік. Прожитковий мінімум публ ікується в офіційних видання х загальнодержавної сфери р озповсюдження.
Статтею 62 Закону України «П ро державний бюджет України на 2007 рік» від 19 грудня 2006 року № 4 89-5, що набрав чинності з 1 січня 2007 року («Урядовий кур' єр» в ід 23 грудня 2006 року), був затверд жений прожитковий мінімум н а одну особу, яка втратила пра цездатність з 1 січня - 380 гривен ь, з 1 квітня - 387 гривень, з 1 жовтн я - 395 гривень.
Зазначена стаття була змін ена Законом України від 15 бере зня 2007 року № 749-5 та існує в новій редакції з 28 березня 2007 року («У рядовий кур' єр» та «Голос У країни» від 28 березня 2007 року), якою прожитковий мінімум для особи, яка втратила працезда тність, визначений з 1 січня - 380 гривень, з 1 квітня - 406 гривень , з 1 жовтня - 411 гривень. При цьому зазначена стаття доповнена абзацом, яким передбачено вс тановити, що для визначення м інімального розміру пенсії з а віком відповідно до абзацу першого частини 1 статті 28 Зак ону України «Про загальнообо в' язкове державне пенсійне страхування» з 1 квітня та з 1 ж овтня 2007 року застосовується прожитковий мінімум для осіб , які втратили працездатніст ь, визначений абзацом п' яти м частини першої цієї статті , збільшений на 1 відсоток, що с кладає відповідно 410 грн. 06 коп. ; 415 грн. 11 коп.
Статтею 58 Закону України «П ро державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих акті в» затверджений на 2008 рік про житковий мінімум на одну осо бу в розрахунку на місяць у р озмірі з 1 січня - 470 гривень, з 1 квітня -481 гривні, з 1 липня -482 гр ивень, з 1 жовтня - 498 гривень.
Статтею 54 Закону України ві д 26.12.2008 р. № 835 - У1 «По державний бю джет України на 2009 рік» устано влено у 2009 році прожитковий мі німум на одну особу та для тих , хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.
Статтю 54 Закону України від 26.12.2008 р. № 835 - У1 «По державний бюд жет України на 2009 рік» доповне но новою частиною- другою згі дно із Законом України від 06.11.2 009 р. № 1715-У1, у зв' язку з цим встан овлено з 1 листопада 2009 року про житковий мінімум на одну осо бу, яка втратила працездатні сть в розрахунку на місяць ск ладає 573 грн.
Законом України «Про встановлення прожиткового м інімуму та мінімальної зароб ітної плати» від 20 жовтня 2009 ро ку за № 1646, встановлений прожит ковий мінімум для осіб, які вт ратили працездатність: з 1 ли стопада 2009 року - 573 гривень, з 1 с ічня 2010 року - 695 гривень, з 1 квіт ня - 706 гривень.
Статтею 52 Закону Украї ни «Про державний бюджет Укр аїни на 2010 рік» № 2154 від 27 квітня 2010 г., встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратил и працездатність: з 1 січня - 695 г ривень, з 1 квітня - 706 гривень, з 1 липня - 709 гривень, з 1 жовтня - 723 гривень, з 1 грудня - 734 гривень .
Суд вважає, що матеріалами справи повністю доведений ф ат порушення права позивача на отримання підвищення до п енсії, як дитині війни, в розмі рі 30% мінімальної пенсії за ві ком у відповідності до ст. 6 За кону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільк и з заперечень на адміністра тивний позов (а.с.16) вбачається що станом на 03.06.2010 року позивач отримує підвищення до пенсі ї в розмірі, відповідно до пос танови Кабміну України №530 від 28.05.2008 р. Окрім того, якщо позива ч вважає, що його право поруше но, він може безпосередньо зв ернутися з позовом до суду, що закріплено Конституцією Укр аїни, досудове вирішення спо ру не є обов' язковим.
Враховуючи положення ст. 6 З акону України «Про соціальни й захист дітей війни», керуюч ись принципом цивільного суд очинства, а саме верховенств ом права, з метою забезпеченн я передбаченого Конституціє ю України права позивача на н алежне соціальне забезпечен ня, суд вважає необхідним зад овольнити позовні вимоги і з обов' язати щомісячно здійс нити підвищення до пенсії по зивачу на 30 відсотків мінімал ьної пенсії за віком, яка дорі внює встановленому законом п рожитковому мінімуму для неп рацездатних осіб з 9 лип ня 2007 року по 31 грудня 2007 року; з 22 т равня 2008 року з урахуванням фа ктично здійснених виплат.
Відповідно до п. 34 ст. 4 Декрет у Кабінету Міністрів України «Про Державне мито» від 21.01.1993 р оку № 7-93 органи Пенсійного фон ду України звільнені від спл ати державного мита.
Згідно до ст. 88 ЦПК Україн и, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача с плачені позивачем при зве рненні до суду витрати на інформаційно технічне забе зпечення розгляду справи у розмірі 37 грн. , та стягнути за рахунок Держави витрати з оплати судового збору в розм ірі 8 грн. 50 коп.
На підставі зазначеного, с т. 6 Закону України «Про соціал ьний захист дітей війни» №2195-1У від 18.11.2004 року, Рішенням Ко нституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року, рішен ня Конституційного Суду Укра їни № 10-рп від 22 травня 2008 року, ч.1 ст. 28 Закону України «Про зага льнообов' язкове державне п енсійне страхування» №1058-1 від 09.07.2003 року, Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 р. № 835 - У1, та про внесення змін до деяких з аконодавчих актів України», Закону України «Про Державн ий бюджет України на 2010 рік» № 2154 від 27 квітня 2010 г, Закону України «Про встановлення пр ожиткового мінімуму та мінім альної заробітної плати» від 20 жовтня 2009 року за № 1646, та керую чись ст. ст. 10, 11, 60, 212 - 214 ЦПК Украї ни, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Управл іння Пенсійного фонду Україн и в місті Дебальцеве Донецьк ої області про визнання непр авомірною відмови у виплаті недоотриманої суми підвище ння до пенсії розмірі 30% мінім альної пенсії за віком за пер іод з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року, зобов 'язання проводити виплату пі двищення до пенсії з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 тра вня 2008 року - задовольнити.
Визнати відмову Управлінн я Пенсійного Фонду України в м. Дебальцеве у виплаті ОСО БА_1 підвищення до пенсії в р озмірі 30% мінімальної пенсії з а віком з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року - незаконною.
Зобов' язати Управління П енсійного фонду України в м. Д ебальцеве Донецької області провести ОСОБА_1 нарахув ання та виплату підвищення д о пенсії в розмірі 30% мінімаль ної пенсії за віком відповід но до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей вій ни», рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липн я 2007 року, рішення Конституцій ного Суду України № 10-рп від 22 т равня 2008 року, виходячи з розмі ру мінімальної пенсії за вік ом, встановленої ч. 1 ст. 28 Закон у України «Про загальнообов' язкове державне пенсійне стр ахування», з урахуванням вст ановленого законодавством п рожиткового мінімуму для осі б, які втратили працездатніс ть, з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 р оку щомісячно з урахуванням фактично здійснених виплат.
Стягнути з Управління Пенс ійного фонду України в місті Дебальцеве Донецької област і на користь ОСОБА_1 судов і витрати на інформаційно те хнічне забезпечення розгля ду справи у розмірі 37 грн. 00 коп.
Стягнути за рахунок Держав и на користь ОСОБА_1 судов і витрати з оплати судового з бору в розмірі 8 грн. 50 коп.
Рішення постановлено в нар адчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини в судовому засіданн і 01 липня 2010 року.
Повний текст рішення склад ений 05 липня 2010 року.
Заява про апеляційне оскар ження рішення суду подається протягом 10 днів з дня її прого лошення, а в разі складення рі шення у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішен ня подається протягом 20 днів п ісля подання заяви про апеля ційне оскарження.
Заява про апеляційне оскар ження та апеляційна скарга п одаються до Донецького апеля ційного суду через Дебальцев ський міський суд.
Апеляційна скарга може бут и подана без попереднього по дання заяви про апеляційне о скарження, якщо скарга подає ться у строк, встановлений дл я подання заяви про апеляцій не оскарження.
Суддя Дебальцевськ ого
міського суду Т.М.Попович
Справа № 2-1258-2010 р .
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна та резолютивна час тини)
01 липня 2010 року Дебальцев ський міський суд Донецької області у складі: головуючої - судді Попович Т.М.
при секретарі Костенко Н .А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі су ду в м. Дебальцеве цивільну сп раву за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Дебальцеве Д онецької області про визнанн я неправомірною відмову в ви платі недоотриманої суми під вищення до пенсії, зобов»яза ння проводити виплату підвищ ення до пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суд у з позовом про визнання непр авомірною відмову в виплаті недоотриманої суми підвищен ня до пенсії, зобов»язання пр оводити виплату підвищення д о пенсії та додатковою позов ною заявою про визнання непр авомірною відмови у виплаті недоотриманої суми підвище ння до пенсії розмірі 30% мінім альної пенсії за віком за пер іод з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року, зобов ' язання проводити виплату п ідвищення до пенсії з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 тр авня 2008 року.
Враховуючи вище наве дене, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей вій ни» №2195-1У від 18.11.2004 року, Ріш енням Конституційного Суду У країни № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 рок у, рішення Конституційного С уду України № 10-рп від 22 травня 2008 року, ч.1 ст. 28 Закону України « Про загальнообов' язкове де ржавне пенсійне страхування » №1058-1 від 09.07.2003 року, Закону Укра їни «Про Державний бюджет Ук раїни на 2009 рік» від 26.12.2008 р. № 835 - У 1, та про внесення змін до деяких законодавчих актів У країни», Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» № 2154 від 27 квітня 2010 г , Закону України «Про встанов лення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної п лати» від 20 жовтня 2009 року за № 16 46, та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212 - 214 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Управл іння Пенсійного фонду Україн и в місті Дебальцеве Донецьк ої області про визнання непр авомірною відмови у виплаті недоотриманої суми підвище ння до пенсії розмірі 30% мінім альної пенсії за віком за пер іод з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року, зобов 'язання проводити виплату пі двищення до пенсії з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 тра вня 2008 року - задовольнити.
Визнати відмову Управлінн я Пенсійного Фонду України в м. Дебальцеве у виплаті ОСО БА_1 підвищення до пенсії в р озмірі 30% мінімальної пенсії з а віком з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року - незаконною.
Зобов' язати Управління П енсійного фонду України в м. Д ебальцеве Донецької області провести ОСОБА_1 нарахув ання та виплату підвищення д о пенсії в розмірі 30% мінімаль ної пенсії за віком відповід но до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей вій ни», рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липн я 2007 року, рішення Конституцій ного Суду України № 10-рп від 22 т равня 2008 року, виходячи з розмі ру мінімальної пенсії за вік ом, встановленої ч. 1 ст. 28 Закон у України «Про загальнообов' язкове державне пенсійне стр ахування», з урахуванням вст ановленого законодавством п рожиткового мінімуму для осі б, які втратили працездатніс ть, з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 р оку щомісячно з урахуванням фактично здійснених виплат.
Стягнути з Управління Пенс ійного фонду України в місті Дебальцеве Донецької област і на користь ОСОБА_1 судов і витрати на інформаційно те хнічне забезпечення розгля ду справи у розмірі 37 грн. 00 коп.
Стягнути за рахунок Держав и на користь ОСОБА_1 судов і витрати з оплати судового з бору в розмірі 8 грн. 50 коп.
Рішення постановлено в нар адчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини в судовому засіданн і 01 липня 2010 року.
Заява про апеляційне оскар ження рішення суду подається протягом 10 днів з дня її прого лошення, а в разі складення рі шення у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішен ня подається протягом 20 днів п ісля подання заяви про апеля ційне оскарження.
Заява про апеляційне оскар ження та апеляційна скарга п одаються до Донецького апеля ційного суду через Дебальцев ський міський суд.
Апеляційна скарга може бут и подана без попереднього по дання заяви про апеляційне о скарження, якщо скарга подає ться у строк, встановлений дл я подання заяви про апеляцій не оскарження.
Суддя Дебальцевськ ого
міського суду Т.М.Попович
Суд | Дебальцевський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2010 |
Оприлюднено | 11.02.2011 |
Номер документу | 10323810 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дебальцевський міський суд Донецької області
Попович Тамара Миколаївна
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Самсонова Вікторія Василівна
Цивільне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Мінаєв Ігор Миколайович
Цивільне
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області
Циктіч Віталій Михайлович
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Лисенко Вадим Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні