ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
"09" лютого 2022 р. Справа№ 925/1460/21
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Майданевича А.Г.
суддів: Суліма В.В.
Коротун О.М.
за участю секретаря судового засідання Вайнер Є.І.,
за участю представників згідно з протоколом судового засідання від 09.02.2022
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1
на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 18.11.2021
у справі № 925/1460/21 (суддя Васянович А.В.)
за позовом ОСОБА_1
до 1. ОСОБА_2
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-ВЕСТ-ЕКСПЕДИЦІЯ"
про визнання недійсним рішення загальних зборів та заборону вчиняти певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Північного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 18.11.2021 у справі № 925/1460/21.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 26.01.2022 задоволено клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-ВЕСТ-ЕКСПЕДИЦІЯ" про відкладення розгляду справи. Продовжено строк розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 18.11.2021. Відкладено розгляд апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 18.11.2021 на 09.02.2022.
08.02.2022 через відділ забезпечення автоматизованого розподілу, контролю та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду від представника ОСОБА_1 надійшло клопотання про відкладення судового засідання у зв`язку з захворюванням на COVID-19, що підтверджено відповідними документами.
У судове засідання, призначене на 09.02.2022, ніхто з учасників справи не з`явився.
Дослідивши клопотання про відкладення розгляду справи колегія суддів дійшла висновку про їх задоволення.
Відповідно до ч. 11 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання учасника справи, стосовно якого немає відомостей щодо його повідомлення про дату, час і місце судового засідання, або за його клопотанням, коли повідомлені ним причини неявки будуть визнані судом поважними.
До основних засад господарського судочинства, зокрема, віднесено здійснення змагальність сторін та рівність всіх учасників (ст. 2, 7, 13 Господарського процесуального кодексу України).
Одночасно, суд зазначає, що необхідність тривалого часу для з`ясування всіх спірних правовідносин, у зв`язку зі складністю справи (підстави заявленого сторонами клопотання), унеможливлює розгляд даної справи у строки встановлені Господарським процесуальним кодексом України.
Згідно з п. 4 розділом Х Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Відповідно до ст. 8 Конституції України та ч. 1 ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Пунктом 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Згідно усталеної практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах "ФПК "ГРОСС" проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "Гержик проти України") суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту, з урахуванням основних засад (принципів) господарського судочинства, встановлених ст. 2 ГПК України.
З огляду на практику Європейського суду з прав людини, розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Фрідлендер проти Франції", "Смірнова проти України").
За таких обставин, оцінюючи "розумність" тривалості строку розгляду у даній справі з метою забезпечення процесуальних прав учасників справи, суд дійшов висновку про відкладення розгляду справи № 925/1460/21 та продовження процесуального строку розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 18.11.2021.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження фактичних обставин справи, беручи до уваги неявку представників сторін, клопотання про відкладення, необхідністю забезпечити права та інтереси усіх учасників справи суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга не може бути розглянута в даному судовому засіданні, а її розгляд підлягає відкладенню на підставі ч. 11 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. 7, 13, 216, 234, ч. 11 ст. 270, 281 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи.
2. Продовжити строк розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 18.11.2021.
3. Відкласти розгляд апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 18.11.2021 на 14.03.2022 о 10 год. 30 хв. (засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1А, зал судових засідань №7).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя А.Г. Майданевич
Судді В.В. Сулім
О.М. Коротун
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103241392 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Майданевич А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні