Справа № 444/2974/20
Провадження № 2/444/62/2022
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2022 року м. Жовква
Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючий суддя Мікула В. Є.
секретар судового засідання Сагаль Д.А.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівського району Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсним та скасування рішення Воле-Висоцької сільської ради,визнання недійсним та скасування свідоцтва про право власності,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом про визнання недійсним та скасування рішення Воле-Висоцької сільської ради Жовківського району Львівської області вЂ�'Про передачу квартир (будинків. жилих приміщень у гуртожитках) державного житлового фонду у приватну власність громадянам в с.Воля- Висоцька від 28.02.2019 року № 12, визнання недійсним та скасування Свідоцтва про право власності на квартиру, видане бюро приватизації комунального підприємства Червонограджитлокомунсервіс'' від 13.03.2019 року № 7815.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що в 2003 році його сім`ї, яка складалася з 3-х осіб, а саме - позивача його дружини ОСОБА_3 та дочки ОСОБА_2 , було надано житло- однокімнатну квартиру в с.Воля-Висоцька Жовківського району Львівської області . В цій же квартирі вони були зареєстровані. Після того як ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася дочка ОСОБА_4 , вона також була зареєстрована в даній квартирі.
В 2014 році шлюб з дружиною ОСОБА_3 було розірвано за рішенням суду. В 2020 році йому стало відомо, що квартиру в АДРЕСА_1 передано у власність дочці ОСОБА_2 . На його запит Воле-Висоцькою сільською радою йому надіслано пакет документів про передачу у власність квартири дочці.
Зазначає, що відповідно до ст. 71 ЖК України житлове приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім`ї понад шість місяців з часу тимчасового виїзду до іншого місця служби. Вважає, що приватизація квартири проведена сільською радою незаконно, так як згоди він не давав і він мав також право на приватизацію житла тому, що він, знявшись з реєстрації в спірній квартирі, переїхав до іншого місця служби , а саме в м.Львів, потім м. Київ, м. Рівне та м. Чернігів де в даний час проходить військову службу . Саме тому вимагає скасувати рішення Воле-Висоцької сільської ради та свідоцтво про право власності видане на ім`я ОСОБА_2 . Просить задоволити позов.
Ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 15.11.2020 року прийнято позов ОСОБА_1 та відкрито провадження в справі.
Позивач в судове засідання не з`явився хоч про час та місце розгляду справи належно повідомлений, однак надіслав суду заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи в його відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 , в судове засідання не з`явилася, хоч про час та місце розгляду справи належно повідомлена, однак суду надіслала письмове пояснення в якому зазначає про безпідставність позовних вимог позивача та просить відмовити в задоволенні таких, та одночасно зазначила, що позивач ОСОБА_1 , є її батьком, який не проживає з ними з 2008 року, оскільки перевівся на службу в іншу область, та неодноразово міняв місце служби.
Шлюб між позивачем та її матір`ю ОСОБА_3 розірвано за рішенням Жовківського районного суду Львівської області 16.10.2014 року. Вона з матір`ю та молодшою сестрою проживали в однокімнатній квартирі АДРЕСА_2 загальною площею 32,6 кв.м, житлова 18 кв.м з 2003 року. В 2008 році позивач виїхав і знявся з реєстрації в квартирі, що підтверджується копією паспорта гр-на України від 20.07.1999 року, поданого ним до позовної заяви, надалі був зареєстрований в м. Львів та інших містах, на даний час як сам повідомляє, зареєстрований в м.Чернігів, створив іншу сім`ю де і проживає.
В квартирі в АДРЕСА_1 мати залишилася проживати разом з нею і молодшою сестрою, а надалі мати знялася з реєстрації в квартирі і переїхала проживати в м.Львів, і вона стала єдиним квратиронаймачем. Розлучившись з матір`ю та переїхавши на проживання в іншу місцевість, позивач не був членом їх сім`ї, не проживав з ними, не користувався житлом, не ніс обов`язки по утриманню житла, був відсутній понад встановлений строк, його відсутність не була тимчасовою, а тому за ним не могло зберігатися житло.
Рішенням виконкому Воле-Висоцької сільської ради від 28.02.2019 року квартира АДРЕСА_2 передана їй у власність відповідно до Закону України Про приватизацію державного житлового фонду . Вважає, що під час передачі квартири їй у власність не порушено порядку приватизації, так як громадянка України має право на передачу й житла у власність відповідно до встановлених законом норм. Просить розглядати справу в її відсутності.
Представник відповідача - Жовківської міської ради (правонаступник Воле-Висоцької сільської ради) в судове засідання не з`явився хоч про час та місце розгляду справи належно повідомлений, однак суду надіслано листа про розгляд справи у відсутності їх представника.
Представник відповідача -Комунальне підприємство Червонограджитлокомунсервіс в судове засідання не з`явився. Хоч про час та місце розгляду справи належно повідомлений, а тому суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без учасників, які не з`явилися, зважаючи на подані заяви.
Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явилися, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступних висновків.
Ст. 4 ч.1 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 5 ЦПК України, встановлено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи чи інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб визначений законом або договором.
Ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених і на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що сім`ї ОСОБА_1 , яка складалася з 3-х осіб, в 2003 році надано житло -квартиру АДРЕСА_2 (тепер Львівського району Львівської області). На той час житловий фонд належав Якорівській КЕЧ Західного військового округу, що стверджено копією ордеру від 04.06.2003 року.
Відповідно до копії акту передачі військового майна у комунальну власність від 27.03.2007 року протоколу-погодження від 17.05. 2007 року між Львівською обласною держадміністрацією та ТВО начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України, житловий фонд Міністерства оборони України від 17.05.2007 передано у комунальну власність Воле-Висоцької сільської ради в тому числі і будинок АДРЕСА_3 , якому рішенням Воле-Висоцької сільської ради №32 від 28.08.2006 року присвоєно поштову адресу- АДРЕСА_4 .
З копії рішення Жовківського районного суду Львівської області від 16.10.2014 року вбачається, що шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 розірвано
З листа-відношення від 05.02.2019 року № 4 начальника бюро приватизації КП ''ЧЖКС'' повідомлено Воле-Висоцьку сільську раду про звернення ОСОБА_2 (проживала в квратирі на той час одна) про передачу у власність квартири АДРЕСА_2 .
З копії рішення виконкому Воле-Висоцької сільської ради Жовківського району, Львівської області №12 від 28.02.2019 року передано у приватну власність ОСОБА_2 (сім`я з одного чоловіка) однокімнатну квартиру АДРЕСА_2 , загальною площею 32.6 кв.м.
З копії свідоцтва про право власності на квартиру виданого Червоноградським комунальним підприємством Червонограджитлокомунсервіс'' від 13.08.2019 року про право власності на квартиру АДРЕСА_2 вбачається, що таке видано на ім`я ОСОБА_2 відповідно до Закону України ''Про приватизацію державного житлового фонду''. Загальна площа квартири становить 32,6 кв.м.
Відповідно до ст.3 Закону України ''Про приватизацію державного житлового фонду. Приватизація здійснюється шляхом безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на наймача і кожного члена сім`ї та додатково 10 кв.м на сім`ю.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України ''Про приватизацію державного житлового фонду'' до членів сім`ї наймача включаються лише громадяни, які постійно проживають в квартирі(будинку) разом з наймачем або за якими зберігається право на житло.
Відповідно до положень ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім`ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім`ї понад шість місяців у випадках:
1) призову на строкову військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військову службу на строк до трьох років - протягом усього періоду проходження зазначеної військової служби; перебування на військовій службі прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби - протягом перших п`яти років перебування на військовій службі;
2) тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв`язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання;
3) влаштування дитини (дітей) на виховання до родичів, опікуна чи піклувальника, у прийомну сім`ю, дитячий будинок сімейного типу, заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - протягом усього часу їх перебування у родичів, опікуна чи піклувальника, прийомній сім`ї, дитячому будинку сімейного типу, закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Якщо з будинку, квартири (їх частини) вибула дитина (діти) і членів її (їх) сім`ї не залишилося, це житло може бути надано за договором оренди іншому громадянину до закінчення строку перебування дитини (дітей) у дитячому закладі або до досягнення нею (ними) повноліття і повернення від родичів, опікуна чи піклувальника, в окремих випадках - до закінчення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності, у тому числі для громадян, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації, а також в професійно-технічних чи вищих навчальних закладах або до закінчення строку служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях;
4) виїзду у зв`язку з виконанням обов`язків опікуна чи піклувальника, наданням батькам-вихователям житлового будинку або багатокімнатної квартири для створення дитячого будинку сімейного типу - протягом усього часу виконання таких обов`язків;
5) влаштування непрацездатних осіб, у тому числі дітей-інвалідів, у будинку-інтернаті та іншій установі соціальної допомоги - протягом усього часу перебування в них;
6) виїзду для лікування в лікувально-профілактичному закладі - протягом всього часу перебування в ньому;
7) взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк чи довічне позбавлення волі - протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім`ї.
Якщо в будинку, квартирі (їх частині) не залишилися проживати інші члени сім`ї наймача, це житло може бути надано за договором оренди (найму) у встановленому законом порядку іншому громадянину до звільнення таких осіб з-під варти або до відбуття ними покарання.
У випадках, передбачених пунктами 1 - 7 цієї статті, право користування жилим приміщенням зберігається за відсутнім протягом шести місяців з дня закінчення строку, зазначеного у відповідному пункті.
Судом встановлено, і так ствердив позивач, що він є військовослужбовець, переводився на службу до різних міст - Львів, Київ, Рівне,а в даний час проходить службу і проживає м. Чернігів. З реєстрації в квартирі АДРЕСА_2 знявся в 2008 році (як ствердила відповідач). З часу зняття з реєстрації в квартирі житло утримувала дружина позивача ОСОБА_3 , з якою розлучений за рішенням суду з 2014 року, постійно проживає в м.Чернігів де і проходить військову службу, а відтак, суд приходить до висновку, що позивач не є такою особою, що тимчасово відсутня в спірному житловому приміщенні, квартирі АДРЕСА_2 (тепер Львівського району Львівської області) і таке житло не було його місцем постійного проживання, що було б його правом на приватизацію такого житла.
Таким чином, суд дійшов висновку, що передачу у приватну власність ОСОБА_2 , квартири АДРЕСА_2 (бувшого Жовківського району Львівської області) проведено відповідно до вимог Закону України вЂ�'Про приватизацію державного житлового фонду''
Зібрані по справі докази оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв`язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є всі підстави для відмови в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст.23.141,247,258-259,26-265,354 ЦПК України. суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання недійсним та скасування рішення Воле-Висоцької сільської ради Жовківського району Львівської області вЂ�'Про передачу квартир (будинків. жилих приміщень у гуртожитках) державного житлового фонду у приватну власність громадянам в с.Воля- Висоцька від 28.02.2019 року № 12, визнання недійсним та скасування Свідоцтва про право власності на квартиру, видане бюро приватизації комунального підприємства Червонограджитлокомунсервіс'' від 13.03.2019 року №7815 - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення ,якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з його проголошення до Львівського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду-якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Мікула В. Є.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2022 |
Оприлюднено | 16.02.2022 |
Номер документу | 103244538 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні