Справа № 444/2974/20 Головуючий у 1 інстанції: Мікула В.Є.
Провадження № 22-ц/811/2110/22 Доповідач в 2-й інстанції: Крайник Н. П.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2023 року Львівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ в складі:
головуючої: Н.П. Крайник
суддів: Я.А. Левика, М.М. Шандри
при секретарі: О.О. Гай
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вмісті Львовіцивільну справуза апеляційноюскаргою ОСОБА_1 на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 26 січня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання недійсним та скасування рішення Воле-Висоцької сільської ради, визнання недійсним та скасування свідоцтва про право власності,-
в с т а н о в и в:
10листопада 2020року ОСОБА_1 звернувся досуду ізпозовом провизнання визнання недійсним та скасування рішення Воле-Висоцької сільської ради Жовківського району Львівської області «Про передачу квартир (будинків, жилих приміщень у гуртожитках) державного житлового фонду у приватну власність громадянам в с. Воля- Висоцька Жовківського району Львівської області» від 28.02.2019 року № 12, визнання недійсним та скасування Свідоцтва про право власності на квартиру, видане бюро приватизації комунального підприємства «Червонограджитлокомунсервіс» від 13.03.2019 року № 7815 ОСОБА_2 .
Позовні вимоги мотивував тим, що в 2003 році його сім`ї, яка складалася з 3-х осіб, а саме він (позивач), його дружина ОСОБА_3 та дочка ОСОБА_2 , було надано житлове приміщення - однокімнатну квартиру в с. Воля-Висоцька Жовківського району Львівської області. В цій же квартирі вони були зареєстровані. Після того, як ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася дочка ОСОБА_4 , вона також була зареєстрована в даній квартирі. В 2014 році шлюб з дружиною ОСОБА_3 було розірвано за рішенням суду. В 2020 році йому стало відомо, що квартиру в АДРЕСА_1 передано у власність дочці ОСОБА_2 . На його запит Воле-Висоцькою сільською радою йому надіслано пакет документів, на підставі яких квартиру передано у власність дочці. Вважає, що приватизація квартири проведена сільською радою незаконно, вважає, що він також мав право на приватизацію даного житла, оскільки знявшись з реєстрації в спірній квартирі, переїхав до іншого місця служби, а саме в м.Львів, потім м. Київ, м. Рівне та м. Чернігів, де на даний час проходить військову службу. Просив скасувати рішення Воле-Висоцької сільської ради та свідоцтво про право власності, видане на ім`я ОСОБА_2 .
Оскаржуваним рішенням у задоволенні позову відмовлено.
Рішення суду оскаржив ОСОБА_1 .
Вважає, що рішення суду не відповідає обставинам справи, ухвалене з неправильним застосуванням норм матеріального права. Не погоджується з висновком суду про відмову в позові у зв`язку з тим, що дане житло не було його постійним місцем проживання. Покликається на норми ст.71 ЖК України та вказує, що причиною його переїзду до інших міст є рішення військового командування про направлення його до інших місць проходження військової служби, а тому вважає, що це є тимчасовий виїзд з місця проживання.
Просить рішення суду скасувати та постановити нове, яким позовні вимоги задовольнити повністю.
Учасники справи в судове засідання, призначене на 27 червня 2023 року, не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Від ОСОБА_1 на адресуапеляційного судунадійшло клопотанняпро розглядсправи безйого участі.Судова колегія,відповідно доч.2ст.372ЦПК України,розглянула справуза відсутностіучасників справи.Відповідно доположень ст.247ч.2ЦПК України,фіксування судовогопроцесу задопомогою звукозаписувальноготехнічного засобуне здійснювалось.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Відповідно до ст.3 Закону України ''Про приватизацію державного житлового фонду. Приватизація здійснюється шляхом безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 кв.м загальної площі на наймача і кожного члена сім`ї та додатково 10 кв.м на сім`ю.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України ''Про приватизацію державного житлового фонду'' до членів сім`ї наймача включаються лише громадяни, які постійно проживають в квартирі(будинку) разом з наймачем або за якими зберігається право на житло.
Відповідно до положень ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім`ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Жиле приміщеннязберігається затимчасово відсутнімнаймачем абочленами йогосім`їпонад шістьмісяців увипадках:призову настрокову військовуслужбу абонаправлення наальтернативну (невійськову)службу,а такожпризову офіцерівіз запасуна військовуслужбу настрок дотрьох років-протягом усьогоперіоду проходженнязазначеної військовоїслужби;перебування навійськовій службіпрапорщиків,мічманів івійськовослужбовців надстроковоїслужби -протягом першихп`ятироків перебуванняна військовійслужбі;тимчасового виїздуз постійногомісця проживанняза умовамиі характеромроботи абоу зв`язкуз навчанням(учні,студенти,стажисти,аспіранти тощо),у томучислі закордоном,-протягом усьогочасу виконанняцієї роботиабо навчання;влаштування дитини (дітей) на виховання до родичів, опікуна чи піклувальника, у прийомну сім`ю, дитячий будинок сімейного типу, заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - протягом усього часу їх перебування у родичів, опікуна чи піклувальника, прийомній сім`ї, дитячому будинку сімейного типу, закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У випадках, передбачених пунктами 1-7 цієї статті, право користування жилим приміщенням зберігається за відсутнім протягом шести місяців з дня закінчення строку, зазначеного у відповідному пункті.
Судом встановлено, що сім`ї ОСОБА_1 , яка складалася з 3-х осіб, у 2003 році було надано житло - квартиру АДРЕСА_2 ). На той час ця квартира належала до житлового фонду Якорівської КЕЧ Західного військового округу, що підтверджується копією ордеру від 04.06.2003 року.
Відповідно до копії акту передачі військового майна у комунальну власність від 27.03.2007 року, протоколу-погодження від 17.05.2007 року між Львівською обласною держадміністрацією та ТВО начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України, житловий фонд Міністерства оборони України від 17.05.2007 року передано у комунальну власність Воле-Висоцької сільської ради, в тому числі і будинок АДРЕСА_3 , якому рішенням Воле-Висоцької сільської ради №32 від 28.08.2006 року присвоєно поштову адресу - вул. Сонячна.
Рішенням Жовківського районного суду Львівської області від 16.10.2014 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 розірвано.
Листом-відношенням від 05.02.2019 року №4 начальника бюро приватизації КП ''ЧЖКС'' Воле-Висоцьку сільську раду повідомлено про звернення ОСОБА_2 , яка проживала на той час в квартирі одна, про передачу їй у власність квартири АДРЕСА_2 .
Рішенням виконкому Воле-Висоцької сільської ради Жовківського району, Львівської області №12 від 28.02.2019 року передано у приватну власність ОСОБА_2 (сім`я з одієї особи) однокімнатну квартиру АДРЕСА_2 , загальною площею 32.6 кв.м.
З копії свідоцтва про право власності на квартиру, виданого Червоноградським комунальним підприємством «Червонограджитлокомунсервіс» від 13.08.2019 року про право власності на квартиру АДРЕСА_2 , вбачається, що таке видано на ім`я ОСОБА_2 відповідно до Закону України ''Про приватизацію державного житлового фонду''. Загальна площа квартири становить 32,6 кв.м.
Встановлено, що позивач є військовослужбовцем, переводився на службу до різних міст - Львів, Київ, Рівне, в даний час проходить службу і проживає в м.Чернігові. З реєстрації в квартирі АДРЕСА_2 знявся в 2008 році (а.с.8). З часу зняття з реєстрації в квартирі житло утримувала дружина позивача ОСОБА_3 , з якою позивач розлучений за рішенням суду з 2014 року, постійно проживає в м.Чернігів, де і проходить військову службу. Не проживає в квартирі понад 12 років.
З аналізу правових норм, що регулюють спірні правовідносини вбачається висновок, що акт тимчасової відсутності фізичної особи і пов`язані з цим правові наслідки необхідно відмежовувати від факту постійної відсутності особи у житловому приміщенні у зв`язку з вибуттям наймача та членів його сім`ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті.
Відтак, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що позивач не є особою, яка тимчасово відсутня в спірному житловому приміщенні - квартирі АДРЕСА_2 ) та за ним зберігається право на проживання в такому в силу положень ст. 71 ЖК України; спірне житло не було його місцем постійного проживання, що було б його правом на приватизацію такого житла. Таким чином, передача у приватну власність ОСОБА_2 , квартири АДРЕСА_2 ) проведена відповідно до вимог Закону України Про приватизацію державного житлового фонду.
Доводи, наведені в апеляційній скарзі зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду першої інстанції, яким у досить повному обсязі з`ясовані права та обов`язки сторін, обставини справи, доводи сторін перевірені і їм дана належна оцінка. Порушень норм матеріального та процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування чи зміни рішення не встановлено, а тому апеляційний суд приходить до висновку, що рішення суду відповідає вимогам ст. 263, 264 ЦПК України, і його слід залишити без змін.
Згідно ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складання повного судового рішення. Повний текст постанови складено 07 липня 2023 року.
Керуючись ч. 5 ст. 268, ст. 367, ст. 368, п. 1 ч. 1 ст. 374, ст. 375, ст. 381, ст. 382, ст. 384 ЦПК України, Львівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ, -
п о с т а н о в и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Рішення Жовківського районного суду Львівської області від 26 січня 2022 року залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскарженою у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повної постанови.
Повний текст постанови складено 07 липня 2023 року.
Головуючий: Н.П. Крайник
Судді: Я.А. Левик
М.М. Шандра
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2023 |
Оприлюднено | 17.07.2023 |
Номер документу | 112200994 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Крайник Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні