Ухвала
від 11.02.2022 по справі 766/17637/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/17637/20

н/п 1-кс/766/1493/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.2022 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_4 ,

підозрюваного - ОСОБА_5 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді застави, відносно підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Велика Олександрівка, Херсонської області, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимий,

в с т а н о в и в :

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просив: застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід - заставу в розмірі 4 948 433,08 гривень.

Зобов`язати підозрюваного ОСОБА_5 прибувати за кожною вимогою до суду, прокурора, слідчого та покласти на нього виконання обов`язків, а саме:

-не відлучатися із м. Херсона без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

-здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і на в`їзд в Україну;

-прибувати до старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_6 або до іншого слідчого, включеного до складу слідчої групи в даному кримінальному провадженні, із періодичністю раз на тиждень - щовівторка, починаючи з 15.02.2022 у період часу з 09 до 30 години, прибуття підтверджувати особистим підписом.

-утримуватись від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні за №32020230000000057 від 04.09.2020, а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ОСОБА_17 ОСОБА_18 .

В обґрунтування клопотання послався на те, що Слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32020230000000057 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України.

07.02.2022 ОСОБА_5 оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України

Підставою для застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, яка підтверджується наступними доказами: висновком аналітичного дослідження №34/21-22-08-06/ НОМЕР_1 про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ФОП ОСОБА_5 ; матеріалами тимчасових доступів до документів що становлять банківську таємницю відносно ФОП ОСОБА_5 та ОСОБА_7 (код НОМЕР_2 ), ОСОБА_8 (код НОМЕР_3 ), ОСОБА_9 (код НОМЕР_4 ), ОСОБА_10 (код НОМЕР_5 ), ОСОБА_11 (код НОМЕР_6 ); матеріалами обшуку проведеного у ТДВ «Баштанський сирзавод» та ТОВ "СМСЗ"; матеріалами обшуку за місцем проведення діяльності та проживання ОСОБА_5 та ОСОБА_11 ; матеріалами тимчасових доступів та вилучення документів по банківським рахункам ОСОБА_5 і підконтрольних йому підприємців; протоколами допитів свідків; матеріалами тимчасового доступу та вилучення документів у відділенні Держпродспоживслужби; матеріалами негласних слідчих розшукових заходів.

У зв`язку з тим, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, яке є злочином середньої тяжкості, підозру обґрунтовано вагомими доказами, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам ухилятись від органів слідства і суду, незаконного впливання на свідків по кримінальному провадженню №32020230000000057 з метою ненадання, спотворення або зміни ними показань, перешкоджанню кримінальному провадженню іншим чином з метою запобігання зазначеним ризикам відносно підозрюваного ОСОБА_5 необхідне застосувати запобіжний захід у вигляді застави.

Враховуючи, що свідки у провадженні були його довіреними особами та можливо отримували від нього винагороду за здійснення від імені їх ФОП підприємницької діяльності, останній може незаконно впливати на них, з метою зміни показів та уникнення у такий спосіб покарання.

Крім того, ОСОБА_5 неповнолітніх дітей на утриманні не має, офіційно не одружений, що свідчить про відсутність міцних соціальних зв`язків у підозрюваного та вказує на ризики, що він може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, тому більш м`який запобіжний захід не зможе забезпечити належної процесуальної поведінки підозрюваного.

Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатної особи у період з 01.01.2020 в розмірі 2102 гривня.

Пунктом 2 частини 5 статті 182 КПК України визначено розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину, від одного (2102 гривень) до двадцяти (42040 гривень) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує двадцять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.

Зважаючи на розмір завданих збитків в 4 948 433,08 гривень, наявність цивільного позову на вказану суму, саме такий розмір застави може забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного.

В судовому засіданні прокурор клопотання уточнив. Пояснив, що враховуючи правову кваліфікацію злочину. В якому підозрюється Шпонарський, а саме ч. 1 ст. 212 КК України, просить визначити заставу у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Підозрюваний пояснив, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Проживає за адресою: АДРЕСА_2 , разом з цивільною дружиною, сином, донькою та онуком. Є фізичною особою - підприємцем, має дохід близько 5 000 000 на рік. Не визнає своєї причетності до злочину, в якому підозрюється.

Захисник просив відмовити у задоволенні клопотання у зв`язку із необґрунтованістю підозри та відсутністю ризиків. Надав письмові заперечення на клопотання.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши надані матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 182 КПК України застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.

Застава може бути внесена як самим підозрюваним, обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем). Заставодавцем не може бути юридична особа державної або комунальної власності або така, що фінансується з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі якої є частка державної, комунальної власності, або яка належить суб`єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності.

При застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави підозрюваному, обвинуваченому роз`яснюються його обов`язки і наслідки їх невиконання, а заставодавцю - у вчиненні якого кримінального правопорушення підозрюється чи обвинувачується особа, передбачене законом покарання за його вчинення, обов`язки із забезпечення належної поведінки підозрюваного, обвинуваченого та його явки за викликом, а також наслідки невиконання цих обов`язків.

Розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

Розмір застави визначається у таких межах - щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні нетяжкого злочину, - від одного до двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Підозрюваний, обвинувачений, який не тримається під вартою, не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, а також з моменту звільнення підозрюваного, обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Слідчим суддею встановлено, що 07.02.2022 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 підтверджується зібраними за кримінальним провадженням доказами, а саме: висновком аналітичного дослідження №34/21-22-08-06/ НОМЕР_1 про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ФОП ОСОБА_5 ; матеріалами тимчасових доступів до документів що становлять банківську таємницю відносно ФОП ОСОБА_5 та ОСОБА_7 (код НОМЕР_2 ), ОСОБА_8 (код НОМЕР_3 ), ОСОБА_9 (код НОМЕР_4 ), ОСОБА_10 (код НОМЕР_5 ), ОСОБА_11 (код НОМЕР_6 ); матеріалами обшуку проведеного у ТДВ «Баштанський сирзавод» та ТОВ "СМСЗ"; матеріалами обшуку за місцем проведення діяльності та проживання ОСОБА_5 та ОСОБА_11 ; матеріалами тимчасових доступів та вилучення документів по банківським рахункам ОСОБА_5 і підконтрольних йому підприємців; протоколами допитів свідків; матеріалами тимчасового доступу та вилучення документів у відділенні Держпродспоживслужби; матеріалами негласних слідчих розшукових заходів.

Доводи захисника щодо необґрунтованості підозри та відсутності ризиків слідчий суддя вважаєнепереконливими, так як зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах. При цьому слід зауважити, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину. Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення злочину вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів.

З досліджених матеріалів вбачається, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні нетяжкого корисливого злочину, особисто знайомий зі свідками у кримінальному провадженні, одна з яких є його співмешканкою, що свідчить про існування ризику незаконного впливу на таких свідків з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Доказів наявності інших ризиків слідчому судді не надано.

З метою запобігання вказаному ризику та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного, слідчий суддя приходить до висновку, що відносно ОСОБА_5 необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді застави.

Таким чином, враховуючи особу підозрюваного, його матеріальний стан (пояснення щодо доходу), обставини кримінального провадження (розмір шкоди), наявність ризику, передбаченого ст.177 КПК України, слідчий суддя вважає, що необхідно застосувати заставу, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних громадян, в розмірі 49620 грн.

У разі внесення застави слід зобов`язати ОСОБА_5 прибувати за кожною вимогою до суду, слідчого чи прокурора та покласти на підозрюваного наступні обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме: повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон; утримуватись від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні за №32020230000000057 від 04.09.2020 щодо обставин справи, а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ОСОБА_17 ОСОБА_18 .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 182, 186, 194 КПК України слідчий суддя,

у х в а л и в :

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних громадян, в розмірі 49620 грн.

Зобов`язати ОСОБА_5 прибувати за кожною вимогою до суду, слідчого чи прокурора та покласти на підозрюваного наступні обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України, а саме: повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання слідчому свій паспорт для виїзду за кордон; утримуватись від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні за №32020230000000057 від 04.09.2020 щодо обставин справи, а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ОСОБА_17 ОСОБА_18 .

Встановити строк дії обов`язків покладених на підозрюваного до 07.04.2022 року.

Роз`яснити, що відповідно до ст. 182 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, який не тримається під вартою, не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов`язати виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Роз`яснити, що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 14.02.2022 року о 14.00 год.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення11.02.2022
Оприлюднено25.01.2024
Номер документу103247816
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава

Судовий реєстр по справі —766/17637/20

Ухвала від 18.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 11.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 11.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні