Ухвала
від 17.02.2022 по справі 766/17637/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/17637/20

н/п 1-кс/766/1811/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.02.2022 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу слідчого управління ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів,

в с т а н о в и в :

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати слідчому СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 або іншим слідчим з числа групи слідчих у кримінальному провадженні: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) інформації із зазначенням дати, часу та місця входу (IP адрес) та облікових відомостей, електронної пошти, тощо при вході (доступі) до системи віддаленого управління банківськими рахунками (Клієнт-Банк) за період 2019-2021 років по таким рахункам, а саме:

-№ НОМЕР_2 , (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_12 (іпн. НОМЕР_3 );

-№ НОМЕР_4 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_13 (іпн. НОМЕР_5 );

-№ НОМЕР_6 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_14 (іпн. НОМЕР_7 );

-№ НОМЕР_8 , (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_15 (іпн. НОМЕР_9 );

-№ НОМЕР_10 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_16 (іпн. НОМЕР_11 );

-№ НОМЕР_12 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_17 (іпн. НОМЕР_13 );

-№ НОМЕР_14 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_18 (іпн. НОМЕР_15 );

-№ НОМЕР_16 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_19 (іпн. НОМЕР_17 );

-№ НОМЕР_18 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_20 (іпн. НОМЕР_19 );

-№ НОМЕР_20 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_21 , (іпн. НОМЕР_21 );

-№ НОМЕР_22 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_22 (іпн. НОМЕР_23 ).

Розгляд клопотання провести без представників банківської установи, у зв`язку з наявністю загрози щодо зміни або знищення зазначених у клопотанні документів.

В обґрунтування клопотання посилався на те, що зазначена інформація містить відомості про осіб, які мали право доступу до банківського рахунку та безпосередньо здійснювали банківські операції, отримували готівкові грошові кошти у касі банку та інше, дослідження якої необхідне для встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.

Іншим способом, ніж розкрити банківську таємницю, для отримання інформації та документів, що мають доказове значення у кримінальному провадженні неможливо.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутності.

Представник банківської установи в судове засідання не викликалася на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч. 5-7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32020230000000057 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України.

Так, ОСОБА_19 підозрюється у тому, що він у не встановленому досудовим розслідуванням точному місці та час, перебуваючи у Херсонській області, будучи зареєстрованим платником єдиного податку IIІ групи, достовірно знаючи про існуючі обмеження щодо граничного розміру річного доходу для платників вказаної групи та розмір фактично отриманого ним у 2019 році доходу від провадження підприємницької діяльності, а саме те, що ним в указаний період часу отримано сукупний дохід у сумі 9364 954,5 грн, у тому числі за рахунок використання підконтрольних фізичних осіб підприємців ОСОБА_23 (код НОМЕР_24 ), ОСОБА_12 (код НОМЕР_3 ), ОСОБА_13 (код НОМЕР_5 ), ОСОБА_22 (код НОМЕР_23 ), ОСОБА_16 (код НОМЕР_11 ), що перевищує гранично встановлену суму доходів, передбачених п. 291.4 ст. 291 ПК України, умисно занизив обсяг отриманого доходу, чим приховав об`єкт оподаткування, та не визначив розмір єдиного податку, який підлягає сплаті при перевищенні граничного розміру доходу та не сплатив його, чим ухилився від його сплати на загальну суму 654743,2 гривні.

У подальшому ОСОБА_19 , у період 2020 року, перебуваючи у Херсонській області, у не встановленому досудовим розслідуванням точному місці та час, переслідуючи умисел на подальше ухилення від оподаткування, достовірно знаючи, що ним перевищені граничні розміри отриманого доходу від закупівлі та постачання молочної продукції на адресу ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " із використанням підконтрольних вище фізичних осіб підприємців у 2019 році, перебуваючи відповідно до пп. 2 п. 293.8 ст. 293 ПК України на загальній системі оподаткування, умисно приховав доходи у сумі 24566512,99 грн, отримані ним від здійснення господарської, які є об`єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, у тому числі доходи отримані ним за рахунок використання підконтрольних фізичних осіб підприємців ОСОБА_23 (код НОМЕР_24 ), ОСОБА_12 (код НОМЕР_3 ), ОСОБА_13 (код НОМЕР_5 ), ОСОБА_22 (код НОМЕР_23 ), ОСОБА_16 (код НОМЕР_11 ), при цьому не включив їх до загального оподатковуваного доходу, не відобразив у податкових деклараціях про майновий стан і доходи та не сплатив податок на доходи фізичних осіб від підприємницької діяльності за 2020 рік у сумі 5330 097,7 грн, та військовий збір у сумі 444 174,81 грн.

Таким чином, ОСОБА_19 підозрюється у тому, що умисно, достовірно знаючи про результати своєї фінансово-господарської діяльності, дійсні розміри об`єктів оподаткування, суми податків, які підлягають нарахуванню та сплаті до бюджету, умисно з метою ухилення від сплати єдиного податку на суму перевищення граничного розміру доходу для платників 3 групи, податку на доходи фізичних осіб від підприємницької діяльності та військового збору шляхом заниження розміру отриманих доходів від провадження господарської діяльності у 2019 та 2020 роках ухилився від сплати єдиного податку, податку з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності та військового збору на загальну суму 6029015,71 гривень, що призвело до фактичного ненадходження податків до бюджетів з урахуванням сплачених податків на загальну суму 4948 433,08 гривень, що у 4766 разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та є значним розміром, відповідно до примітки ст. 212 Кримінального кодексу України.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено достатньо підстав вважати, що ОСОБА_15 (іпн. НОМЕР_9 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ., організував та контролює господарську діяльність групи підконтрольних йому фізичних осіб підприємців, зареєстрованих на території Херсонської області, які реалізують ТМЦ (молоко) на адресу ряду великих підприємств виробників молочної продукції, приховуючи реальні обсяги отриманих доходів. Так ОСОБА_15 , вступив в довірені стосунки з посадовими особами підприємств виробників, які протягом 2019-2020 рр. перераховують на банківські рахунки підконтрольних ОСОБА_15 фізичних осіб підприємців грошові кошти «за закупку молока та транспортні послуги» на загальну суму 53 млн.грн. В подальшому дані грошові кошти обготівковуються у відділеннях банків та передаються ОСОБА_15 .

Встановлено коло підконтрольних ОСОБА_15 фізичних осіб підприємців, а саме: ФОП ОСОБА_14 (іпн. НОМЕР_7 ), ФОП ОСОБА_17 (іпн. НОМЕР_13 ), ФОП ОСОБА_20 (іпн. НОМЕР_19 ), ФОП ОСОБА_21 , (іпн. НОМЕР_21 ) ФОП ОСОБА_12 (іпн. НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_13 (іпн. НОМЕР_5 ), ФОП ОСОБА_22 (іпн. НОМЕР_23 ), ФОП ОСОБА_16 (іпн. НОМЕР_11 ), ФОП ОСОБА_18 (іпн. НОМЕР_15 ). Грошові кошти що надходили на рахунки вказаних суб`єктів господарювання від підприємств виробників (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_27 ), ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ) зняті з рахунків та передані в готівковій формі гр. ОСОБА_15 .

З вищевикладеного випливає, що валова виручка від діяльності підконтрольних гр. ОСОБА_15 фізичних осіб - підприємців перевищує ліміт платника єдиного податку 3 групи.

Відповідно до висновку економічного дослідження №27/09 від 26.08.2020 року встановлено, що протиправні дії ОСОБА_15 призвели до ненадходження до держави коштів у вигляді податків на суму 7200 000 грн.

В ході досудового слідства встановлено, що на фізичних осіб підприємців відкрито рахунки в банківських установах, зокрема і в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).

Важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають документи, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) та містять охоронювану законом банківську таємницю, а саме: інформація із зазначенням дати, часу та місця входу (IP адрес) та облікових відомостей, електронної пошти, тощо при вході (доступі) до системи віддаленого управління банківськими рахунками (Клієнт-Банк) за період 2019-2021 років по таким рахункам.

Зазначена інформація містить відомості про осіб, які мали право доступу до банківського рахунку та безпосередньо здійснювали банківські операції, отримували готівкові грошові кошти у касі банку та інше, дослідження якої необхідне для встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.

Іншим способом, ніж розкрити банківську таємницю, для отримання інформації та документів, що мають доказове значення у кримінальному провадженні неможливо.

На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, п.7 ч.1 ст. 162, п.2 та п.3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) інформації із зазначенням дати, часу та місця входу (IP адрес) та облікових відомостей, електронної пошти, тощо при вході (доступі) до системи віддаленого управління банківськими рахунками (Клієнт-Банк) за період 2019-2021 років по таким рахункам, а саме:

-№ НОМЕР_2 , (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_12 (іпн. НОМЕР_3 );

-№ НОМЕР_4 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_13 (іпн. НОМЕР_5 );

-№ НОМЕР_6 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_14 (іпн. НОМЕР_7 );

-№ НОМЕР_8 , (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_15 (іпн. НОМЕР_9 );

-№ НОМЕР_10 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_16 (іпн. НОМЕР_11 );

-№ НОМЕР_12 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_17 (іпн. НОМЕР_13 );

-№ НОМЕР_14 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_18 (іпн. НОМЕР_15 );

-№ НОМЕР_16 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_19 (іпн. НОМЕР_17 );

-№ НОМЕР_18 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_20 (іпн. НОМЕР_19 );

-№ НОМЕР_20 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_21 , (іпн. НОМЕР_21 );

-№ НОМЕР_22 (українська гривня) які належать ФОП ОСОБА_22 (іпн. НОМЕР_23 ).

Встановити строк дії ухвали до 17.04.2022 року.

Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення17.02.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу103340249
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —766/17637/20

Ухвала від 18.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 11.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 11.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський апеляційний суд

Литвиненко І. І.

Ухвала від 10.02.2022

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні