Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/4802/21
У Х В А Л А
14.02.2022 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області у складі: головуючий - суддя Кашуба А.В., секретар судового засідання Чернянчук К.П., за участі позивачки ОСОБА_1 , її представника адвоката Киретів В.В., представника відповідача адвоката Стасюка Ю.В., в ході підготовчого судового засідання в залі суду м.Виноградів в рамках підготовчого провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договорів купівлі-продажу недійсними і застосування наслідків їх недійсності, третя особа без самостійних вимог - приватний нотаріус Берегівського районного нотаріального округу Закарпатської області Рішко Олена Іванівна,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Ухвалою судді від 20.10.2021 року відкрито провадження у справі. Призначено підготовче судове засідання.
В ході підготовки справи до судового розгляду, суд встановив, що позовну заяву подано з недотриманням вимог ЦПК України, що є підставою для залишення позовної заяви без руху із наданням позивачу можливості усунути виявлені недоліки, які унеможливлюють подальший рух справи.
Позовні вимоги обґрунтовані двома взаємовиключними правовими підставами, як то вчинення правочину під впливом помилки, та вчинення правочину під впливом обману.
Так, в першому випадку правочин може бути визнано судом недійсним якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо обставин, які мають істотне значення (щодо природи правочину, прав та обов`язків сторін, таких властивостей і якостей майна, які значно знижують його цінність або можливість використання за цільовим призначенням). При цьому, помилка не є результатом навмисних дій іншого учасника правочину, а помилці може сприяти відсутність належної обачності, переоцінка свого досвіду чи можливостей тощо, неправильне сприйняття істотних умов правочину, за відсутності чого за обставинами справи можна вважати, що правочин не був би укладеним. Це сприйняття дійсних обставин неправильно.
В другому випадку - якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, які мають істотне значення. Таке має місце коли одна сторона навмисне вводить в оману іншу сторону правочину щодо природи правочину, прав та обов`язків сторін, тощо. Може бути виражено як у активній так і у пасивній (замовчування) формі. Такі дії вчиняються виключно із умислом. Це правильне сприйняття умисно спотворених або неіснуючих обставин.
Вказані правові підстави мають різний предмет доказування, різні майнові наслідки у разі їх застосування.
За таких обставин, суд, на виконання обов`язку сприяння учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом, вважає за необхідне залишити позов без руху, надавши можливість позивачу визначити правову підставу позову, визначити коло обставин, які мають юридичне значення.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 259-261 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договорів купівлі-продажу недійсними і застосування наслідків їх недійсності, третя особа без самостійних вимог - приватний нотаріус Берегівського районного нотаріального округу Закарпатської області Рішко Олена Іванівна, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, інакше позов буде залишено без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий А. В. Кашуба
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 16.02.2022 |
Номер документу | 103263567 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Кашуба А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні