Ухвала
від 09.02.2022 по справі 210/653/22
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/653/22

Провадження № 1-кс/210/266/22

"09" лютого 2022 р. слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження №42021040000000314 від 07.05.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ ВП №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу з клопотанням про здійснення тимчасового доступу до речей та документів.

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий зазначив, що СВ відділення поліції №2 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42021040000000314 від 07.05.2021, за ознакою складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в липні 2016 року відбувся міжнародний тендер згідно якого турецька компанія АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » стала переможцем і згідно рішення сесії Дніпровської міськради від 07.09.2016 замовником будівництва першої черги визначено КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Відповідно до розпорядження Дніпропетровського міського голови №7-5/10-рк від 05.10.2016 ОСОБА_4 з 06.10.2016 призначено на посаду директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дніпропетровської міської ради (правонаступником є КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »).

06.10.2016 ІНФОРМАЦІЯ_4 з ОСОБА_4 укладено відповідний трудовий контракт. Відповідно до додаткових угод до вказаного контракту термін його дії продовжено.

Згідно із контрактом та статутом КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ДМР, директор (керівник) КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ДМР наділений правами та обов`язками.

Таким чином,директор(керівник)КП« ІНФОРМАЦІЯ_3 »ДМР відповіднодо наданихйому функцій,прав таобов`язків,у розумінністатті 18Кримінального КодексуУкраїни,та примітки1до ст.364КК Україниє службовоюособою,яка постійнообіймає посадуна вказаномукомунальному підприємстві,пов`язануз виконанняморганізаційно-розпорядчихта адміністративно-господарськихфункцій. КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відноситься до сфери ІНФОРМАЦІЯ_5 , підпорядкованого заступнику ІНФОРМАЦІЯ_6 .

13.07.2016за результатамипроведення конкурснихторгів звідбору виконавцяробіт пооб`єкту «завершеннябудівництва метрополітенув містіДніпропетровську» міжгенеральним підрядникомАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »та Замовникомкомунальним підприємством« ІНФОРМАЦІЯ_2 »Дніпропетровської міськоїради укладеноконтракт 1Ана загальнусуму 224млн.євро. Для забезпеченнявиконання умовдоговору ІНФОРМАЦІЯ_8 взяло насебе кредитнізобов`язання насуму 224млн.євро вЄвропейському банковіреконструкції тарозвитку тав Європейськомуінвестиційному банкові. Строк завершення робіт відповідно до умов контракту 1А складає 5 років. або 1820 днів; період повідомлення про дефекти 2 роки або 728 днів.Технічний нагляд за процесом виконання робіт відповідно до Контракту 2 ІНФОРМАЦІЯ_9 .

Для генеральногопідрядника АТ« ІНФОРМАЦІЯ_7 » умовамиконтракту 1Австановлено строку 45днів дляповідомлення пронепередбачені помилки,погрішності абодефекти увимогах Замовника. У вказаний 45 денний строк Генеральним підрядником жодних повідомлень про непередбачені помилки, погрішності або дефекти у вимогах Замовника здійснено не було, в тому числі щодо об`єкту «тимчасове огородження котловану «способом «стіна в ґрунті» станції метро « ІНФОРМАЦІЯ_10 » в м.Дніпро».

Для генерального підрядника АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » умовами контракту 1А та п. 13.2 типових правил Міжнародної федерації інженерів-консультантів, французькою FederationInternationaleDes Ingenieurs-Conseils (далі FIDIC, жовта книга) встановлено, що Підрядник має право в будь-який час надати Інженеру письмову пропозицію, яка на думку Підрядника, після її затвердження: (1) прискорить завершення будівництва, (2)зробить нижчими витрати Замовника на будівництво, обслуговування таексплуатацію Об`єктів, (3) підвищить ефективність або цінність закінченого об`єкту дляЗамовника, або (4) принесе іншу користь Замовнику. Пропозиція повинна бути підготовлена за рахунок Підрядника та повинна містити положення, перераховані у Пункті 13.3 (Порядок внесення Змін).

Згідно пункту 5.2 Контракту 1А Підрядник несе відповідальність за проходження державної експертизи та отримання позитивного висновку у відповідності з вимогами українських нормативно-технічних документів (НТД) та українського законодавства включаючи постанову Кабміну від 11.05.2011 №560 та державні будівельні норми України ДБН А.2.2-3-2014, а також інші нормативно-правові акти.

Згідно п.п. 14.7 Контракту 1А у відповідності з нормативними документами України ОСОБА_5 1.1-1-2013 Підрядник повинен представити стандартні форми, представлені вДодатках до ОСОБА_6 .1.1.-1-2013.

Додаток Ф Приблизна форма №1 «Звіт про виконання робіт законтрактом на об`єкті будівництва за місяць/рік»;

Додаток Х Приблизна форма №2 «Заключний звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об`єкті будівництва»;

Додаток Ц Приблизна форма №3 «Акт здачі-приймання виконаних будівельних робіт».

Згідно п.п. 15.6 Контракту 1А якщо Замовник визначить на підставі обґрунтованих доказів, що Підрядник вчиняв заборонені дії в ході конкурентного змагання за присудження Контракту або при виконанні Контракту, Замовник може через 14 днів після скерування підряднику повідомлення розірвати контракт.

Умови Контракту 1А включають Загальні Умови, які відповідають розділу «Загальні Умови», який є частиною «Умов Контракту на поставку, проектування і будівництво», перше видання 1999 року опубліковане Міжнародною федерацією інженерів-консультантів (FIDIC) та розділ Особливі Умови, в якому містяться зміни і доповнення до розділу «Загальні Умови».

Згідно п. 1 Тому ІІІ.ІІ обсяг робіт, який повинен виконати Підрядник, також включає:

Отримання усіх необхідних для виконання робіт дозволів та погоджень;

Наявність відповідних ліцензій та кваліфікаційних сертифікатів;

Розробку детального проекту (стадія проектування «Р»), коригування проектної документації (стадія проектування «П»); проходження державної експертизи;

Дотримання пожежної, техногенної та екологічної безпеки;

Безпечне ведення робіт та безпека праці;

Забезпечення постійного та обов`язкового обслуговування об`єктів будівництва на договірних засадах аварійно-рятувальними службами;

Ведення спостереження за можливими деформаціями підземних споруд;

Підрядник під час виконання своїх обов`язків за Контрактом повинен виконувати положення та вимоги діючого українського законодавства як вони визначені в наступних документах:

ДБН державні (національні) будівельні норми України;

БНіП будівельні норми і правила (колишнього СРСР, дію яких не скасовано);

БН будівельні норми (колишнього СРСР, дію яких не скасовано);

ДСТУ державні (національні) стандарти України, прийняті Мінрегіонбудом України;

ДЕСТ державні стандарти (колишнього СРСР, дію яких не скасовано);

СТ РЕВ стандарти Ради економічної взаємодопомоги (колишнього СРСР, дію яких не скасовано);

ТС технічні свідоцтва підтвердження застосування нових будівельних виробів до виконання.

Іншими законодавчими та нормативно-правовими актами України.

Так,22.02.2018директор КП« ІНФОРМАЦІЯ_3 »достовірно знаючи,що Підрядникзначно відстаєвід графікувиконання робіт,і щопідписання змін№3до контракту1Ає невигіднимдля Замовника,в порушенняп.13.2FIDIC,статуту,трудового контрактупідписав відімені КП« ІНФОРМАЦІЯ_3 »з АТ« ІНФОРМАЦІЯ_7 » зміни№3до Контракту1А,якими дозволивПідряднику вподальшому вчастині 2.12«Другий пусковийкомплекс (пусковадільниця).Обслуговуючі процеси»за Контрактом№1Авід 13.07.2016 зурахуванням змін№3отримувати грошовікошти незалежновід фактувиконання такихробіт. В результаті на розрахункові рахунки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », за роботи, які фактично не виконувались, і обсяг виконання яких, на суму зазначену у платіжних документах не підтверджено, зайво перераховано 362834749,92 грн. з ПДВ. За результатами діяльності КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_11 проведено ревізію акт №04.06-21/01 від 18.02.2021 в якому вказано неефективність використання коштів державного бюджету КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на суму 362834749,92 грн. в результаті підписання додаткової угоди №3 до контракту 1А.

Таким чином, на теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, у яких відображено перелік повноважень та обов`язків директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дніпропетровської міської ради (правонаступником є КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), та документів щодо надходжень з міського бюджету, а саме:

- розпоряджень, якими ОСОБА_4 призначено на посаду директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дніпропетровської міської ради (правонаступником є КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »);

- трудового контракту ОСОБА_4 , та всіх додатків та додаткових угод до нього;

- відомостей про періоди перебування ОСОБА_4 у відпустках, на лікарняних та у відрядженнях у період з моменту призначення до теперішнього часу;

- статутів КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ДМР (раніше « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), що були чинними з 2016 по теперішній час;

- документів складених на отримання надходжень з міського бюджету в рамках проєкту «Завершення будівництва метрополітену в м. Дніпрі».

Підставами вважати, що речі і документи перебувають у володінні комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , є те, що вони безпосередньо стосуються його діяльності, ними встановлюється діяльність директора та шляхи фінансування підприємства.

Вказані документи містять відомості, які будуть використані як докази в кримінальному провадженні, також встановлення переліку повноважень та обов`язків необхідно для визначення кваліфікації дій, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, не можливо. Також іншим способом отримати документи, що мають значення для встановлення можливих обставин у кримінальному провадженні, неможливо.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Згідност.132 ч.2 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

У відповідності до ч. 4, 6 ст. 107 КПК України, за письмовою заявою учасників судового засідання, фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею про тимчасовий доступ до речей та документів, не здійснювалась.

Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі, з урахуванням наступного.

Вважаю, що заявлене клопотання відповідає вимогам ст. 132, 160 КПК України.

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачено такий вид заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей та документів.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

За змістом ч.1ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених уст. 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, зокрема висновків експертів.

Таким чином, необхідна органу досудового розслідування інформація, не може бути здобута іншим способом, окрім як на підставі відповідного рішення суду.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України). Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

В силу положень ч. ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі, документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 2, 4, 5ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Судом встановлено, що СВ відділення поліції №2 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42021040000000314 від 07.05.2021, за ознакою складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Ураховуючи специфіку формату зберігання інформації, що передбачена у п.8 ч.1 ст. 162 КПК України, надання доступу до відповідних документів (тобто надання можливості ознайомитися з ними та зробити з них копії) може здійснюватися як безпосередньо у особи, що знаходиться у її особистому володінні або базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних, так і шляхом надання доступу до відповідних документів уповноваженому на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж підрозділу правоохоронного органу через відповідні інформаційні системи відповідно до встановлення порядку з обов`язковим наданням копії ухвали слідчого судді відповідному оператору (п. 2 п.17 Інформаційного листа ВССУ № 223-558/0/4-13 від 05.04.2013 «про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод, та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження ).

Статтею 159 та ст. 162 КПК передбачено такий захід забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до документів, персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних. Наведені норми передбачають отримання слідчим, прокурором інформації з метою перевірки факту причетності до події кримінального правопорушення та визначення кола осіб, які можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України). Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Згідно зі ст. 163 ч.5 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Беручи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення (виїмку), в оригіналі, або належним чином завірені кпії, які знаходяться у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 , для можливості використання як доказу відомостей, що містяться в ньому.

Приймаючи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати вказані у клопотанні документи в інший спосіб та, враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає можливим задовольнити клопотання слідчого.

Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. 110, 159-164, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження №42021040000000314 від 07.05.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити повністю.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення (виїмки) їх завірених належним чином копій, що перебувають у володінні комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 ,асаме:

- розпоряджень, якими ОСОБА_4 призначено на посаду директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дніпропетровської міської ради (правонаступником є КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »);

- трудового контракту ОСОБА_4 , та всіх додатків та додаткових угод до нього;

- відомостей про періоди перебування ОСОБА_4 у відпустках, на лікарняних та у відрядженнях у період з моменту призначення по час дії ухвали суду;

- статутів КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ДМР (раніше « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), що були чинними з 2016 по теперішній час;

- документів складених на отримання надходжень з міського бюджету в рамках проєкту «Завершення будівництва метрополітену в м. Дніпрі».

Надати розпорядження відповідним посадовим особам комунальне підприємство« ІНФОРМАЦІЯ_3 »Дніпровської міськоїради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) - забезпечити тимчасовий доступ до вищевказаних документів.

Виконання ухвали про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів надати слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні, а саме слідчим СВ відділення поліції №2 Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 .

Визначити строк дії ухвали тривалістю 30 (тридцять) днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Невиконання даної ухвали з боку осіб, яким надано розпорядження, тягне за собою наслідки, передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення09.02.2022
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу103272852
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —210/653/22

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 04.05.2023

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 04.11.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 31.05.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Вікторович Н. Ю.

Ухвала від 31.05.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Вікторович Н. Ю.

Ухвала від 17.05.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 17.05.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 17.05.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 12.04.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 09.02.2022

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні