Справа №766/2019/22
н/п 1-кс/766/1704/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.02.2022 року слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого СВ Відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12022231020000067 від 02.02.2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на тимчасово вилучено майно, а саме вилучений 10.02.2022 року в ході огляду місця події за адресою: м. Херсон, вул. Острівське Шосе, в кузові ТЗ VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , 2010 р.в., номер шасі та рами НОМЕР_2 , з напівпричіпом SCHMITZ SCS 24, д.н. НОМЕР_3 номер шасі та рами НОМЕР_4 токарно-карусельний верстат з маркуванням EXPORTED by STANKOIMPORT MOSCJW USSR, інша табличка на ньому з написом СССР станковий завод ім. Седина, модель №1516 №1778 1981 р.в., в розібраному стані, з метою збереження речових доказів.
Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що слідчим відділом ВП №2 ХРУП ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022231020000067 за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідування встановлено, що до ЧЧ відділу поліції №2 Херсонського РУП надійшло повідомлення про те, що керівник ПАТ "Херсонський завод судмаш" намагався здійснити розтрату майна підприємства шляхом зловживання своїм службовим становщем, але свій злочинний намір не довів до кінця з обставин, які не залежать від його волі.
До ЧЧ ВП №2 ХРУП надійшло повідомлення від працівників СБУ про те, що ТЗ VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , перевозить токарно-карусельний станок з заводу «Судмаш».
З протоколу допиту в якості свідків начальника відділу приватизації Регіонального відділу Фонду державного майна України в Херсонській області ОСОБА_4 та завідувача юридичним сектором Регіонального відділу Фонду державного майна України в Херсонській області ОСОБА_5 встановлено, що ПАТ «Судмаш» від 27.05.2019р. перебуває в стані приватизації та належить державі, а саме пакет акцій 100 % та відповідно до ч. 4 ст. 12 ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна» від 18.01.2018 р. забороняється вчинення будь-яких правочинів предметом яких є придбання, обтяження, відчуження, списання, продаж, перевезення майна або засобів підприємства без погодження з органом приватизації та повідомив, що до РВ ФДМУ з початку приватизації ПАТ «Судмаш» запитів про вчинення будь-яких правочинів не надходило, РВ ФДМУ своєї згоди не давало.
Згідно з інвентаризаційним описом від 02.12.2020 р. ПАТ «Судмаш» було виявлено та перелічено перелік активів та устаткування, яке зберігається в ПАТ «Судмаш», в. т.ч. токарно-карусельний верстат з маркуванням EXPORTED by STANKOIMPORT MOSCJW USSR, інша табличка на ньому з написом СССР станковий завод ім.Седина, модель №1516 №1778 1981 р.в.(порядковий номер 131).
01.02.20212 року в ході огляду місця події за адресою: м.Херсон, вул. Острівське Шосе, поблизу входу на завод «Судмаш» було виявлено та вилучено:
- Транспортний засіб VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , 2010 р.в., номер шасі та рами НОМЕР_2 , з напівпричіпом SCHMITZ SCS 24, д.н. НОМЕР_3 номер шасі та рами НОМЕР_4 , у кузові якого при візуальному огляді, було виявлено токарно-карусельний верстат з маркуванням EXPORTED by STANKOIMPORT MOSCJW USSR, інша табличка на ньому з написом СССР станковий завод ім.Седина, модель №1516 №1778 1981 р.в., які опечатано поміщено на територію майданчику за адресою: м. Херсон, вул. Залізнична, 8.
Транспортний засіб VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , 2010 р.в., номер шасі та рами НОМЕР_2 , з напівпричіпом SCHMITZ SCS 24, д.н. НОМЕР_3 номер шасі та рами НОМЕР_4 , було визнано речовими доказами.
Ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 04.02.2022 на транспортний засіб VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , 2010 р.в., номер шасі та рами НОМЕР_2 , з напівпричіпом SCHMITZ SCS 24, д.н. НОМЕР_3 номер шасі та рами НОМЕР_4 , було накладено арешт.
10.02.2022 року на підставі ухвали Херсонського міського суду Херсонської області було проведено огляд транспортного засобу VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , 2010 р.в., номер шасі та рами НОМЕР_2 , з напівпричіпом SCHMITZ SCS 24, д.н. НОМЕР_3 номер шасі та рами НОМЕР_4 , у кузові якого було виявлено токарно-карусельний верстат з маркуванням EXPORTED by STANKOIMPORT MOSCJW USSR, інша табличка на ньому з написом СССР станковий завод ім.Седина, модель №1516 №1778 1981 р.в., який вилучено та залишено на зберігання в вказаному кузові, який опечатано та поміщено на територію майданчику за адресою: м. Херсон, вул. Залізнична, 8.
Вказаний вилучений верстат на підставі ч. 1 ст. 98 КПК України було визнано речовими доказами по кримінальному провадженню, про що винесено мотивовану постанову.
Із тимчасово вилученим: токарно-карусельниим верстатом з маркуванням EXPORTED by STANKOIMPORT MOSCJW USSR, інша табличка на ньому з написом СССР станковий завод ім.Седина, модель №1516 №1778 1981 р.в., в розібраному стані, в ході подальшого проведення досудового розслідування, планується проведення ряду слідчих дій, а саме: проведення більш детального огляду та призначення експертиз, зокрема технічних, з ціллю встановлення та виявлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення (передбачених ст.. 91 КПК України) та можливого виявлення латентних злочинів, пов`язаних і підробкою документів.
Приймаючи до уваги, те що вилучений 10.02.20212 року в ході огляду місця події за адресою: м. Херсон, вул. Залізнична, 8, в кузові транспортного засобу VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , 2010 р.в., номер шасі та рами НОМЕР_2 , з напівпричіпом SCHMITZ SCS 24, д.н. НОМЕР_3 номер шасі та рами НОМЕР_4 токарно-карусельний верстат з маркуванням EXPORTED by STANKOIMPORT MOSCJW USSR, інша табличка на ньому з написом СССР станковий завод ім. Седина, модель №1516 №1778 1981 р.в., в розібраному стані, визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні та відповідно до ч. 3 ст. 167 КПК України є предметом вчинення кримінального правопорушення, тому виникла необхідність у накладенні арешту на тимчасово вилучене майно.
Враховуючи те, що вищеперераховане майно має значення для кримінального провадження, та дані слідчі дії були пов`язані з фіксацією відомостей, щодо обставин вчинення злочину, в ході проведеного огляду, підозрюваної у вчинені злочину, було вилучено речові докази, в інший спосіб їх отримати неможливо, слідчі дії було проведено для запобігання подальшого відчуження, знищення, пошкодження речових доказів, які в подальшому мають суттєве значення для подальшого досудового розслідування та в інший спосіб їх отримати неможливо, у зв`язку із чим слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за його відсутності, додаткових пояснень до клопотання не має.
Представник власника майна у судове засідання не з`явився, надав заяви про розгляд справи без його участі, проти задоволення клопотання заперечував у повному обсязі посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки вилучене майно має значення для кримінального провадження, так як зберегло на собі сліди злочину, містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто містить ознаки речових доказів, зазначених в ст. 98 КПК України та визнане речовими доказами відповідною постановою слідчого від 10.02.2022 року про визнання та залучення до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.
Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучено майно, а саме вилучений 10.02.2022 року в ході огляду місця події за адресою: м. Херсон, вул. Острівське Шосе, в кузові ТЗ VOLVO FH 420 (вантажний спеціалізований), синього кольору, д.н. НОМЕР_1 , 2010 р.в., номер шасі та рами НОМЕР_2 , з напівпричіпом SCHMITZ SCS 24, д.н. НОМЕР_3 номер шасі та рами НОМЕР_4 , токарно-карусельний верстат з маркуванням EXPORTED by STANKOIMPORT MOSCJW USSR, інша табличка на ньому з написом СССР станковий завод ім. Седина, модель №1516 №1778 1981 р.в., в розібраному стані, з метою збереження речових доказів.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 103340214 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Гонтар Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні