Рішення
від 17.02.2022 по справі 918/929/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" лютого 2022 р. м. Рівне Справа № 918/929/21

Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Костюкович Ю.С.,

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" про ухвалення додаткового рішення у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіскотломонтаж-Львів"

до Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд"

про визнання незаконним, скасування рішення та визнання недійсним договору

За участю представників сторін:

від позивача: не з`явився;

від відповідача (Радивилівської міської ради): не з`явився;

від відповідача (ТОВ "ІБК Енерготехнобуд"): Маркович Ю.В. (ордер серія ВК № 1033306 від 23.11.2021 р.).

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіскотломонтаж-Львів" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області та до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд", в якій просить: визнати незаконним та скасувати рішення Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області про визначення переможцем спрощеної/допорогової процедури закупівлі UA-2021-08-21-000056-а ТОВ "ІБК Енерготехнобуд", намір укласти договір з ТОВ "ІБК Енерготехнобуд", оформлене Повідомленням про намір укласти договір, опублікованим 07.09.2021 р.; визнати недійсним договір підряду № 140 Капітальний ремонт внутрішніх інженерних мереж теплопостачання майнового комплексу (адміністративна будівля) по вул. Івана Франка, буд. 11 в м. Радивилів, Дубенського району Рівненської області, Класифікація за ДК 021:2015:45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація від 10.09.2021 року.

Рішенням Господарського суду Рівненської області від 08.02.2022 року в позові відмовлено.

10.02.2022 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" до Господарського суду Рівненської області надійшла заява про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу в якій просить суд ухвалити додаткове рішення та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіскотломонтаж-Львів" витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5 000,00 грн.

Ухвалою господарського суду від 11.02.2022 року розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" про ухвалення додаткового рішення призначено на "17" лютого 2022 р.

17.02.2022 року на електронну адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про зменшення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу відповідно до якого просить суд у задоволенні заяви представника ТОВ "ІБК Енерготехнобуд" про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу щодо стягнення з ТОВ "Сервіскотломонтаж-Львів" витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 5 000,00 грн - відмовити, обставини неявки представника позивача у судове засідання 17.02.2022 року у справі № 918/929/21 визнати поважними, відкласти судове засідання призначене на 17 лютого 2022 року об 15:00 год у справі № 918/9292/21 на іншу дату і час та провести в режимі відеоконференції за допомогою відеоконференцзв`язку "EasyCon". При цьому, в даному клопотанні зазначає про те, що позивач заперечує щодо заявлених до стягнення витрат, оскільки заявлена відповідачем - 2 до стягнення сума судових витрат на професійну правничу допомогу є необґрунтованою та неспівмірною з реальним обсягом такої правничої допомоги та часом, витраченим на надання таких послуг.

Розглянувши заявлене клопотання про відкладення судового засідання щодо розгляду заяви, суд з урахуванням строків визначених ч. 3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України для розгляду такого виду заяв, у задоволенні клопотання про відкладення розгляду заяви відмовляє.

Представник позивача в судове засідання 17.02.2022 року не з`явився, однак, як вбачається з клопотання про зменшення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу та відкладення розгляду заяви, позивач обізнаний про час та місце проведення судового засідання 17.02.2022 року.

Представник відповідача (ТОВ "ІБК Енерготехнобуд") в судовому засіданні 17.02.2022 року підтримав заяву про ухвалення додаткового рішення та стягнення витрат на правничу допомогу з підстав зазначених у заяві та просив відмовити у задоволенні клопотання позивача про зменшення розміру судових витрат.

Представник відповідача (Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області) в судове засідання 17.02.2022 року не з`явився.

Частиною 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" визначено, що усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень (далі - Реєстр) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

З огляду на вказане учасники справи не були позбавлені права та можливості ознайомитись з ухвалою у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Частиною 4 статті 244 ГПК України встановлено, що у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

За таких обставин, враховуючи, що неявка представників позивача та відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду заяви, суд дійшов висновку розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" про ухвалення додаткового рішення за відсутності представника ТОВ "Сервіскотломонтаж-Львів" та представника Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області.

Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" про ухвалення додаткового рішення, суд зазначає наступне.

За змістом статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 зазначеного Закону).

Разом із тим, згідно зі статтею 15 Господарського процесуального кодексу України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (стаття 16 Господарського процесуального кодексу України).

Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 частини 3 статті 2 зазначеного Кодексу ).

Статтею 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що видами адвокатської діяльності є: 1) надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; 2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; 3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення; 4) надання правової допомоги свідку у кримінальному провадженні; 5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні; 6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами; 7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України; 8) надання правової допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань; 9) захист прав, свобод і законних інтересів викривача у зв`язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов`язане з корупцією правопорушення. Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом.

Відповідно ст. 123 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

За змістом частин 1 - 3 статті 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно ч. 1 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Частиною 8 статті 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Отже витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх вартість уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено.

Аналогічну правову позицію викладено у постановах об`єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду від 03.10.2019 у справі № 922/445/19 та від 22.11.2019 у справі № 910/906/18.

На підтвердження понесених витрат на професійну правничу допомогу відповідач надав суду копії: договору про надання правової допомоги № 23/11 від 23.11.2021 року, укладеного між ТОВ "ІБК Енерготехнобуд" (замовник) та адвокатом Маркович Ю.В. (виконавець); акту здачі - приймання наданих послуг № 1 від 09.02.2022 року до договору № 23/11 від 23.11.2021 року; квитанції до прибуткового касового ордера № 1 від 09.02.2022 року.

Відповідно до п. 1.1. - п. 1.3. Договору про надання правової допомоги, замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов`язання надати замовнику комплекс послуг по юридичному супроводу господарського спору, що виник між замовником та Товариством з обмеженою відповідальністю "Сервіскотломонтаж-Львів" в межах справи № 918/9292/21, що розглядається Господарським судом Рівненської області, а замовник зобов`язується прийняти виконані роботи та виплатити виконавцеві винагороду за виконання робіт. Виконавець в межах даного договору виконує наступну роботу: здійснює підготовку та подання до Господарського суду Рівненської області письмових документів по справі № 918/929/21; письмових клопотань, заяв по суті необхідних для розгляду справи; здійснює представництво інтересів замовника у Господарському суді Рівненської області по справі № 918/929/21. Після ухвалення рішення Господарського суду Рівненської області, сторони підписують акт приймання - передачі наданих послуг, який є підставою для оплати замовником наданих виконавцем юридичних послуг.

Згідно п. 2.1. - п. 2.4. зазначеного Договору, вартість послуг визначається сторонами за домовленістю по факту їх надання за результатами розгляду Господарським судом Рівненської області справи № 918/929/21 та враховуючи обсяги виконаних робіт та фіксується в акті приймання - передачі наданих послуг. Сторони погодили, що вартість послуг (гонорар адвоката) згідно цього договору становить 5 000,00 гривень. На визначення вартості послуг виконавця можуть впливати строки та результати вирішення спірних правовідносин, ступінь важкості справи, обсяг правових послуг, необхідних для досягнення бажаного результату та належного виконання окремих доручень замовника. Обсяг правової допомоги враховується при визначені остаточного розміру вартості послуг наданих за результатами поточного місяця. Замовник сплачує виконавцю вартість наданих послуг не пізніше наступного робочого дня після підписання сторонами акта приймання - передачі наданих послуг.

Договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань (п. 7.1. Договору про надання правової допомоги).

Відповідно до акту здачі - приймання наданих послуг № 1 від 09.02.2022 року до договору № 23/11 від 23.11.2021 року, виконавцем відповідно до вимог договору № 23/11 від 23.11.2021 року надані наступні юридичні послуги: підготовлено та подано до Господарського суду Рівненської області відзив на позовну заяву по справі № 918/929/21 (2 години роботи адвоката); забезпечено участь в судових засіданнях у Господарському суді Рівненської області по справі № 918/929/21 (чотири судових засідання, 2 години роботи адвоката). Виконавцем повністю та належним чином виконані його зобов`язання по договору № 23/11 від 23.11.2021 року, що підтверджується цим актом, і жодних претензій з боку замовника не має. Вартість виконаних виконавцем робіт становить 5 000 грн без ПДВ.

Відповідно до квитанції до прибуткового касового ордера № 1 від 09.02.2022 року від ТОВ "ІБК Енерготехнобуд" прийнято адвокатом Маркович Ю.В. на підставі договору № 23/11 про надання правової допомоги від 23.11.2021 року 5 000,00 грн.

Слід зазначити, що представником відповідача - ТОВ "ІБК Енерготехнобуд" у відзиві на позовну заяву (вих. № 23/11-01 від 23.11.2021 року) у справі № 918/929/21 зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи - 5 000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.

При цьому заявлений відповідачем остаточний розмір витрат на професійну правничу допомогу за розгляд цієї справи в суді першої інстанції відповідає вартості послуг, погодженій сторонами у договорі № 23/11 про надання правової допомоги від 23.11.2021 року.

Позивач у клопотанні про зменшення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу зазначає, що відзив на позовну заяву, поданий представником відповідача 2, та відзив на позовну заяву, поданий представником 1, містять єдину правову позицію, суттєві частини тексту таких документів, в тому числі і допущені описки, є ідентичними. На думку позивача, вищезазначене вказує на спільну підготовку представником відповідача 2 і відповідачем 1 відзиву на позовну заяву, а тому не підтверджує наявність виконання всього обсягу юридичної й технічної роботи по підготовці відзиву на позовну заяву адвокатом Марковичем Ю.В., час зазначений для підготовки відзиву на позовну заяву (22 години) у акті здачі - приймання наданих послуг № 1 від 09.02.2022 р. є занадто тривалим. Позивач вважає, що заявлена представником відповідача 2 до стягнення сума витрат на професійну правничу допомогу є необґрунтованою та неспівмірною з реальним обсягом такої допомоги, часом , витраченим на надання таких послуг, виконані послуги свідчать про незначний та вузький обсяг наданої правничої допомоги не може потягнути за собою значні витрати на правовий супровід справи адвокатом. На думку позивача, розумним та спів мірним розміром витрат на професійну правничу допомогу адвоката Марковича Ю.В. у справі № 918/929/21, могли б бути витрати в розмірі 1 000,00 грн.

Відповідно до ч. ч. 4 - 6 ст. 126 ГПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Тобто у розумінні цих норм процесуального права зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони у разі, на її думку, недотримання вимог стосовно співмірності витрат зі складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. Суд, ураховуючи принципи диспозитивності та змагальності, не має права вирішувати питання про зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, з власної ініціативи. Такий висновок Верховного Суду викладений у постанові об`єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 03.10.2019 у справі № 922/445/19.

Втручання суду у договірні відносини між адвокатом та його клієнтом у частині визначення розміру гонорару або зменшення розміру стягнення такого гонорару з відповідної сторони на підставі положень частини четвертої статті 126 ГПК України можливе лише за умови обґрунтованості та наявності доказів на підтвердження невідповідності таких витрат фактично наданим послугам. В іншому випадку, таке втручання суперечитиме принципу свободи договору, закріпленому в положеннях статті 627 Цивільного кодексу України, принципу pacta sunt servanda та принципу захисту права працівника або іншої особи на оплату та своєчасність оплати за виконану працю, закріпленому у статті 43 Конституції України.

Отже не співмірність витрат має бути доведена стороною, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, а у судовому рішенні має бути наведена оцінка тим доказам та аргументам, про які було зазначено позивачем як на підставу для зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката.

Крім того, при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрат на підставі ст. 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України").

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Судом враховано п. 3.2 рішення Конституційного Суду України від 30.09.2009 року №23-рп/2009, яким передбачено, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема в судах та інших державних органах тощо. Вибір форми та суб`єкта надання такої допомоги залежить від волі особи, яка бажає її отримати. Право на правову допомогу - це гарантована державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених нею, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб`єктами права.

З матеріалів справи вбачається, що, вирішуючи питання обґрунтованості розміру заявлених до стягнення відповідачем витрат на професійну правничу допомогу, суд врахував обставини справи, її складність, предмет та підстави позовних вимог.

Судом встановлено, що за наслідками розгляду вказаної справи, при прийнятті Господарським судом Рівненської області рішення від 08.02.2022 року, не було вирішено питання про розподіл судових витрат в частині витрат відповідача на професійну правничу допомогу.

Відповідно до положень ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; 2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що потрібно виконати; 3) судом не вирішено питання про судові витрати. Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви. Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені.

Пунктом 2 частини 4 статті 129 ГПК України встановлено, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі відмови в позові - на позивача.

З огляду на зазначене, враховуючи, що відповідачем у справі належними та допустимими доказами підтверджено обсяг та вартість понесених витрат на професійну правничу допомогу і їх співмірність та відповідність критеріям розумності не спростовано доводами позивача, викладеними у клопотанні про зменшення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, суд дійшов висновку про задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" про ухвалення додаткового рішення та стягнення з позивача на користь відповідача у справі 5 000 грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись ст.ст. 123, 126, 129, 234, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" про ухвалення додаткового рішення - задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіскотломонтаж-Львів" (79044, Львівська обл., м. Львів, вул. Природна, 5Б, кв. 20, код ЄДРПОУ 37801512) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" (01103, м. Київ, вул. Бойчука Михайла, 18А, код ЄДРПОУ 34327586) 5 000,00 грн (п`ять тисяч гривень 00 коп) витрат на професійну правничу допомогу.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ІБК Енерготехнобуд" (01103, м. Київ, вул. Бойчука Михайла, 18А, код ЄДРПОУ 34327586).

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіскотломонтаж-Львів" (79044, Львівська обл., м. Львів, вул. Природна, 5Б, кв. 20, код ЄДРПОУ 37801512).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Північно - західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 256 - 257 Господарського процесуального кодексу України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua .

Суддя Р.В. Романюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.02.2022
Оприлюднено21.02.2022
Номер документу103401571
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/929/21

Постанова від 08.06.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Ухвала від 10.04.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Мельник О.В.

Судовий наказ від 14.03.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Рішення від 17.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Рішення від 17.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 11.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Рішення від 08.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Рішення від 08.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 04.02.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

Ухвала від 28.01.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні