Справа № 566/176/22
провадження № 2/566/168/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 лютого 2022 року смт. Млинів Рівненської області
Суддя Млинівського районного суду Рівненської області Хомицька А.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Млинівського районного суду Рівненської області із позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування.
Позовна заява підписана представником позивача адвокатом Шевчуком В.М., до позовної заяви додано копію ордеру серії РН-535 № 18 від 12.09.2018 року на надання правової допомоги ОСОБА_1 у Млинівському районному суді Рівненської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Ознайомившись із позовною заявою та документами, що додаються до неї, судом встановлено, що вони подані без додержання вимог, викладених в ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача (ч. 7 ст. 177 ЦПК України).
Позовну заяву підписано представником позивача адвокатом Шевчуком В.М., при цьому, долучена копія ордеру серії РН-535 № 18 від 12.09.2018 року не дає можливості підтвердити повноваження адвоката Шевчука В.М. на підписання поданої позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування.
Таким чином, позивачу необхідно подати суду власноруч підписану позовну заяву або подати документи, які підтверджують повноваження представника - адвоката Шевчука В.М. на підписання даної позовної заяви.
Крім того, згідно з п.п. 3, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 4 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання до суду: 1)позовної заяви майнового характеру, яка подана: фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, 2) позовної заяви немайнового характеру, яка подана: фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Із позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_3 право власності на 1/4 частки житлового будинку за номером: АДРЕСА_1 , та 1/4 частки земельної ділянки площею 2,3698 га, кадастровий номер 5623881600:01:001:0164.
При подачі позовної заяви позивачем ОСОБА_1 долучено квитанцію № 20 від 08.02.2022 року на суму 992,40 грн. із призначенням платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), ОСОБА_1 .
Однак, у позовній заяві не вказано ціни позову, не долучено документів, якими визначається вартість житлового будинку та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , право власності на 1/4 частки яких, позивач просить визнати за нею в порядку спадкування.
Суд у даному випадку позбавлений можливості визначити точну суму судового збору, яка підлягає сплаті при поданні позову до суду.
Отже, позивачу необхідно вказати ціну позову, надати суду докази на підтвердження вартості майна, що є предметом даного спору, а також, за необхідності, оплатити повністю судовий збір, відповідну квитанцію подати в суд.
Ураховуючи вищевикладене, відповідно до ст. 185 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування, слід залишити без руху для усунення зазначених недоліків, та надати позивачеві строк для усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, виправить зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування, - залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків - 10 (десять) днів із дня вручення копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Хомицька А.А.
Суд | Млинівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2022 |
Оприлюднено | 21.02.2022 |
Номер документу | 103406214 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Млинівський районний суд Рівненської області
Хомицька А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні