КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Головуючий у суді першої інстанції: Музиченко О.О.
Єдиний унікальний номер справи № 375/637/21
Апеляційне провадження № 22-ц/824/6318/2022
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
21 лютого 2022 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Мережко М.В., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах яких діє адвокат Кругліцька Валентина Михайлівна, на заочне рішення Таращанського районного суду Київської області від 21 грудня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Держгеокадастру в Київській області, про скасування державної реєстрації права власності та речових прав на земельні ділянки і визнання права власності на речові права на земельні ділянки,
В С Т А Н О В И В:
Заочним рішенням Таращанського районного суду Київської області від 21 грудня 2021 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 подали апеляційну скаргу, при цьому не сплативши судовий збір. У своїй апеляційній скарзі заявили клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання з таких підстав.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Пунктом 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах №10 від 17 жовтня 2014 року передбачено, що відповідно до ст. 8 Закону № 3674-VI та ст. 82 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК України повинна навести доводи та подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У своєму клопотанні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 зазначають, що їх майновий стан є скрутним та не дозволяє сплатити судовий збір. Вказують, що розмір судового збору перевищує 5% річного доходу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 узагалі не має доходів.
Разом з цим, належних та достатніх доказів на підтвердження свого скрутного матеріального становища чи наявності інших обставин, що унеможливлюють сплату судового збору, апелянти суду не надали. До клопотання додані відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків щодо ОСОБА_2 та ОСОБА_1 за період з 1 кварталу 2021 року по 3 квартал 2021 року, а також довідку форми ОК-5 щодо ОСОБА_1 із зазначенням відомостей про сплату страхових внесків. Разом з цим, сама по собі відсутність чи недостатній розмір оподаткованого доходу особи протягом 3 кварталів 2021 року не є безумовною підставою для звільнення цієї особи від сплати судового збору.
Отже, належних доказів, що в своїй сукупності підтверджують наявність (відсутність) доходів, їх розмір, наявність чи відсутність у власності майна, коштів на банківських рахунках (довідка про доходи, видана податковим органом, довідка про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо) , тобто, достатніх доказів на підтвердження їх скрутного матеріального становища чи наявності інших обставин, що унеможливлюють сплату судового збору, апелянти суду не надали.
За таких обставин вказане клопотання не може бути задоволене судом, оскільки є необґрунтованим.
При цьому, суд звертає увагу, що, згідно з ч. 4 ст. 6 Закону України Про судовий збір , якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Відповідно до підпункту 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
У разі об`єднання позовних вимог, а також у випадках подання позовної заяви одним чи кількома позивачами (співпозивачами) до одного або кількох відповідачів судовий збір обчислюється із загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно до заявлених кожним із них вимог окремим платіжним документом. Закон не містить заборони й можливості сплати усієї суми судового збору одним із кількох позивачів у справі; визначальним у такому разі є факт надходження усієї належної до сплати суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У випадку якщо один із позивачів звільнений від сплати судового збору, загальна сума збору зменшується пропорційно до заявлених ним вимог. (п. 10 Постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах )
Як видно зі змісту апеляційної скарги, позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 оскаржують рішення в частині не задоволених майнових позовних вимог про визнання права власності та речових прав на земельні ділянки. З урахуванням заявлених вимог, судовий збір за подачу вказаної апеляційної скарги становить 1448,34 грн (965,56 х 150%).
Сплата судового збору повинна бути здійснена за реквізитами: призначення платежу: судовий збір за подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду, рахунок отримувача: UA548999980313101206080026010, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030101, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Соломян.р-н, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО (код банку отримувача) 899998.
У випадках коли, особа звільняється від судового збору, до Київського апеляційного суду слід надати копії документів, що підтверджують наявність пільг щодо сплати судового збору.
Оскільки апеляційна скарга ОСОБА_1 , ОСОБА_2 не оплачена судовим збором, то її слід залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах яких діє адвокат Кругліцька Валентина Михайлівна, на заочне рішення Таращанського районного суду Київської області від 21 грудня 2021 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення зазначених недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали. В іншому випадку апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Київського
апеляційного суду М.В. Мережко
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2022 |
Оприлюднено | 23.02.2022 |
Номер документу | 103470292 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Мережко Марина Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні