ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі (спрощене)
"21" лютого 2022 р.Cправа № 902/141/22
Суддя господарського суду Вінницької області Тварковський А.А., розглянувши матеріали
за позовом: Моторного (транспортного) страхового бюро України (Русанівський бульвар, буд. 8, м. Київ, 02154)
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ямпільський маслосирзавод" (вул. Гоголя, 169, м. Ямпіль, Ямпільський р-н, Вінницька обл., 24500)
про стягнення в порядку регресу 24 115,82 грн витрат, пов`язаних з виплатою страхового відшкодування,
В С Т А Н О В И В :
Моторним (транспортним) страховим бюро України подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ямпільський маслосирзавод" про стягнення в порядку регресу 24 115,82 грн витрат, пов`язаних з виплатою страхового відшкодування.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказує, що 23.10.2018 у м. Ямпіль по вул. Свободи, 5, Вінницької області з вини водія ОСОБА_1 , який керував автомобілем "ГАЗ-5312", д.н.з. НОМЕР_1 , сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої пошкоджено автомобіль "ВАЗ 2121", д.н.з. НОМЕР_2 , власником якого є ОСОБА_2 (останній знаходився за кермом вказаного автомобіля). Цивільна відповідальність ОСОБА_2 була застрахована згідно з Полісом обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності №АК/9865279, укладеного із страховою компанією ПАТ НАСК "Оранта", строк дії якого з 29.01.2018 по 28.01.2019.
З урахуванням звіту №18-220 від 10.12.2018 суб`єкта оціночної діяльності ОСОБА_3 потерпілому було виплачено страхове відшкодування у розмірі 22 375,82 грн, оскільки цивільно-правова відповідальність ОСОБА_1 на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди не була застрахована. При цьому позивач зазначає, що відповідно до постанови Ямпільського районного суду Вінницької області від 16.11.2018 у справі №153/1613/18 встановлено вину ОСОБА_1 у вчиненні ДТП, а також те, що на момент вчинення ДТП останній був водієм у відповідача.
З огляду на викладене, позивачем заявлено вимогу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ямпільський маслосирзавод" в порядку регресу 24 115,82 грн витрат, пов`язаних з виплатою страхового відшкодування, з яких: 22 375,82 грн - виплата страхового відшкодування та 1 740 грн - витрати за послуги аварійного комісара.
Відповідно до частини першої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 247 ГПК України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позовна відповідає вимогам, встановленим ст. 162 ГПК України. При цьому підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, а тому господарський суд на підставі викладеного та враховуючи, що вказана справа є малозначною, визнав їх достатніми для відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до глави 10 розділу ІІІ ГПК України.
Згідно із ч.ч. 1-4 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне призначити судове засідання для розгляду справи по суті та повідомити учасників справи про призначене судове засідання, встановивши їм строки для подання документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Окрім того, за приписами ч.ч. 1, 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З огляду на те, що дорожно-траспортна пригода спричинена ОСОБА_1 , тому рішення у даній справі безпосередньо може вплинути на права та обов`язки останнього, отже, необхідним є залучення у справі вказаного водія в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 42, 43, 45, 50, 56, 60, 120, 121, 162, 176, 234, 235, 240, 242, 247, 251, 252, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Відкрити провадження у справі №902/141/22.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Призначити справу до розгляду по суті на 15 березня 2022 року о 10:30 год. в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, зал № 8 (4-й поверх).
4. Залучити до участі в розгляді справи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
5. Повідомити учасників справи про призначене судове засідання для розгляду справи по суті.
6. Для подання відповідачем заяви із запереченням щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження встановити 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
7. Для подання відповідачем відзиву на позову заяву відповідно до вимог ст.ст. 165, 251 Господарського процесуального кодексу України та наявних у нього доказів встановити 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі подачі відзиву - копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази направлення відзиву надати суду до початку судового засідання.
8. Встановити позивачу 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву (у випадку його подання) для реалізації права на подання відповіді на відзив, у разі подання відповіді зобов`язати її у вказаний строк надіслати відповідачу. Докази направлення відповіді на відзив надати суду до початку судового засідання.
9. Встановити відповідачу 5-ти денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у випадку її подання) для реалізації права на подання заперечення щодо відповіді на відзив, у разі подання заперечення зобов`язати надіслати його у вказаний строк позивачу. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надати суду до початку судового засідання.
10. Для подання третьою особою пояснення щодо позову встановити 5-ти денний строк з дня отримання цієї ухвали. Докази направлення пояснення іншим учасникам справи надати суду до початку судового засідання.
11. Повідомити, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України за вебадресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
12. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі окремо від рішення суду першої інстанції оскарженню не підлягає.
13. Примірник ухвали надіслати учасникам справи рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Дата складання повного тексту ухвали 21.02.2022.
Суддя А.А. Тварковський
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - позивачу - представнику Купару Ігорю Юрійовичу (а/с 350, м. Вінниця, 21028);
3 - відповідачу ( АДРЕСА_2 );
4 - третій особі ( АДРЕСА_1 ).
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2022 |
Оприлюднено | 24.02.2022 |
Номер документу | 103484776 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тварковський А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні