печерський районний суд міста києва
Справа № 757/2590/22-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2022 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора першого відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання про арешт майна.
Мотивуючи означене клопотання прокурор у клопотанні вказує наступне.
Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні провадження № 12020000000000693 від 16.07.2020 року за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 255-1, ч. 1 ст. 255-2, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України.
У клопотанні прокурор вказує, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (кримінальне прізвисько « ОСОБА_5 ») та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (кримінальне прізвисько « ОСОБА_7 »), будучи особами в статусі «вора в законі» на території України встановили та поширюють злочинний вплив.
Зокрема, вказані особи маючи відповідний авторитет у криміногенному середовищі, займаючи найвищу ієрархічну ланку в злочинному світі, контролюють та утримують частину так званого «злодійського общака» (коштів одержаних від вчинення злочинів, які спрямовуються на потреби криміногенного елементу), отримують частину коштів від вчинення кримінальних правопорушень, які кладуть до «общака», назначають по регіонам України так званих «смотрящих».
Підозрюваними у даному кримінальному провадженні є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким в порядку і з підстав, передбачених ст. ст. 276, 277, 278 КПК України, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. З ст. 255-1 КК України.
20.05.2021 слідчим групи слідчих ГСУ Національної поліції України ОСОБА_8 , в порядку ч. З ст. 233 КПК України проведено обшук за адресою : АДРЕСА_1 де мешкає ОСОБА_9 , що входить до тісного кола оточення підозрюваного ОСОБА_6 .
В ході проведеного обшуку виявлено то вилучено предмети, речі, документи та грошові кошти, що мають значення для досудового розслідування.
З матеріалами кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 приймав участь в злочинному зібранні (сходці), що відбувалась за участі осіб, які здійснюють злочинний вплив, а саме ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , що відбувалась з метою розподілу грошових коштів із «злодійського общака».
В ході досудового розслідування зазначені вище речі та грошові кошти визнані речовим доказом у кримінальному провадженні, а саме як речі, що містять на собі відомості, які можуть бути використані як доказ обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та гроші, набуті кримінально протиправним шляхом.
З відкритих відомостей в мережі Інтернет встановлено, що ОСОБА_9 є директором громадської організації «Асоціація бойових єдиноборства», (ЄДРПОУ 25726324), що є неприбутковою організацією та директором товариства з обмеженою відповідальністю «ІВЕЛ ІНЖЕШРИНГ» (ЄДРПОУ 43683793) в якому також є бенефіціаром і чистий прибуток даного товариства за 2020 рік склав: - 101 200 грн (мінус сто одну тисячу двісті гривень). Тобто вказане товариство є збитковим.
Про тісний зв`язок ОСОБА_9 з ОСОБА_6 (особа, яка перебуває в статусі суб`єкту підвищеного злочинного впливу - «вора в законі») свідчить їх спільна учать як засновників громадської організації «Клуб спортивної боротьби «ВЕДМІДЬ» (ЄДРПОУ 34823973) якою керує ОСОБА_6 а до 24.09.2019 керівником був ОСОБА_9 .
Також, відповідно до матеріалів кримінального провадження, достовірно встановлено, що ОСОБА_9 , приймав безпосередню участь в поповнені «злодійського общака», а також в збереженні його частини, як довірений представник особи, яка перебуває в статусі «вора в законі» - ОСОБА_6 і приймав участь в розподілі коштів отриманих кримінально протиправним шляхом із так званого «злодійського общака», що повністю підтверджується протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 260 КПК України № 55/1-3481т від
30.04.2021 в розмовах, що мали місце 14.12.2020 в приміщенні ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що розташований в АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України зазначені вище речі та грошові кошти, що вилучені в ході проведеного обшуку будинку за місцем проживання ОСОБА_9 що в АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_12 , не відносяться до тимчасово вилученого майна, оскільки дозвіл на їх вилучення чітко наданий слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_13 в ухвалі №757/26750/21-к.
Оскільки майно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, та є речовими доказами, виникла необхідність у його арешті з забезпечення збереження речових доказів, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, а також забезпечення конфіскації майна як можливого виду покарання, що відповідає вимогам п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України.
У судове засідання прокурор не з`явився. До суду прокурор ОСОБА_3 подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, вимоги визначені у ньому підтримує, просить задовольнити.
Власник майна у судове засідання не з`явився.
До суду надійшли заперечення адвоката ОСОБА_14 в інтересах ОСОБА_12 , відповідно до яких просить відмовити в задоволенні клопотання.
Слідчий суддя, вивчивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 64-2 КПК України третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна.
Статтею 100 КПК України визначено, що на речові докази може бути накладено арешт в порядку ст.ст. 170-174 КПК України, та згідно ч.ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним в ч. 1 ст. 98 КПК України.
Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно положенням до ч. 4 ст. 170 КПК України, випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Згідно положенням до ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Санкцією ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 255-1, ч. 1 ст. 255-2, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України, передбачено покарання з конфіскацією майна.
21.05.2021, органом досудового розслідуванням винесена постанова про визнання речовими доказами майна на арешті якого наполягає прокурор.
Таким чином, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для накладення арешту на майно з метою забезпечення збереження речових доказів та можливої спеціальній конфіскації.
Слідчий суддя, враховуючи вище викладені обставини, приходить до висновку про задоволення клопотання, оскільки застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна є співрозмірним завданням кримінального провадження, спрямоване на досягнення цілей розслідуваного кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 372, 392 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора першоговідділу ОфісуГенерального прокурора ОСОБА_3 про арештмайна задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене в результаті проведеного обшуку за адресою: АДРЕСА_1 (заборонити відчуження та розпорядження) на речові докази:
- які місять відомості про обставини, що встановлюються під час кримінального провадження, а саме: банківські картки OTP Bank «Alla Makeieva» НОМЕР_1 , Privat Bank «Makeieva Alla» НОМЕР_2 ; OTP Bank «Alla Makeieva» НОМЕР_3 , OTP Bank «Alla Makeieva» НОМЕР_4 , належні ОСОБА_12 ;
- які місять відомості про обставини, що встановлюються під час кримінального провадження, а саме: блокнот-записник з твердою коричневою обкладинкою з рукописними записами, 9 аркушів паперу із рукописними написами та печатним текстом, аркуш паперу формату 1/4 А4 із рукописним текстом з обох боків, блокнот-записник з обкладинкою сірого кольору з написом рукописним текстом на різних сторінках, блокнот з пластиковою обкладинкою на пружині з наявним рукописним текстом на сторінках; 6 фотознімків, кольоровий фотоальбом з твердою обкладинкою та фотозображеннями на 29 аркушах, 6 аркушів паперу формату А-4, паперовий р конверт, в якому знаходяться 33 аркуші формату А-4 з фотокопіями документації, аркуш паперу в клітинку із написом «Розписка», цифровий USB носій з корпусом синього кольору та металевою кришкою з написом «Goldens», електронний пристрій з механічними кнопками від 1 до 9 та написом TD-2716 AE-PLs/n: td2716aepll512270032 із дротом живлення, мобільний телефон «Samsung»imei: НОМЕР_5 , мобільний телефон «Samsung»imei: НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , мобільний телефон «Samsung»imei: НОМЕР_8 , мобільний телефон «AppleiPhone»imei 354411067233545 з sim картою з написом НОМЕР_9 , мобільний телефон «AppleiPhone» із емблемою у вигляді голови вовка, планшетний комп`ютер «iPad»imei НОМЕР_10 в чохлі синього кольору, планшетний І комп`ютер «iPad» s/nDMPXMlMTKD8C, предмет зовні схожий на кортик-ніж з маркуванням на лезі «И 00385», предмет зовні схожий на ніж з маркуванням на лезі у вигляді шолома та дерев`яною рукояткою, предмет зовні схожий на розкидний ніж з візерунком на лезі та руків`ї у вигляді рослин та гілок, предмет зовні схожий на ніж з маркуванням на лезі «7543» та «CPOWNING 440 STAINLESS», предмет зовні схожий на самурайський меч, предмет зовні схожий на шаблю з металевими піхвами, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із 6 камінням на ланцюгу із металу жовтого кольору в зеленій коробці, предмет схожий підвісок у вигляді хреста із 16 камінням на ланцюгу з матеріалу схожого на білий пластик, в коробці обробленій синьою тканиною, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із 16 камінням на ланцюгу із металу жовтого кольору в зеленій коробці, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із 80 камінням на ланцюгу із металу сірого, предмету схожий на підвісок у вигляді хреста із 22 камінням на ланцюгу із металу сірого кольору в зеленій коробці, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із 9 камінням на ланцюгу із металу жовтого кольору в зеленій коробці, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із 6 камінням на ланцюгу із металу жовтого кольору в зеленій коробці, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із камінням на ланцюгу із металу жовтого кольору в коробці з двох частин, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із камінням червоного кольору на ланцюгу із металу жовтого кольору в салатовій коробці, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста із 7 камінням на ланцюгу із металу жовтого кольору в червоній коробці з жовтим візерунком, предмет зовні схожого на хрест із камінням на ланцюгу з металу жовтого кольору в дерев`яній коробці, предмету схожий на підвісок у вигляді хреста з металу сірого кольору на який накладено інший хрест з металу жовтого кольору та розп`яттям сірого кольору, предмет схожий на підвісок у вигляді хреста з металу жовтого ближче до червоного кольору та наявний розп`яттям, 3 предмета схожих на ланцюжки з металу жовтого кольору, мобільний телефон «iPhone» золотистого білого кольору з сім-картою «Київстар» НОМЕР_11 , мобільний телефону «iPhone» золотисто- білого кольору з сім-картою «Київстар» НОМЕР_12 , мобільний телефон «iPhone» зеленувато-синього кольору з сім-картою «Київстар» НОМЕР_13 , належні ОСОБА_9 ;
- грошові кошти в сумі 124 000 гривень, грошові кошти в сумі 109 993 доларів США, грошові кошти в сумі 975 фунтів стерлінгів, грошові кошти в сумі 150 Євро, що перебували за місцем проживання ОСОБА_9 .
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 103490385 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Вовк С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні