Ухвала
від 22.02.2022 по справі 682/2194/21
ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 682/2194/21

№ 1-кп/688/36/22

Ухвала

22 лютого 2022 року м. Шепетівка

Шепетівськийміськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника потерпілого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт по кримінальному провадженні №12020240210000292 по обвинуваченню

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Славута Хмельницької області, громадянина України, з вищою освітою, неодруженого, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше не судимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 5 ст. 191 КК України,

встановив:

19 листопада 2021 року для розгляду Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12020240210000292 від 18 травня 2020 року по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 5 ст. 191 КК України з реєстром матеріалів досудового розслідування. 23 листопада 2021 року призначено підготовче судове засідання.

Під час підготовчого судового засідання прокурор ОСОБА_3 заявив клопотання про призначення кримінального провадження до судового розгляду в порядку спеціального судового провадження. В обгрунтування клопотання посилається на те, що обвинувачений проінформований про початок досудового розслідування, оголошений в міжнародний розшук, оскільки перебуває на тимчасово окупованій території України - АРК, досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування з викликом підозрюваного відповідно до положень ст. 297-5 КПК України. Також зазначив, що обвинувальний акт складено у відповідності до вимог КПК України, кримінальне провадження може бути призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні, заявив клопотання про виклик у судове засідання учасників судового провадження та свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

Представник потерпілого ДП «Славутське лісове господарство» ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти здійснення спеціального судового провадження, призначення обвинувального акту до судового розгляду та задоволення клопотань прокурора. Подав цивільний позов про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, який просив розглянути в рамках кримінального провадження, визнавши ДП «Славутське лісове господарство» цивільним позивачем, а обвинуваченого ОСОБА_6 цивільним відповідачем.

Захисник ОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні у вирішенні клопотання про здійснення спеціального судового провадження поклався на розсуд суду, не заперечував проти задоволення клопотання прокурора про виклик свідків, призначення кримінального провадження до судового розгляду та прийняття цивільного позову. Власних клопотань не має.

Обвинувачений ОСОБА_6 в підготовче судове засідання не з`явився, про день, час та місце його проведення повідомлявся шляхом надіслання повістки на адресу, зазначену в обвинувальному акті.

Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши обвинувальний акт, суд дійшов наступних висновків.

Підсудність вказаного кримінального провадження Шепетівському міськрайонному суду Хмельницької області визначено ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 16 листопада 2021 року. Обвинувальний акт складено відповідно до вимог ст. 291 КПК України. Підстави для прийняття рішень, передбачених п.п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, відсутні.

Відповідно ч. 5 ст.139КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим та оголошення його у міждержавний та/або міжнародний розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Згідно ч. 3 ст.323КПК України судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук.

Частиною 2 ст.297-1КПК України встановлено, що спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, в тому числі передбачених частинами другою-пятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем) Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук. Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності або оголошені у міждержавний та/або міжнародний розшук, та вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

Отже, Кримінальним процесуальнимкодексом України встановлено перелік правових підстав, за сукупності яких можливе проведення спеціального судового провадження, а саме: обвинувачення у вчиненні певних видів злочинів; оголошення у міждержавний та/або міжнародний розшук; підтвердження того, що обвинувачений знав або повинен був знати про розпочате кримінальне провадження, ухилення від явки на судовий виклик (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази); підтвердження того, що обвинувачений переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

За змістом обвинувального акту ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 5 ст. 191 КК України. Отже, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні, в тому числі кримінального правопорушення, щодо якого допускається спеціальне судове провадження. Про час та місце проведення підготовчого судового засідання був повідомлений належним чином.

Також, ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014за№ 1207-VIIпередбачено, що ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває на тимчасово окупованій території України, та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, з особливостями, встановленими цим Законом.

До клопотання прокурора про здійснення спеціального судового провадження додано матеріали про те, що обвинувачений ОСОБА_6 знав про розпочате щодо нього кримінальне провадження, останнього оголошено в міжнародний розшук, останній переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України - АРК, слідчим суддею надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Згідно ч. 2 ст. 31 КПК України кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Таким чином, суд вважає за необхідне постановити ухвалу про здійснення спеціального судового провадження стосовно обвинуваченого ОСОБА_6 та призначити судовий розгляд кримінального провадження у відкритому судовому засіданні зі здійсненням виклику обвинуваченого у судове засідання згідно з положеннямистатті 297-5 КПК України.

Згідно ч. 1 ст. 61, ч. 1 ст. 62КПК України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила цивільний позов. Цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Форма та зміст позовної заяви про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, поданої представником потерпілого, відповідає вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства (ст.ст. 175, 177 ЦПК України), а тому підлягає розгляду у кримінальному провадженні, потерпілого ДП «Славутське лісове господарство» слід визнати цивільним позивачем, аобвинуваченого ОСОБА_6 - цивільним відповідачем.

Відповідно до ч. 2ст.22КПК України сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав.

А тому, підлягає до задоволення клопотання прокурора про виклик у судове засідання свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

Керуючись ст.ст. 22, 31, 297-1, 297-5, 314-316, 323, 372 КПК України, суд -

ухвалив:

Здійснити спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020240210000292 від 18.05.2020 року за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 5 ст. 191 КК України.

Призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 5 ст. 191 КК України, який провести суддею одноособово у відкритому судовому засіданні 04 березня 2022 року о 14 годині 00 хвилин в залі судових засідань в приміщенні Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області.

У судове засідання викликати процесуального прокурора, представника потерпілого ДП «Славутське лісове господарство» ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

Позовну заяву Державного підприємства «Славутське лісове господарство» до ОСОБА_6 про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, розглянути у кримінальному провадженні.

Державне підприємство «Славутське лісове господарство» визнати цивільним позивачем, а обвинуваченого ОСОБА_6 - цивільним відповідачем.

Повістку про виклик обвинуваченого ОСОБА_6 опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження згідно з положеннями статті 297-5КПК Українита на офіційному веб-сайті суду.

Копію ухвали вручити учасникам судового провадження, а захиснику і прокурору ще й копію позовної заяви про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_1

СудШепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення22.02.2022
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу103496122
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —682/2194/21

Вирок від 14.11.2022

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 22.02.2022

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 23.11.2021

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 16.11.2021

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Кулеша Л. М.

Ухвала від 04.11.2021

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Березюк Н. П.

Ухвала від 25.10.2021

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Кулеша Л. М.

Ухвала від 25.10.2021

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Кулеша Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні