Рішення
від 21.02.2022 по справі 289/1164/21
РАДОМИШЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 289/1164/21

Номер провадження 2/289/104/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.02.2022 м. Радомишль

Радомишльський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді - Кириленка О.О.,

з участю секретаря судового засідання - Науменко І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЬСЬКИЙ ТРЕЙД» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на його користь заборгованість за цивільно-правовим договором №197 від 01.09.2020 про розповсюдження державних лотерей у розмірі 7651,30 грн. та судовий збір у розмірі 2270 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що 01.09.2020 між сторонами укладено вказаний договір, відповідно до умов якого відповідач, як розповсюджувач зобов`язалась здійснювати розповсюдження державних лотерей, які проводяться ТОВ «М.С.Л.» (Оператор) у тому числі здійснювати реалізацію лотерейних білетів та чеків таких державних лотерей виключно серед повнолітніх фізичних осіб, а також проводити виплату виграшів у державні лотереї. На виконання зазначеного договору позивач передав відповідачу термінал електронної системи прийняття ставок SХ-410, що підтверджується актом прийому-передачі від 01.09.2020. У відповідності до умов укладеного договору відповідач зобов`язана була звітувати про розповсюдження державних лотерей, а також повертати позивачу нерозповсюджені залишки білетів та кошти, отримані від їх розповсюдження за вирахуванням сум, виплачених протягом звітного періоду (тижня) гравцям-переможцям державних лотерей в якості виграшів. У зв`язку із неналежним виконанням взятих на себе зобов`язань, а саме не перерахуванням позивачу коштів за реалізовані та неповерненні лотерейні білети у відповідача утворилася заборгованість на загальну суму 7651,30 грн., що і стало підставою для позивача звернутися до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 26.10.2021 справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з тих же підстав та просила його задовольнити.

Відповідач в суді позов не визнала та зазначила, що вищевказаний цивільно-правовий договір №197 від 01.09.2020 з відповідачем вона не укладала, а тому цей договір не підписувала. З 02.09.2020 працювала за цивільно-правовим договором у ФОП ОСОБА_2 в смт. Козельщина Полтавської області, а тому не могла у період з 01 по 29 вересня 2020 року виконувати роботу з розповсюдження лотерей згідно вказаного договору №197.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, показання свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 01.09.2020 між ТОВ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ТРЕЙД» (далі - Повірений) та відповідачем (далі - Розповсюджувач) укладено цивільно-правовий договір №197 про розповсюдження державних лотерей (а.с. 9-19).

Відповідно до п. 1 вказаного договору сторони узгодили, що Повірений за цим договором передоручає Розповсюджувачу свої повноваження щодо розповсюдження державних лотерей, які проводяться ТОВ «М.С.Л.», які виникли в нього на підставі договору від 01 вересня 2020 року про розповсюдження державних лотерей, укладеного між Повіреним та оператором державних лотерей ТОВ «М.С.Л.», а саме: здійснювати прийняття у повнолітніх фізичних осіб ставок у державні лотереї, які проводяться Оператором (укладати від імені Оператора договори з повнолітніми фізичними особами щодо участі в державних лотереях, які проводиться Оператором), а також здійснювати від імені Оператора виплату повнолітнім фізичним особам виграшів у державні лотереї, які проводяться Оператором, у розмірі, визначеному цим Договором (за умови наявності в таких фізичних осіб-гравців виграшних лотерейних білетів чи інших документів, які засвідчують участь у державній лотереї та виграш у державну лотерею). Розповсюджувач уповноважується здійснювати означені вище дії за умови реєстрації в електронній системі прийняття ставок Оператора, яка контролюється в режимі реального часу Державною казначейською службою України, відповідно операції з прийняття ставки в державну лотерею чи операції з виплати виграшу в державну лотерею та при суворому дотриманні принципу добровільності участі у державній лотереї.

За умовами п. 7 цього ж договору Розповсюджувач зобов`язується здійснювати реєстрацію в електронній системі прийняття ставок Оператора кожної операції з прийняття ставки у державну лотерею, повернення ставки у державну лотерею, виплати виграшу у державну лотерею; забезпечити схоронність(збереження) нереалізованих лотерейних білетів, оплачених виграшних лотерейних білетів та чеків, а також терміналу електронної системи прийняття ставок, іншого обладнання, переданого Повіреним Розповсюджувачу для забезпечення виконання останнім доручення за цим Договором; повернути на вимогу Повіреного (протягом двох робочих днів, що слідують за днем отримання такої вимоги Розповсюджувачем) нереалізовані лотерейні білети, оплачені виграшні лотерейні білети, чеки, а також кошти, виручені від розповсюдження державних лотерей (за вирахуванням сум фактично виплачених учасникам - переможцям державних лотерей в якості виграшів у державні лотереї, виплата яких підтверджена документально - оплаченим виграшним лотерейним білетом, чеком); перераховувати Повіреному кошти, виручені від розповсюдження державних лотерей відповідно до цього Договору (за вирахуванням сум фактично виплачених Розповсюджувачем протягом відповідного звітного періоду(тижня) учасникам - переможцям державних лотерей в якості виграшів у державні лотереї, виплата яких підтверджено документально) протягом 3-х днів, що слідують за останнім днем звітного періоду-тижня.

Відповідно до акту прийому-передачі терміналу електронної системи прийняття ставок від 01.09.2020, який підписаний сторонами та засвідчений печаткою позивача, на виконання договору №197 від 01.09.2020 позивач передав, а відповідач прийняла термінал електронної системи прийняття ставок моделі SХ-410, за яким закріплено логін Розповсюджувача 7200153 (а.с. 20-21).

З повідомлення ТОВ «М.С.Л.» №519 від 18 червня 2021 року вбачається, що за період з 01 вересня 2020 року по 29 вересня 2020 року включно передано на термінал SХ-410 434 лотерейних білетів, виготовлених типографським способом на суму 8417,90 грн., з них реалізовано 112 штук на суму 1343,85 грн. та виплачено виграшів на суму 0 грн. (а.с. 27-28).

Згідно розрахунку суми заборгованості, наданого представником позивача, сума боргу відповідача перед позивачем складає 7651,30 грн. (а.с. 114).

Водночас, доводи відповідача про те, що вона у період з 01 по 29 вересня 2020 року не виконувала роботу з розповсюдження лотерей згідно вищевказаного договору спростовуються показаннями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які в суді зазначили, що відповідач у вказаний період надавала послуги з розповсюдження лотерей і 29 вересня 2020 року після закінчення своєї зміни повинна була передати частину нереалізованих білетів ОСОБА_3 , яка приступила до виконання аналогічних обов`язків у свою зміну, однак цього не зробила, а також меморіальним ордером №@2PL966591 від 23.09.2020, згідно якого ОСОБА_1 сплатили на рахунок позивача 45 грн. за реалізацію державних лотерей (а.с. 64) та відомістю розподілення витрат «ПОДІЛЬСЬКОГО ТРЕЙДУ», платіжним дорученням №172 від 19.10.2020 (а.с. 65-72) і податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку ТОВ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ТРЕЙД» (а.с. 20-24 справи номер провадження 2-п/289/8/21), відповідно до яких відповідачу за надання послуг у вересні 2020 року за вищевказаним цивільно-правовим договором позивачем було виплачено винагороду у сумі 708,40 грн.

Також суд не бере до уваги доводи відповідача про те, що вона не підписувала цивільно-правовий договір №197 від 01.09.2020, оскільки на пропозицію суду остання відмовилась звернутись до суду з клопотанням про призначення у справі судово-почеркознавчої експертизи її підпису у цьому договорі.

Суд критично оцінює показання свідка ОСОБА_5 про те, що в вересні 2020 року відповідач не працювала на ТОВ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ТРЕЙД», оскільки ці показання спростовуються вищенаведеними дослідженими письмовими доказами та показаннями вказаних свідків.

Цивільно-правовий договір №14 від 02.09.2020, укладений між відповідачем та ФОП ОСОБА_2 (а.с. 7 справи номер провадження 2-п/289/8/21) також не може бути беззаперечним доказом того, що ОСОБА_1 з 02 вересня 2020 року знаходилась в смт. Козельщина та надавала послуги вказаному підприємцю.

Згідно ст. 11 ЦК України підставами виникнення прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язання є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Положеннями статей 627, 628 ЦК України визначено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч. 1 ст. 1000 ЦК України за договором доручення одна сторона (повірений) зобов`язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов`язки довірителя.

Відповідно до ч. 1 ст. 1004 ЦК України повірений зобов`язаний вчиняти дії відповідно до змісту даного йому доручення. Повірений може відступити від змісту доручення, якщо цього вимагають інтереси довірителя і повірений не міг попередньо запитати довірителя або не одержав у розумний строк відповіді на свій запит. У цьому разі повірений повинен повідомити довірителя про допущені відступи від змісту доручення як тільки це стане можливим.

Як зазначено у ст. 1006 ЦК України повірений зобов`язаний: 1) повідомляти довірителеві на його вимогу всі відомості про хід виконання його доручення; 2) після виконання доручення або в разі припинення договору доручення до його виконання негайно повернути довірителеві довіреність, строк якої не закінчився, і надати звіт про виконання доручення та виправдні документи, якщо це вимагається за умовами договору та характером доручення; 3) негайно передати довірителеві все одержане у зв`язку з виконанням доручення.

У відповідності до ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та в установлений строк, одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.

Згідно ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 599 ЦК України зобов`язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.

Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).

Отже, встановлення судом факту невиконання відповідачем зобов`язань перед позивачем відповідно до умов вищевказаного договору є підставою для повного задоволення позову.

Також у відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 2270 грн. (а.с. 7).

Керуючись ст. ст. 509, 525, 526, 599, 610, 612, 627- 629, 1000, 1004, 1006 ЦК України, ст. ст. 4, 5, 10, 12, 13, 76-81, 141, 258, 259, 263, 265, 273, 274, 279, 354 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЬСЬКИЙ ТРЕЙД» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЬСЬКИЙ ТРЕЙД» (адреса: вул. Симиренка, 36, м. Київ, код ЄДРПОУ 42851020) заборгованість за цивільно-правовим договором №197 про розповсюдження державних лотерей від 01.09.2020 в сумі 7651,30 грн. та судовий збір в сумі 2270,00 грн.

Повне рішення складено 23 лютого 2022 року.

Рішення суду може бути оскаржено сторонами до Житомирського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя О. О. Кириленко

СудРадомишльський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення21.02.2022
Оприлюднено25.02.2022
Номер документу103526031
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —289/1164/21

Рішення від 21.02.2022

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Рішення від 21.02.2022

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 07.12.2021

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 02.12.2021

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 26.10.2021

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 26.10.2021

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

Ухвала від 08.07.2021

Цивільне

Радомишльський районний суд Житомирської області

Кириленко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні