Ухвала
від 21.02.2022 по справі 521/1593/20
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/1593/20

Провадження № 2/521/1179/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2022 року м. Одеса

Малиновський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого судді Бобуйок І.А.,

секретаря судовогозасідання Підмазко Ю.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Одесі заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія « ГІПЕРІОН» про зупинення провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Абріс-Н», товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Гіперіон» про визнання договору купівлі-продажу та скасування запису,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Малиновського районного суду м. Одеси Бобуйка І.А. знаходиться цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Абріс-Н», товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Гіперіон» про визнання договору купівлі-продажу та скасування запису.

12.11.2021 року представник товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія « ГІПЕРІОН» директор Арташ М.В. подав до суду заяву про зупинення провадження у справі № 521/1593/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Абріс-Н», товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Гіперіон» про визнання договору купівлі-продажу та скасування запису, до набрання законної сили рішення у справі №521/15465/21 за позовом ТОВ «БК «ГІПЕРІОН» до ОСОБА_1 про визнання договору недійсним, посилаючись на наступні обставини.

З метою захисту своїх майнових прав ТОВ «БК «ГІПЕРІОН» звернулось до Малиновського районного суду м. Одеси із позовною заявою про визнання недійсним договору Договір купівлі-продажу від 23.04.2018 року, укладений між ВАТ «Одеський домобудівельний комбінат» та ОСОБА_1 , посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Іллічовою Н.А., за реєстровим № 1872. Суддею Мурзенко М.В. відкрито провадження у цивільній справі №521/15465/21. У цьому цивільному провадженні будуть досліджуватися обставини щодо правомірності укладення правочину щодо об`єкту нерухомого майна під`їзної колії, що примикає стрілочним переводом №142 при станції Одеса-Застава І РФ «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця», також будуть досліджуватися висновок експертів у досудовому розслідуванні кримінального провадження, з`ясовані факти відсутності права власності у ВАТ «ОДСК» на майно, що було предметом купівлі-продажу та інші обставини, які стануть відомими як під час розгляду справи так і під час досудового розслідування кримінального провадження.

Заявник вважає, що існують обставини, що унеможливлюють продовження розгляду справи №521/1593/20 та наявність яких є підставою для зупинення провадження у справі.

22.02.2022 року учасники у судове засідання з`явились. Представник позивача просив відмовити у задоволенні заяви про зупинення провадження у справі, представники відповідачів просили заяву про зупинення провадження у справі задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відмову у зупиненні провадження у справі, виходячи з наступних підстав.

В провадженні Малиновського районного суду м. Одеси знаходиться справа № 521/1593/20 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Абріс - Н» та ТОВ «Будівельна компанія «Гіперіон» про визнання недійсним договору купівлі-продажу 04/100 частки будівель та споруд від 06.02.2019 року, який укладений між ТОВ «Будівельна компанія «Гіперіон» як Продавцем та ТОВ «Абріс - Н» як Покупцем, що посвідчений 06.02.2019 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Сазоновою О.М., зареєстрований в реєстрі за № 338, в частині, що стосується відомостей про відчуження ТОВ «Будівельна компанія «Гіперіон» на користь ТОВ «Абріс - Н» об`єктів: ХІІІ - виставочна колія (під`їзна колія №1); XV - навантажувально-вивантажувальна колія; XVII - деповська колія; XVIII - вагова колія; XIX - ходова колія; XX - ходова колія; XXI - з`єднувальна колія: XXII - колія відстою вагонів; XXIV - вивантажувальна колія; XXV - навантажувально-з`єднувальна колія; XXIII - навантажувально-вивантажувальна колія; XXVI - рампа; № 2, 5, 7-16 - стрілочний перевід, а також скасування запису про право власності, який внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 06.02.2019 року за № 30176777 та міститься в розділі, що відкритий на об`єкт нерухомого майна за реєстраційним № 1302637251101, в частині відомостей, відповідно до яких ТОВ «Абріс - Н» значиться власником перелічених вище об`єктів.

Відповідно до ч. 6 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Під неможливістю розгляду справи слід розуміти неможливість для даного суду самостійно встановити обставини, які встановлюються в іншій справі.

Виходячи зі змісту цієї норми процесуального закону, необхідною передумовою застосування такого виду зупинення провадження у справі мають бути обставини, що перешкоджають її розгляду по суті заявлених вимог.

Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з`ясовані та встановлені у даному процесі, проте, які мають значення для конкретної справи, провадження у якій потрібно зупинити.

Відповідно до роз`яснень п.33 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», визначаючи наявність підстав, за яких провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, врахувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.

Адже неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з`ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у даній справі, тобто йдеться про те, що суд не може розглянути певну справу через обмеженість своєї юрисдикції щодо конкретної справи.

Із ч. 6 ст. 251 ЦПК України, вбачається, що законодавець прямо визначив, що провадження у справі підлягає зупиненню виключно в разі об`єктивної неможливості розгляду справи до вирішення іншої справи і за умови, що в справі не зібрано доказів, які дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

В свою чергу, матеріали даної справи містять достатню кількість доказів, в тому числі у судові рішення у справі № 5017/2749/2012 про банкрутство ВАТ «Одеській ДБК», що набрали законної сили та є остаточними, які у своїй сукупності дозволяють суду самостійно встановити а оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду, у зв`язку з чим провадження у даній справі не може бути зупинено за правилами пункту 6 частини 1 статті 251 Цивільного процесуального кодексу України. При цьому, сама лише взаємопов`язаність двох справ не свідчить про неможливість розгляду та прийняття рішення у справі. Близькі за змістом висновки викладені в постанові Верховного Суду від 20.07.2020у справі № 910/11236/19.

Також, 17.07.1997 року Верховною Радою України ратифіковано Конвенцію про захист прав і основних свобод людини, яка 11.09.1997 набула чинності для нашої країни.

Згідно частини 4 статті 10 Цивільного процесуального кодексу України суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Стаття 6 Конвенції встановлює «Право на справедливий суд», а саме: «Кожен має право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення».

В свою чергу, необґрунтоване зупинення провадження у справі призводить до затягування строків її розгляду і перебування в стані невизначеності учасників процесу, що може призвести до порушення положень частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка покладає на національні супи обов`язок здійснити швидкий та ефективний розгляд справ упродовж розумного строку. Саме такий висновок викладений у постановах Верховного Суду від 05.03.2019 у справі № 910/5425/18, від 20.06.2019 у справі № 910/12694/18.

Також, щодо посилань у заяві про зупинення провадження у справі на наявність кримінальних проваджень щодо державних реєстраторів та на вирок суду у справі № 522/18402/21, то відповідач взагалі нічого не зазначає про те, яким чином ці кримінальні провадження та/або вирок суду впливають на розгляд справи № 521/1593/20, взагалі що це за кримінальні провадження і, головне, що саме є предметом досудового розслідування у таких кримінальних провадженнях.

Враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявленої заяви та вважає, що зупинення провадження призведе до затягування строків розгляду справи і є процесуально недоцільним, оскільки обставин, які унеможливують розгляд даної цивільної справи, не встановлено.

Керуючись ст. ст. 15, 16, 251, 253, 263, 354 ЦПК України суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволеннізаяви представника товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія « ГІПЕРІОН» про зупинення провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Абріс-Н», товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Гіперіон» про визнання договору купівлі-продажу та скасування запису відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 24.02.2022 року.

СУДДЯ: Бобуйок І.А.

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення21.02.2022
Оприлюднено25.02.2022
Номер документу103547474
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —521/1593/20

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сердюк Валентин Васильович

Постанова від 06.02.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 11.09.2022

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 11.09.2022

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Рішення від 03.07.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Рішення від 03.07.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Ухвала від 27.04.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Ухвала від 23.03.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні