Справа № 932/9785/21
Провадження № 1-кс/932/154/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20січня 2022року м. Дніпро
Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП у Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 12021041030001451 від 16.11.2021року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 270 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП у Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні №12021041030001451 від 16.11.2021року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 270 КК України.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий зазначає, що Центральною окружною прокуратурою міста Дніпра зібрані матеріали за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, яке спричинило виникнення пожежі, що призвело до загибелі людей.
За даним фактом 16.11.2021 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження №12021041030001451 за ч.2 ст. 270 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 29.06.2021 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєструвала ФОП « ОСОБА_5 », реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_1 , яке відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань мало основний вид економічної діяльності: 87.30 надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів.
Далі, у невстановлений в ході досудового розслідування час та місці ФОП « ОСОБА_5 » та ФОП « ОСОБА_6 » маючи спільні бізнес інтереси, з метою отримання прибутку від господарської та підприємницької діяльності, домовились між собою про об`єднання спільних зусиль та матеріальних ресурсів, для спільного ведення господарської (підприємницької) діяльності у сфері надання послуг по догляду за особами похилого віку та інвалідами у місті Дніпрі шляхом створення, забезпечення здійснення організації та управління діяльністю геріатричним пансіонатом для громадян похилого віку, які потребують стороннього догляду « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Для забезпечення організації господарської діяльності з надання відповідних послуг, ОСОБА_5 , та ОСОБА_6 , вирішили використовувати суб`єкт господарювання ФОП « ОСОБА_5 », реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_1 , яке відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань мало такі види економічної діяльності: 87.30 надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів (основний); 63.99 надання інших інформаційних послуг ,н.в.і.у.; 86.90 інша діяльність у сфері охорони здоров`я; 87.10 діяльність із догляду за хворими із забезпеченням проживання; 87.20 надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб з розумовими видами та хворих на наркоманію; 87.90 надання інших послуг догляду із забезпеченням проживання; 88.10 надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів; 88.99 надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання н.в.і.у.
Надалі з метою організації господарської діяльності з надання відповідних послуг, ОСОБА_6 , вирішила використовувати будівлю розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим прийняла рішення звернутись до власника даної будівлі ОСОБА_7 з якою заключили договір оренди житлового будинку від 11.06.2021 відповідно до якого ОСОБА_7 , передала двоповерховий житловий будинок АДРЕСА_2 у тимчасове оплатне користування ФОП « ОСОБА_6 », де ОСОБА_6 як керівник, здійснювала діяльність для забезпечення здійснення діяльності з надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів, відкрила геріатричний пансіонат для громадян похилого віку, які потребують стороннього догляду « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Реалізуючи здійснення господарської діяльності з надання відповідних послуг, ОСОБА_5 , діючи з спільною метою з ОСОБА_6 , 01.07.2021 року затвердила Положення про пансіонат для літніх людей « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ФОП « ОСОБА_5 » відповідно до якого пансіонат для літніх людей « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не є юридичною особою, та здійснює підприємницьку діяльність як структурний підрозділ фізичної особи підприємця ОСОБА_6 та фізичної особи підприємця ОСОБА_5 , а також Інструкцію про заходи пожежної безпеки у вказаному пансіонаті, при цьому на облік в підрозділах Головного управління не стали, декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам пожежної безпеки не надали, не забезпечили будинок первинними засобами пожежогасіння встановлених на видних місцях, чим порушили пункт 10.13 Державних будівельних норм України, порушенням вимог п.п. 5, 6 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України та п.п. 1, 2, 21 Розділу ІІ, п.п. 2.2 Розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України 30.12.2014 за №1417, не забезпечена засобами протипожежного захисту у справному стані, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей при пожежі, тощо, не відповідає вимогам нормативно - правових актів у галузі будівництва для будинків і споруд закладів соціального захисту населення: будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, погодився укласти відповідну угоду.
Незважаючи на вищевказане, ОСОБА_6 , із залученням сторонніх осіб, упродовж часу з вересня 2021 року по 16.11.2021 за адресою: АДРЕСА_1 здійснювали діяльність щодо надання послуг по догляду за особами похилого віку та інвалідами, позиціонуючи її як діяльність геріатричного пансіонату для громадян похилого віку, які потребують стороннього догляду « ІНФОРМАЦІЯ_2 » при цьому відповідно до положень про пансіонат вирішувала питання поточної діяльності пансіонату, як адміністратор та питання щодо утворення, реорганізації та ліквідації пансіонату приймалось за її рішенням.
У той же період часу, організовуючи діяльність вищевказаного інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, ОСОБА_6 , за необхідністю залучення сторонніх осіб відповідно до довіреності поклала обов`язки адміністратора на ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим поклала на неї обов`язки з забезпечення створення належних умов проживання підопічних, їх соціально-побутового та медичного обслуговування, денної зайнятості та дотримання затвердженої інструкції про заходи пожежної безпеки, також встановлено, що ОСОБА_8 , 25.03.2021 укладала договори про надання послуг від імені ФОП « ОСОБА_6 ».
Далі, 11.11.2021 ОСОБА_8 , для подальшого забезпечення діяльності пансіонату виконуючи функції адміністратора, які на неї поклали ФОП « ОСОБА_5 » та ФОП « ОСОБА_6 » залучила ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , як няню-санітарку, яка приступила до стажування та на запропоновані умови роботи без укладання документів про трудові відносини, але з одночасним наділенням її функціями та службовими обов`язками, а саме догляд за мешканцями пансіонату, прибирання за ними, годування, купання та інш., погодилась та будучи відповідальною за кімнату на другому поверсі, приступила до фактичної роботи в геріатричному пансіонаті для громадян похилого віку, які потребують стороннього догляду « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ, організацій, а забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.
Відповідно до розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України 30.12.2014 № 1417, діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств та об`єктів.
Згідно з пунктами 2, 4 розділу І Правил пожежної безпеки в Україні ці Правила є обов`язковими для виконання суб`єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах. Пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.
Пунктом 4 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні встановлюється, що для кожного приміщення об`єкта мають бути розроблені та затверджені керівником об`єкта або уповноваженою ним посадовою особою інструкції про заходи пожежної безпеки.
Відповідно до раніше зазначеної інструкції про заходи пожежної безпеки затвердженої ФОП « ОСОБА_5 » у пансіонаті «ТУРБОТА УЛЮБЛЕНИХ» електромережі, електроприлади та апаратура повинні експлуатуватись тільки у справному стані з урахуванням вказівок і рекомендації заводів-виробників. У разі пошкоджень електро-мереж, вимикачів, розеток та інших електроприладів слід негайно вимкнути їх і вжити необхідних заходів щодо приведення до пожежобезпечного стану, у всіх незалежно від призначення приміщеннях, які після закінчення роботи замикаються і не контролюються черговим персоналом, з усіх електроустановок та електроприладів, а також з мереж їх живлення повинна бути відключена напруга (за винятком чергового освітлення, протипожежних та охоронних установок, а також електроустановок, що за вимогами технології працюють цілодобово). У службових приміщеннях забороняється улаштовувати тимчасові електромережі, застосовувати саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжниках і саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам правил улаштування електроустановок, залишати без нагляду ввімкнені в електромережу кондиціонери, комп`ютери, інше електроустаткування тощо, порушувати правила експлуатації електроприладів. Відповідальний за пожежну безпеку після закінчення роботи зобов`язаний: ретельно оглянути всі службові приміщення, пересвідчитись у тому, що нема порушень, які можуть призвести до виникнення пожежі, вимкнути освітлення, знеструмити прилади та устаткування (за винятком електроустаткування, яке відповідно вимог технології має працювати цілодобово).
Однак ОСОБА_8 , діючи в порушення вищезазначених положень вищезазначеної інструкції, не вжила відповідних вимог, не перевіривши справність роботи електроприладів, надавала вказівки персоналу, в тому числі і ОСОБА_9 , закривати двері до кімнат, в яких мешкали особи похилого віку, при цьому не наголошувала про обов`язок не залишати без нагляду ввімкненими в електромережу електроприлади, а саме кондиціонер, при цьому ні ОСОБА_5 , ні ОСОБА_6 , дії ОСОБА_8 , не проконтролювали.
В свою чергу, ОСОБА_9 , 16.11.2021 виконуючі усні розпорядження ОСОБА_8 , у невстановлений в ході досудовго розслідування час, проявивши злочинну недбалість, грубо порушуючи встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки, знаходячись в одній із кімнат на другому поверсі пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , де перебували ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , під`єднала кондиціонер до електромережі та вийшовши з кімнати закрила двері на яких з внутрішньої частини кімнати були відсутні ручки, що унеможливлювало вихід з кімнати її мешканців, залишивши без нагляду ввімкнений в електромережу кондиціонер, який працював в аварійному режимі, чим порушила вимоги пункту 2.37 розділу 3 правил пожежної безпеки в Україні затверджених наказом МВС від 30.12.2014 року № 1417, що зареєстроване міністерством юстиції 05 березня 2015 року за № 252/26697, а ОСОБА_8 , виконуючи обов`язки адміністратора не перевірили дії ОСОБА_9 .
Після чого у відсутності ОСОБА_9 , 16.11.2021 в період часу 05 год. 00 по 06 год.00 хв., у приміщенні вищевказаної кімнати, в наслідок роботи кондиціонеру в аварійному режимі виникла пожежа, що самоліквідувалась у зв`язку з відсутністю кисню, що призвело до задимлення приміщення кімнати, та в подальшому до загибелі 5 осіб: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , які були присутні у приміщені кімнати та не були своєчасно сповіщені про виникнення пожежі засобами системи оповіщення про пожежу через їх відсутність та не мали можливості покинути задимлене приміщення.
Згідно акту про пожежу від 16.11.2021 ймовірна причина пожежі у будинку АДРЕСА_1 є робота електромережі в аварійних режимах роботи (великі перехідні опори).
Таким чином, внаслідок спільно допущених ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , а також призначеною нею та діючою за її вказівками без офіційного працевлаштування ОСОБА_9 , яка виконувала функції няні-санітарки порушень встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, тобто положень, які встановлюють норми і правила щодо запобігання виникненню пожежі, а саме вимоги пункту 2.37 розділу 3 правил пожежної безпеки в Україні затверджених наказом МВС від 30.12.2014 року № 1417, що зареєстроване міністерством юстиції 05 березня 2015 року за № 252/26697 та вимоги пункту 10.13 Державних будівельних норм України, допущено порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі, внаслідок якої спричинено загибель людей, а саме: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 .
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ, організацій, а забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.
Відповідно до розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України 30.12.2014 № 1417, діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств та об`єктів.
Згідно з пунктами 2, 4 розділу І Правил пожежної безпеки в Україні ці Правила є обов`язковими для виконання суб`єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах. Пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.
Пунктом 4 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні встановлюється, що для кожного приміщення об`єкта мають бути розроблені та затверджені керівником об`єкта або уповноваженою ним посадовою особою інструкції про заходи пожежної безпеки.
Згідно з пунктами 15, 20 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні встановлено, що усі працівники при прийнятті на роботу на робочому місці повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки. Приступати до роботи особам, які не пройшли навчання, протипожежного інструктажу і перевірки знань з питань пожежної безпеки, забороняється.
Також, вказаними Правилами передбачено, що на кожному об`єкті відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) повинен бути встановлений протипожежний режим; працівники об`єкта мають бути ознайомлені з цими вимогами на інструктажах або під час проходження пожежно-технічного мінімуму; для кожного приміщення об`єкта мають бути розроблені та затверджені керівником об`єкта або уповноваженою ним посадовою особою інструкції про заходи пожежної безпеки. Ці інструкції мають вивчатися під час проведення протипожежних інструктажів, проходження навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму, а також в системі виробничого навчання і вивішуватися на видимих місцях.
Крім того, відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 21 Кодексу цивільного захисту України громадяни України зобов`язані виконувати правила пожежної безпеки.
Однак, ОСОБА_6 , а також призначений без офіційного працевлаштування ОСОБА_8 , яка виконувала функції адміністратора пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 », а також призначеною нею та діючою за її вказівками без офіційного працевлаштування ОСОБА_9 , яка виконувала функції няні-санітарки, встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки під час здійснення господарської діяльності із надання послуг по догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів у пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 », не дотримувалися та порушували.
При цьому, ОСОБА_6 , як засновник та керівник пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 , у порушення ст. 55 Кодексу цивільного захисту України та п.п. 1, 2, 3, 4, 15, 16, 20 Розділу ІІ, п.п. 2.2 Розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України 30.12.2014 за № 1417, будучи керівникои та/або власником (бенефіціарами) пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 », як особою, яка безпосередньо організувала його діяльність, не визначила у встановленому законом порядку посадових осіб, які мали забезпечувати пожежну безпеку, не призначили офіційно та документально відповідальних осіб за пожежну безпеку будівель, споруд, приміщень тощо, а також утримання й експлуатацію засобів пожежного захисту, не забезпечили проведення з усіма працівникам при прийнятті на роботу інструктажів з питань пожежної безпеки, не забезпечили проходження працівниками навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», не забезпечили приміщення пансіонату засобами протипожежного захисту у справному стані, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей при її настанні.
Незважаючи на те, що життя та здоров`я людей є найвищою соціальною цінністю, як фактичний керівник пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_6 , усвідомлюючи наявні порушення вимог законодавства щодо пожежної безпеки на об`єкті, що може створити загрозу життю та здоров`ю вразливій категорії громадян (особи похилого віку, інваліди), маючи на меті лише отримання прибутку від надання цих послуг, не вжили заходи щодо дотримання пожежної безпеки, які могли та повинні були вжити, не припинила фактичну експлуатацію та надання послуг по догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів в приміщенні пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, ОСОБА_6 , організуючі і здійснюючі господарську та підприємницьку діяльність з надання послуг по догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів пансіонату « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 », не забезпечила виконання встановлених законодавством вимог пожежної безпеки у зазначеному закладі, допустила їх порушення, що призвело до виникнення пожежі внаслідок якої загинуло п`ять осіб.
В ході допиту потерпілих по вказаному кримінальному провадженні встановлено, що розрахунок за отриманні послуг вони здійснювали як і в безготівковому так і готівковому способі. Безготівковий спосіб оплати вони здійснювали шляхом перерахунку грошових коштів на рахунки НОМЕР_2 у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».
Отже, з метою повного всебічного і неупередженого дослідження обставини кримінального провадження, встановлення місця знаходження грошових коштів здобутих злочинним шляхом та осіб причетних до їх заволодіння виникла необхідність в отримані інформації та оригіналів документів, щодо руху грошових коштів у період часу з 01.01.2021 по строк дії ухвали на картковий рахунок № НОМЕР_2 відкритого у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 , документи (роздруківки), що містять відомості про розрахункові банківські операції по руху грошових коштів по зазначеному рахунку в прибутковій та видатковій частині із вказівкою вхідних і вихідних сум платежів, дат, часу операції, даних відправників і одержувачів, номерів їх рахунків, призначень платежів, і документів, що стали підставою для видачі готівкових коштів з рахунків, карток із зразками підписів і відбитків печаток, згод директорів та всіх підписантів заявлених у картках з зразками підписів на використання їх даних, копії паспортів громадян та індивідуальних податкових номерів заявлених у картках із зразками підписів співробітників, копії наказів про призначення на посади директорів та інших осіб, що є в картках зі зразками підписів, копії протоколів про створення підприємств та обрання директорів, копії статутів та описів статутів підприємств, копії сторінок паспортів або документів, які їх замінюють, ідентифікаційних кодів - засновників, службових осіб, довірених осіб, і інших осіб, які відкривали й використовували зазначені банківські рахунки підприємств, інші документи, що надають право довіреним і іншим особам на розпорядження й використання даними рахунками; договорів банківських рахунків, договорів про використання систем «клієнт-банк», «клієнт-інтернет-банк», «телефонний банкінг», розшифровку логінів ключів та кодів користувачів при генеруванні електронних цифрових підписів для управління рахунками систем «клієнт-банк», «клієнт-інтернет-банк», «телефонний банкінг» з зазначенням анкетних даних підписантів, документів, на підставі, яких видавались готівкові кошти з вищевказаних рахунків, інші документи наявні в юридичних (банківських) справах.
Слідчий в судове засідання не з`явилась, надала письмову заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » про дату, час та місце судового засідання повідомлено належним, однак явку свого педставника у судове засідання не забезпечило, заяв чи клопотань не було надано.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, приходжу до висновку, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннямист. 132 КПК Українипередбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі ідокументи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно з ч.ч.1, 2ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає унаданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі ідокументи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п. 6 ч. 2ст. 160 КПК Україниу клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей ідокументів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з п.2 ч.5ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин укримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що вказані слідчим документи, які знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 , мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження№12021041030001451 від 16.11.2021року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 270 КК України, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання слідчогов частинінадання тимчасовогодоступу докопії сторінокпаспортів абодокументів,які їхзамінюють,ідентифікаційних кодів-засновників,службових осіб,довірених осіб,і іншихосіб,які відкривалий використовувализазначені банківськірахунки підприємств,інші документи,що надаютьправо довіренимі іншимособам нарозпорядження йвикористання данимирахунками;договорів банківськихрахунків,договорів провикористання систем«клієнт-банк»,«клієнт-інтернет-банк»,«телефонний банкінг»,розшифровку логінівключів такодів користувачівпри генеруванніелектронних цифровихпідписів дляуправління рахункамисистем «клієнт-банк»,«клієнт-інтернет-банк»,«телефонний банкінг»з зазначенняманкетних данихпідписантів,документів,на підставі,яких видавалисьготівкові коштиз вищевказанихрахунків,інші документинаявні вюридичних (банківських)справах задоволенню не підлягає, адже слідчим не обгрунтовано необхідність отримання дозволу на тимчасовий доступ до вказаної інформації.
За вказаних обставин, клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.
Строк дії ухвали про надання дозволу на тимчасовий доступдо речейта документів визначаю у межах строку досудового розслідування, що залишився по справі.
За таких обставин, керуючись вимогами ст.131,132,159-164 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому СВ ДРУП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_3 та слідчим, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021041030001451 від 16.11.2021року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 270 КК України, а саме: ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 , із можливістю ознайомлення та вилучення належним чином засвідчених копій наступних документів: - інформації про рух грошових коштів у період часу з 01.01.2021 року по 16.11.2021 року, що містять банківську таємницю картковий рахунок № НОМЕР_2 відкритий у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), документи (роздруківки), що містять відомості про розрахункові банківські операції по руху грошових коштів по зазначеному рахунку в прибутковій та видатковій частині із вказівкою вхідних і вихідних сум платежів, дат, часу операції, даних відправників і одержувачів, номерів їх рахунків, призначень платежів, і документів, що стали підставою для видачі готівкових коштів з рахунків.
В іншій частині клопотання слідчого відмовити.
Строк дії ухвали - до 17 лютого 2022 року.
Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі та документи, що відповідно до ч.1ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей ідокументів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 103564593 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Куцевол В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні