1-р/130/1/22
130/2772/21
У Х В А Л А
23.02.2022 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі головуючого слідчого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву особи у володінні якої знаходяться речі і документи, до яких надано доступ ТОВ «ПФАННЕР АГРО» про роз`яснення ухвали Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 11.01.2022 у кримінальному провадженні справі № 130/2772/21,
в с т а н о в и в:
14.02.2022 директор ТОВ «ПФАННЕР АГРО» звернувся із заявою до суду з приводу роз`яснення ухвали Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області, якою просив, роз`яснити ухвалу слідчого судді Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 11.01.2022 року по справі № 130/2772/21 з приводу :1 Назви та опису документів, що стосуються перевезення продукції, та документів що містять інформацію про якість та сортність. 2.Способу визначення (ідентифікації) серед вказаних судом в ухвалі документи, а це: складські квитанцій, актів прийому передачі, в тому числі на елеватори, транспортних накладних та інших документів, що стосуються перевезення такої продукції, договорів купівлі продажу та/або поставки з третіми особами (контрагентами) щодо подальшої реалізації придбаної продукції, додаткових угод до таких договорів (за наявності), актів прийому передачі продукції, видаткових накладних, в тому числі щодо кінцевих покупців, а також всіх інших документів що містять інформацію про якість та сортність такої продукції - що саме в них, йдеться про продукцію (ячменю, сої, кукурудзи, соняшника та гороху тощо) раніше придбаної в Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України за період 2019-2021 років.
Вказане роз`яснення обґрунтував тим, що у ухвалі суду зазначено про надання тимчасового доступу до документів, що свідчать про подальше зберігання та реалізацію продукції (ячменю, сої, кукурудзи, соняшника та гороху тощо) придбаної ТОВ «ПФАННЕР АГРО» в Ялтушківської дослідно- селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України за період 2019-2021 років.
Статтею 189 ЦК України передбачено, що продукцією, плодами та доходами є все те, що виробляється, добувається, одержується з речі або приноситься річчю.
Згідно зі статтею 179 ЦК України річчю є предмет матеріального світу, щодо якого можуть виникати цивільні права та обов`язки.
За приписами статті 184 ЦК України речі можуть бути з родовими ознаками та з індивідуальними. Зазначеною нормою визначено, що річ є визначеною індивідуальними ознаками, якщо вона наділена тільки їй властивими ознаками, що вирізняють її з-поміж інших однорідних речей, індивідуалізуючи її. Речі, визначені індивідуальними ознаками, є незамінними. Річ є визначеною родовими ознаками, якщо вона має ознаки, властиві усім речам того ж роду, та вимірюється числом, вагою, мірою. Річ, що має лише родові ознаки, є замінною.
Поділ речей на речі, визначені індивідуальними ознаками, та речі, визначені родовими ознаками, пов`язаний як з природними властивостями речей, так і з способами їхньої індивідуалізації. Поряд із предметами, єдиними у своєму роді (наприклад, картиною), до речей, визначених індивідуальними ознаками, можуть бути віднесені речі, певним способом виокремленні учасниками правочину з маси однорідних речей. Якщо ж річ визначена тільки кількісно (числом, вагою, мірою) і характеризується ознаками, спільними для всіх речей такого роду, - це річ, визначена родовими ознаками.
Згідно з пунктами 11, 12, 14 статті 1 Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" зерно - плоди зернових, зернобобових та олійних культур, які використовуються для харчових, насіннєвих, кормових та технічних цілей; зерно продовольче - зерно, що використовується для переробки та виготовлення харчових продуктів; зерно фуражне - зерно групи фуражних та інших зернових культур, призначене для годівлі худоби та птиці у вигляді комбікормів, дерті тощо.
ТОВ «ПФАННЕР АГРО» звертає увагу суду на тому, що за період 2019-2021 років ним, окрім придбання плодів зернових, зернобобових та олійних культур в Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України закуповувалось зерно і в інших юридичних осіб, так, для прикладу згідно Специфікації № 1 до договору поставки №30Ю/20ПО від 30 жовтня 2020 року та видаткової накладної №101 від 30 жовтня 2020 року в ТОВ «КИЯНІВКА» було придбано пшеницю урожаю 2020 року в кількості 60 тон 889 кг. ( копія специфікації та накладної - додається), згідно видаткової накладної №490 від 26 листопада 2020 року було придбано 0,8111 тон сої врожаю 2020 року в ТОВ «Міжлісся» ( копія накладної - додається).
В силу приписів ч.1 ст. 334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Зважаючи на вказані обставини, ТОВ «ПФАННЕР АГРО» як повноправний власник зерна придбаного в різних продавців в тому числі і Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України реалізував весь комплекс дій власника по відношенню до належного йому зерна, що виразилось у поміщенні його на зберігання, доочищення, сушку в зерносховище шляхом його змішування.
Крім того ТОВ «ПФАННЕР АГРО» надавались послуги по зберіганню зерна іншим юридичним особам на підставі окремих договорів.
Відповідно до п.10 ч. 1 ст.1 Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні", зберігання зерна - комплекс заходів, які включають приймання, доробку, зберігання та відвантаження зерна.
При цьому в товариства відсутня технічна можливість по відокремленому зберіганню як власного зерна так і зерна різних замовників, відтак воно змішувалось по групах : пшениця з пшеницею, соняшник з соняшником, кукурудза з кукурудзою і т.д.
Після доведення зерна до кондиційних показників, воно було повернуто власникам зерна - замовникам послуг, решта відчужена кінцевим покупцям.
З огляду на описаний технологічний процес зберігання зерна, доведення його до базисних показників з однієї сторони, та зважаючи на позиції прокурора викладеній на аркуші 5 ухвали суду, де вказано, що відстеження місць зберігання ТОВ «ПФАННЕР АГРО» придбаної в Станції продукції, а також місць її реалізації, тобто контрагентів дозволить в майбутньому співставити відомості, щодо якості придбаної в Станції та реалізованої в подальшому ТОВ «ПФАННЕР АГРО» третім особам, в тому числі виявити розбіжності, для ТОВ «ПФАННЕР АГРО» є незрозумілим, та таким що потребує роз`яснення зі сторони суду наступного питання : «Як, товариству враховуючи факти придбання зерна також роду в інших юридичних осіб, його змішування із продукцією придбаною в Ялтушківської ДСС, здійснення господарської діяльності по зберіганню зерна інших юридичних осіб на складі, знову ж таки з тією ж самою продукцією що придбана в Ялтушківської ДСС, саму специфіку зерна, як родової речі, визначити серед вказаних судом в ухвалі документів, що саме в них йде мова про подальшу реалізацію третім особам продукції (ячменю, сої, кукурудзи, соняшника та гороху тощо) раніше придбаної в Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України за період 2019-2021 років?».
Самостійно, для ТОВ «ПФАННЕР АГРО» не видається можливим встановити, що саме в тому, чи іншому документі на поставку зерна з третіми особами (контрагентами) мова йде про раніше придбану продукцію (ячменю, сої, кукурудзи, соняшника та гороху тощо) в Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України за період 2019-2021 років.
В судове засідання представник ТОВ «ПФАННЕР АГРО» будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду заяви про роз`яснення ухвали Жмеринського міськрайонного суду від 11.01.2022 року не з`явився, однак подав письмову заяву, якою просив розгляд справи провести у його відсутність, та задовольнити з підстав та обґрунтувань висвітлених у ній.
Прокурор ОСОБА_3 , в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд заяви ТОВ «ПФАННЕР АГРО» про роз`яснення ухвали суду у його відсутність.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви про роз`яснення рішення.
Виходячи із системного тлумачення положень глави 29 КПК України, відповідно до вимог ст. 380 цього Кодексу, роз`яснено може бути вирок чи ухвалу суду в разі, якщо без такого роз`яснення їх складно виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
При цьому суд звертає увагу, що роз`ясненням рішення вважається викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду.
Як вбачається з із ухвали Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 11.01.2022 судом ухвалено про задоволення клопотання Жмеринської окружної прокуратури, якою надано тимчасовий доступ документів, які знаходяться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю «ПФАННЕР АГРО», що розташоване за адресою вул. Арсенальна, 3, місто Бар Вінницька область, код ЄДРПОУ 34244416, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, що свідчать про подальше зберігання та реалізацію продукції (ячменю, сої, кукурудзи, соняшника та гороху тощо) придбаної ТОВ «ПФАННЕР АГРО» в Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України за період 2019-2021 років, зокрема складських квитанцій, актів прийому передачі, в тому числі на елеватори, транспортних накладних та інших документів, що стосуються перевезення такої продукції, договорів купівлі продажу та/або поставки з третіми особами (контрагентами) щодо подальшої реалізації придбаної продукції, додаткових угод до таких договорів (за наявності), актів прийому передачі продукції, видаткових накладних, в тому числі щодо кінцевих покупців, а також всіх інших документів, що містять інформацію про якість та сортність такої продукції.
Суд вважає, що ухвала Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 11.01.2022 викладена чітко, є доступною, логічною та послідовною, сформульовані судом висновки є чіткими і зрозумілими та не допускають подвійного тлумачення, у висновках містяться посилання на положення кримінального та кримінально-процесуального закону, яким керувався суд при її постановленні, а резолютивна частина цього судового рішення містить чіткий і зрозумілий висновок, а тому підстав для його роз`яснення не встановлено.
Керуючись ст. 380 КПК України, суд,
у х в а л и в:
В задоволенні заяви особи у володінні якої знаходяться речі і документи, до яких надано доступ ТОВ «ПФАННЕР АГРО» про роз`яснення ухвали Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 11.01.2022 у кримінальному провадженні справі № 130/2772/21, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2022 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 103613936 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Порощук П. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні