Ухвала
від 09.03.2022 по справі 125/949/20
БАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

125/949/20

1-кп/125/60/2021

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.03.2022 м. Бар Вінницької області

Барський районний суд Вінницької області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ;

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглядаючи у відкритому підготовчому засіданні кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Бар Вінницької області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, не працює, є особою з інвалідністю третьої групи (з 04.06.2019 довічно), одружений, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,

за участі: прокурора ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

УСТАНОВИВ:

У провадженні Барського районного суду Вінницької області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого частиною першою статті 185 Кримінального кодексу України.

На виконання положень ст. 285 КПК України, ОСОБА_3 судом було роз`яснено право на звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності, роз`яснено суть обвинувачення, підставу звільнення від кримінальної відповільності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави. А також роз`яснено, що у разі якщо обвинувачений заперечуватиме проти закриття кримінального провадження, судове провадження буде проводитися у повному обсязі у загальному порядку.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений не заперечив щодо закриття кримінального провадження.

У підготовчому судовому засіданні прокурор висловив думку, оскільки обвинувачений не заперечує щодо закриття кримінального провадження, то, фактично, клопоче про це, тому вважав, що суд має розглянути вказане клопотання у нарадчій кімнаті.

Суд, заслухавши думку учасників кримінального провадження, роз`яснивши обвинуваченому ОСОБА_3 правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, встановив таке.

У підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другою статті 284 КПК України (ч. 3 ст. 314 КПК України).

Згідно з положеннями п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом про кримінальну відповідальність.

Положеннями ст. 49 КК України визначено строки давності з огляду на тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, після закінчення яких особа звільняється від кримінальної відповідальності; підстави такого звільнення від кримінальної відповідальності; обчислення перебігу строку давності, його відновлення, зупинення та переривання.

Строк давності - це передбачений ст. 49 КК України певний проміжок часу з дня вчинення кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили, закінчення якого є підставою звільнення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, від кримінальної відповідальності.

Матеріально-правовими підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності є: закінчення встановлених ч. 1 ст. 49 КК України строків; відсутність обставин, що порушують їх перебіг (ч. 2 ст. 49 КК України).

Процесуально-правовими підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності є: притягнення особи як обвинуваченого; згода обвинуваченого на таке звільнення від кримінальної відповідальності.

Згідно з даними обвинувального акту, ОСОБА_3 інкриміновано вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України таємне викрадення чужого майна (крадіжка), яке відбулося у січні 2019 року.

Санкцією ч. 1 ст. 185 КК України передбачено покарання у виді: штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п`яти років.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України, дане кримінальне правопорушення є кримінальним проступком.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки.

З огляду на наведене, у даному кримінальному провадженні закінчився трирічний строк давності, який передбачений п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України.

Згідно з ч. 2 ст. 49 КК України перебіг строків давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання, а з часу вчинення кримінального проступку п`ять років. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п`ятнадцять років.

Судом не встановлено обставин і не отримано об`єктивних доказів на підтвердження наявності підстав для зупинення або переривання строків давності, що передбачені частинами 2, 3 ст.49 КК України.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності. Закриття кримінального провадження з цієї підстави не допускається, якщо обвинувачений проти цього заперечує (ч.8 ст. 284 КПК України).

Також суд зазначає, що за наявності умов, які передбачені частинами 1-3 ст. 49 КК України, звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі закінчення строків давності є обов`язковим.

Таким чином, суд констатує наявність підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності, передбачених ст. 49 КК України, та, ураховуючи наявність безумовної згоди обвинуваченого, дійшов висновку про необхідність закриття кримінального провадження та звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності.

На підставі викладеного та ст. 49 КК України, керуючись ст. 284, 288, 314-316, 369-372 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі ст. 49 КК України.

Кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України - закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя

СудБарський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення09.03.2022
Оприлюднено20.01.2023
Номер документу103620793
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —125/949/20

Ухвала від 15.01.2025

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Бурденюк С. І.

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Бурденюк С. І.

Ухвала від 10.12.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Бурденюк С. І.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Барський районний суд Вінницької області

Питель О. В.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Барський районний суд Вінницької області

Питель О. В.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 06.05.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 03.05.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 27.03.2024

Кримінальне

Барський районний суд Вінницької області

Питель О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні