ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
21 березня 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/816/22
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши у порядку письмового провадження питання про розгляд за правилами загального позовного провадження справи за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Ромоданівська селищна рада про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Ромоданівська селищна рада про застосування до Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області за адресою: 37650, Полтавська область, Миргородський район, смт. Ромодан, вул. Миру, буд. 7, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №№ 1, 2, 3, 4 опису виявлених порушень вимог законодавства акта, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, №347 від 24 грудня 2021 року.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 січня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, а також вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Ромоданівську селищну раду, витребувано докази.
Положеннями статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до частини третьої статті 257 вказаного Кодексу при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною шостою статті 260 КАС України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи та обсяг наявних у матеріалах справи доказів, який не дозволяє суду у повній мірі встановити обставини, що входять у предмет доказування у цій справі, суд доходить висновку про необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
Відповідно до частини четвертої статті 173 КАС України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Зважаючи на вищевикладене, суд доходить висновку про необхідність продовження строку підготовчого провадження у справі на тридцять днів для належної підготовки справи для розгляду по суті.
Частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини першої статті 72 цього Кодексу доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини третьої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку про необхідність витребування від позивача та відповідача додаткових доказів у справі.
Керуючись статтями 9, 12, 72, 77, 80, 173, 179, 256, 257, 260 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Розгляд справи за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Ромоданівська селищна рада про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Продовжити строк підготовчого провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Ромоданівська селищна рада про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) на тридцять днів.
Призначити підготовче засідання на 11:00 год. 19 квітня 2022 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава.
Витребувати від позивача належним чином засвідчені копії:
- документів, що містять інформацію про усунення відповідачем порушень, визначених актом №347 від 24 грудня 2021 року та приписом №287 від 24 грудня 2021 року (за наявності);
- документів, наданих відповідачем на підтвердження усунення порушень (за наявності);
- документів, що містять інформацію про оскарження відповідачем припису про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту №287 від 24 грудня 2021 року (за наявності);
- інших матеріалів, що стосуються цього позову.
Витребувати від відповідача належним чином засвідчені копії:
- статуту Ромоданівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Волошка" Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області;
- документів, що містять інформацію про усунення відповідачем порушень, визначених актом №347 від 24 грудня 2021 року та приписом №287 від 24 грудня 2021 року (за наявності);
- документів, що містять інформацію про оскарження відповідачем припису про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту №287 від 24 грудня 2021 року (за наявності);
- інших матеріалів, що стосуються цього позову.
Витребувані документи надати до суду у строк до 15 квітня 2022 року.
Роз`яснити, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені Кодексом адміністративного судочинства України. Згідно з частиною першою статті 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України у мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
У підготовче засідання викликати учасників справи.
Копію цієї ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
СуддяН.І. Слободянюк
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103726504 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.І. Слободянюк
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні