Справа № 552/1209/22
Провадження №1-кс/552/310/22
У Х В А Л А
Іменем України
08.04.2022 м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Полтави з клопотанням про арешт майна.
В клопотанні вказував, що Другим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62022170020000241 від 06 квітня 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування в формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів у складі прокурорів Харківської обласної прокуратури.
06.04.2022 за повідомленням Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України о 14 годині 42 хв. слідчим другого СВ ТУ ДБР у м. Полтаві ОСОБА_4 проведено огляд автомобіля «Toyota Land Cruiser Prado» з номерними знаками Національної поліції України «3598» на синьому фоні (регіон 11), який розташований на майданчику перед центральним входом до Південного вокзалу у м. Харкові за адресою: м. Харків, площа Привокзальна, 1.
При проведенні огляду автомобіля встановлено, що власником вказаного автомобіля є ОСОБА_5 (службове посвідчення ДОП № 010053), дійсним державним номерним знаком автомобіля є НОМЕР_1 , тобто автомобіль не належить органам Національної поліції України.
Під час огляду автомобіля виявлено та вилучено бойові припаси, а також старі церковні книги з датою друку - 1903 та 1912 років невідомого походження.
Постановою слідчого від 06.04.2022 вказане майно визнано речовими доказами у кримінальному провадження, оскільки зберегло на собі сліди вчиненого злочину та має доказове значення у кримінальному упровадженні.
Тому зметою зметою недопущеннязникнення,втрати,пошкодження,приховування чиперетворення матеріальнихоб`єктів абонастання іншихнаслідків,які можутьперешкодити всебічному,повному інеупередженому дослідженнюобставин кримінальногопровадження, прокурор просив накласти арешт на вилучене майно.
В судове засідання прокурор, слідчий Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, та володілець майна не з`явились, звернувшись до суду з заявами про розгляд клопотання за їх відсутності.
Враховуючи, що їх неявка не перешкоджає розгляду, суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності осіб, що в засідання не з`явились.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Пунктом 1 частини 2 ст. 170 КПК України також передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України в свою чергу передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З наданих до клопотання матеріалів вбачається достатньо підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.368 КК України.
Встановлено, що в провадженні Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022170020000241 від 06 квітня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України.
Розглянувши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що з нього вбачається достатньо підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 263 КК України, за вказаних у клопотанні обставин.
06 квітня 2022 року в період часу з 14 год. 42 хв. по 15 год. 39 хв. слідчим другого слідчого відділу ТУ ДБР у м. Полтаві ОСОБА_6 проведено огляд місцевості - автомобільної стоянки напроти залізничного вокзалу «Харків Пасажирський» за адресою: м. Харків, вул. Євгена Котляра, 7. Під час вказаного огляду вилучено виявлений автомобіль марки «Тойота» моделі Land Cruiser Prado з боєприпасами та стародавніми книгами.
При проведенні огляду автомобіля встановлено, що дійсним державним номерним знаком автомобіля є НОМЕР_1 .
Під час огляду автомобіля виявлено та вилучено бойові припаси, а також старі церковні книги з датою друку - 1903 та 1912 років невідомого походження.
Вказане майно відповідає критеріям, встановленим ст. 98 КПК України до речових доказів.
Тому слідчий суддя вважає за необхідне з метою збереження речових доказів накласти арешт на вказане в клопотанні майно.
Вирішуючи питання про обсяг обмежень, що застосовуються даним арештом до майна, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність заборонити відчуження, розпорядження та користування вказаним майном до скасування арешту у встановленому КПК України порядку. В іншому випадку можуть бути втрачені сліди вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином клопотання підлягає до задоволення в повному обсязі.
На підставі викладеного і керуючись ст. 170 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна задовольнити.
Накласти арештз позбавленнямправа відчуження,розпорядження,користування на майно, вилучене 06.04.2022 в ході огляд автомобіля «Toyota Land Cruiser Prado» д.н.з. НОМЕР_2 , який розташований на майданчику перед центральним входом до Південного вокзалу у м. Харкові за адресою: м. Харків, площа Привокзальна, 1, а саме:
ключ від автомобіля з емблемою «Toyota» без металевої серцевини срібного кольору;
ключ з емблемою «Lexsus» з білою наклейкою, на якій мається надпис синього кольору «GS зелений»;
протокол перевірки технічного стану транспортного засобу на автомобіль Toyota Land Cruiser Prado, д.н.з. НОМЕР_2 , датований 11.12.2019;
поліс обов`язкового страхування № 202295304;
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу № НОМЕР_3 на автомобіль «Toyota Land Cruiser Prado», д.н.з. НОМЕР_2 ;
магазин до автомату «Калашникова» з маркіровкою білою краскою «26» з патронами в кількості 30 шт.;
номерний знак НОМЕР_4 в кількості 2 штук;
білий пакет в якому знаходяться книги, які мають старовинний вигляд, а
саме:
книга в картонній обкладинці синього кольору з назвою «Невидимая бран», Москва, 1912 р.;
книга в тканевій обкладинці чорного кольору з назвою «Правило честному и животворящему хртво»;
книга в картонній обкладинці зеленого кольору з назвою «Летопись монастиря» 1903р.;
книга в розірваному стані з назвою «Миніа» з обкладинкою чорно-синього кольору;
книга в картонній обкладинці жовто-чорного кольору з назвою «Акадість Іоанну Златоустому»;
книга синього кольору на першій сторінці надпис «Русскій филареть Милостивый»;
книга в тканевій обкладинці чорного кольору з назвою «Часословь»;
книга коричневого кольору в шкіряній обкладинці з назвою «СЛУЖБА Пресвятой Богородицы»;
книга в обкладинці коричневого кольору з назвою «Апостоль»; книга в тканевій обкладинці чорного кольору з підписом на першій сторінці «Пьснь Трєтіа»;
книга в картонний обкладинці чорно-жовтого кольору з назвою «Божественным страстям Христовим»;
книга в картонній обкладинці чорного кольору на першій сторінці мається напис «Отделение 1 о необходимости молитвы»;
книга в картонній обкладинці коричневого кольору з назвою
«Миніа»;
книга в картонній обкладинці чорного кольору з назвою «Акодість» (інше не розбірливо);
- автомобіль «Toyota Land Cruiser Prado» д.н.з. НОМЕР_2 , код № НОМЕР_5 .
Зберігання зазначеного майна доручити Територіальному управлінню Державного бюро розслідувань, розташованому у м. Полтаві.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 103900138 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні