ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про прийняття заяви про відкриття провадження у
справі про банкрутство
"11" квітня 2022 р. м. Рівне Справа № 918/187/22
Господарський суд Рівненської області у складі судді Андрійчук О., розглянувши матеріали заяви Головного управління Державної податкової служби у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12, ідентифікаційний код 44070166)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Амелія Трейд" (33028, м.Рівне, вул. Корольова, буд. 2, ідентифікаційний код 42465020)
про відкриття провадження у справі про банкрутство,
УСТАНОВИВ:
У квітні 2022 року Головне управління Державної податкової служби у Рівненській області звернулось до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Амелія Трейд".
Розглянувши матеріали заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі по банкрутство, суд установив, що заява обґрунтована тим, що за боржником станом на 24.12.2021 обліковується податковий борг в сумі 1 332 345,59 грн з податку на додану вартість, з яких: 1 190 387,00 грн - основний платіж та 141 958,59 грн - штрафні санкції, що виник на підставі самостійно задекларованих, але не сплачених податкових зобов`язань за декларацією № 9283177533, уточнюючого розрахунку № 9000430984, податкових повідомлень-рішень від 04.02.2019 № 0023684603, від 25.06.2019 № 0194215012, від 27.08.2019 № 0242645012. Крім того, контролюючим органом вжито вичерпних заходів стягнення податкового боргу.
10.01.2019 відповідно до ст. 59.1 ПК України органом ДПС направлено боржнику податкову вимогу форми «Ю» № 1138 - 46.
У зв`язку із несплатою та збільшенням суми податкового боргу Головне управління ДПС у Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амелія Трейд» про стягнення вказаного податкового боргу.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 12.08.2020 у справі № 460/613/20 позов Головного управління Державної податкової служби у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амелія Трейд» про стягнення податкового боргу задоволено.
Кредитор зазначає, що інкасові доручення боржнику не виставлялися з підстав закриття останнім усіх рахунків у банках до отримання судового рішення про стягнення податкового боргу.
Постановою Рівненського міського відділу ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м Львів) ВП № 63441656 від 03.03.2021 виконавчий лист повернуто стягувачу з підстав відсутності у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення.
З огляду на це, Головне управління ДПС у Рівненській області звернулося до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Амелія Трейд», у якому просить визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амелія Трейд» у розмірі 1 332 345,59 грн.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено: боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Пунктом 2 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу, в якій зазначаються: дата проведення підготовчого засідання суду; прізвище, ім`я та по батькові арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд має право вирішити питання про: зобов`язання заявника, боржника та інших осіб надати суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство; вжиття заходів для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби.
Окрім того, згідно з абз. 1 - 4 п. 2 - 1 Прикінцевих та перехідних та положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника-фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абз. 2 цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ч. 3 ст. 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абз. 2 цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Суд, розглянувши заяву Головного управління ДПС у Рівненській області про відкриття провадження у справі про банкрутство, установив, що у матеріалах заяви міститься пропозиція щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна - арбітражного керуючого Ткачука Дмитра Володимировича, проте його заява про участь у справі про банкрутство відсутня.
Підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.
Згідно з ч. 3 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про прийняття заяви про відкриття провадження у справі надсилається сторонам та до органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні, державному реєстратору за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника, до органу, уповноваженого управляти державним майном боржника, у статутному капіталі якого частка державної власності перевищує 50 відсотків, арбітражним керуючим, визначеним шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Керуючись ст. 2, 8, 34, 35, 96 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву Головного управління ДПС у Рівненській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Амелія Трейд» до розгляду.
2. Підготовче засідання призначити на "25" квітня 2022 р. на 12:00 год.
3. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 11.
4. Ужити заходи для забезпечення вимог кредитора: заборонити боржнику - Товариству з обмеженою відповідальністю «Амелія Трейд» приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби.
5. Запропонувати заявнику надати суду у строк до 25.04.2022:
- оригінали документів, копії яких долучено до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (для огляду у судовому засіданні);
- заяву арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство;.
- додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство.
6. Запропонувати боржнику надати суду у строк до 25.04.2022:
- відзив на заяву про порушення справи про банкрутство, який має містити таку інформацію: заперечення боржника щодо вимог заявника (заявників); загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності). У відзиві боржника можуть зазначатися й інші відомості, що мають значення для розгляду справи;
- докази на підтвердження спроможності виконати майнові зобов`язання, строк яких настав, та погасити заборгованість;
- річну фінансову звітність (за 2020, 2021 роки);
- додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство.
7.Ухвалу надіслати заявнику, боржнику, арбітражному керуючому, Рівненському міському відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, Відділу з питань державної реєстрації Рівненської міської державної адміністрації.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5019/.
Ухвала підписана 11.04.2022.
Суддя О.Андрійчук
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 103906141 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні