Справа № 524/6850/21
Провадження № 2-з/524/79/22
УХВАЛА
11 квітня 2022 року м. Кременчук
Автозаводський районного суду м. Кременчука Погрібняк О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: колективне підприємство «Детективне агентство» Кобра», про стягнення гонорару за договором про надання правничої допомоги,
встановив:
01.12.2021 до Автозаводського районного суду м. Кременчука надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: колективне підприємство «Детективне агентство» Кобра», про стягнення гонорару за договором про надання правничої допомоги.
Ухвалою судді Автозаводського районного суду м. Кременчука від 10.02.2022 відкрито провадження по справі, розгляд справи здійснюється в порядку загального позовного провадження.
07.04.2022 ОСОБА_1 було подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій вона просить суд забезпечити позов шляхом накладання арешту не все майно ОСОБА_2 , заборонивши до набрання рішенням суду законної сили вчиняти дії щодо відчуження майна, що належить йому на праві власності.
Обґрунтовуючи необхідність вжиття заходів забезпечення позову, заявник посилалася на те, що відповідач з метою уникнення від сплати боргу вже вживає заходи щодо переоформлення належного йому майна на дочку та матір, а отже невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, оскільки сума позову є значною.
Суд, розглянувши матеріали заяви, дійшов таких висновків.
Відповідно до ч.1ст.149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову.
Відповідно до вимог ч.1ст. 153 ЦПК Українизаява розглядається судом без повідомлення учасників справи.
Частиною 2ст.149 ЦПК Українитакож передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
Забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача (який може сховати майно, продати знищити або знецінити його), що гарантує реальне виконання позитивно прийнятого рішення.
Забезпечення позову спрямоване, перш за все, проти несумлінних дій відповідача, який за час розгляду справи може приховати майно, продати, знищити чи знецінити його тощо.
Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
За ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
З поданої до суду позивачем заяви не вбачається достатньо підстав вважати, що невжиття судом заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Обґрунтування відповідних припущень заявника відсутні, позивачем не надано відповідних доказів та не обґрунтовано, що невжиття заходів забезпечення позову шляхом накладання арешту на майно, що належить на праві власності відповідачу, може у майбутньому утруднити чи унеможливить виконання рішення суду.
З урахуванням викладеного у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, суд
ухвалив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її підписання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.М. Погрібняк
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2022 |
Оприлюднено | 20.06.2022 |
Номер документу | 103922802 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Погрібняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні