ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
14.04.2022 р. Справа № 914/667/22
Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи
за позовом:Львівської міської ради, м. Львів, до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «Кафе «Каштан», м. Львів,про:стягнення 119?142,09 грн заборгованості з орендної плати за землю, 6?014,41 грн інфляційних втрат, 2?961,05 грн трьох відсотків річних та 6?486,55 грн пені. Представники сторін не викликались (не повідомлялись). Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кафе «Каштан» про стягнення 119?142,09 грн заборгованості з орендної плати за землю, 6?014,41 грн інфляційних втрат, 2?961,05 грн трьох відсотків річних та 6?486,55 грн пені.
Вказаний позов обґрунтовано невиконанням відповідачем умов Договору оренди землі № Л-1972 від 01.10.2014 у частині внесення повної та своєчасної орендної плати за землю. Крім того, позивачем внаслідок неналежного виконання грошових зобов`язань, нараховано відповідачу 6?014,41 грн інфляційних втрат, 2?961,05 грн трьох відсотків річних та 6?486,55 грн пені.
Відповідно до частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 частини першої та частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (абз. 1 ч. 3 ст. 12 ГПК України).
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України).
Так, згідно частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Статтею 252 ГПК України встановлено особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження. Так, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч. 2). Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться (ч. 3). Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч. 5).
Таким чином, ознайомившись зі змістом позовної заяви та долученими до неї документами, враховуючи зазначені вище положення, за відсутності заявленого із позовом клопотання позивача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування, ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку, що дана справа є малозначною, а відтак, розгляд такої можливий за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників.
Крім того, у пункті 2 прохальної частини позовної заяви міститься клопотання позивача про залучення до участі у справі Головне управління Державної податкової служби у Львівській області третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача. Таке клопотання обґрунтоване наступним.
Державна податкова служба України як контролюючий орган виконує ряд функцій, передбачених ст. 191 Податкового кодексу України, зокрема, здійснює адміністрування податків, зборів та платежів; контролює та своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів та платежів; забезпечує ведення обліку податків, зборів, платежів.
Однак, такий орган обмежений інформацією, яку декларує відповідач, тому для з`ясування всіх обставин справи, в тому числі і розміру отриманих міським бюджетом коштів від орендної плати за землю за Договором оренди землі № Л-1972 від 01.10.2014 (плата за землю як складова податку на майно належить до місцевих податків, відтак така інформація наявна у даного органу), позивач вбачає необхідність у залучені ГУ ДПС у Львівській області до участі в справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Згідно з частиною 1 та 2 статті 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Головного управління Державної податкової служби у Львівській області третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, адже рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки останнього щодо однієї із сторін у справі, зокрема, у разі задоволення даного позову третя особа як контролюючий орган у сфері оподаткування може притягнути до відповідальності у вигляді штрафу ТзОВ «Кафе «Каштан», як платника податків, що не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання.
Частиною 4 статті 74 ГПК України закріплено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
У позовній заяві позивач зазначає, що неодноразово на адресу відповідача надсилались листи з повідомленням про наявність заборгованості за орендну плату та вимогою терміново її погасити, а саме:
- Листи Управління земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради № 2403-вих-32751 від 21.04.2021 та № 2403-вих-42492 від 24.05.2021;
- Претензія Департаменту містобудування Львівської міської ради № 2403-вих-47106 від 04.06.2021 та Вимога № 2403-вих-50273 від 14.06.2021;
- Лист Управління адміністрування місцевих та залучених фінансів Департаменту фінансової політики Львівської міської ради № 4-2201-268 від 11.01.2022.
Копії зазначених документів долучені до позову, однак доказів скерування таких матеріалів на адресу відповідача заявником не подано.
Відтак, з метою з`ясування обґрунтованості заявлених позивачем вимог, на підтвердження вжиття позивачем заходів для досудового врегулювання спору, суд вважає за необхідне витребувати у позивача докази надіслання вищезазначених звернень на адресу відповідача та його представника (описи вкладення у цінний лист, чеки, тощо).
При поданні витребуваних судом матеріалів, позивачу виконати норми ч. 9 ст. 80 ГПК України, у відповідності до яких копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Керуючись ст. ст. 4, 12, 20, 50, 51, 81, 91, 120, 121, 162, 164, 172, 176, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Розгляд справи по суті здійснювати без повідомлення учасників справи, в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
4. Витребувати в Львівської міської ради однак докази скерування на адресу відповідача:
- Листів Управління земельних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради № 2403-вих-32751 від 21.04.2021 та № 2403-вих-42492 від 24.05.2021;
- Претензії Департаменту містобудування Львівської міської ради № 2403-вих-47106 від 04.06.2021 та Вимоги № 2403-вих-50273 від 14.06.2021;
- Листа Управління адміністрування місцевих та залучених фінансів Департаменту фінансової політики Львівської міської ради № 4-2201-268 від 11.01.2022.
Встановити позивачу строк не більше 10 календарних днів з моменту отримання даної ухвали для подання витребуваних доказів.
5. Залучити до участі у справі Головне управління Державної податкової служби у Львівській області (79026, місто Львів, вулиця Стрийська, будинок 35; ідентифікаційний код 43143039) третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
6. Встановити відповідачу строк впродовж 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали, для надання суду відзиву на позовну заяву відповідно до ст. 165, 251 ГПК України. Відзив з доданими документами надіслати учасникам процесу. Докази такого надіслання надати суду.
7. Встановити позивачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відзиву на позов, для подання відповіді на відзив. У разі подання такої відповіді до суду, зобов`язати позивача надіслати таку відповідь не пізніше наступного дня учасникам процесу. Докази такого надіслання надати суду.
8. Встановити відповідачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив, для подання заперечення. У випадку подання заперечення до суду не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами учасникам процесу. Докази такого надіслання надати суду.
9. Зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Львівській області у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, надати суду письмові нормативно обґрунтовані пояснення по суті спору. Копію пояснень разом із доданими документами надіслати іншим учасникам процесу, докази надіслання надати суду.
10. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
11. Звернути увагу сторін, що
11.1. Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
11.2. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Довести до відома сторін, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку, зокрема, невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк.
Для забезпечення належного та своєчасного обміну процесуальними документами та іншими поданими учасниками справи клопотаннями та заявами, учасникам справи необхідно повідомити суду та іншим учасникам справи свої електронні адреси чи інші засоби зв`язку, передбачені ст. 120 ГПК України.
Надіслання учасниками судового процесу заяв, клопотань, скарг, відзивів та інших документів до суду необхідно здійснювати в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою, факсом або дистанційними методами зв`язку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103977095 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні