ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2022 року м. Черкаси справа № 925/1452/21
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Волна С.В., за участі представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився;
від третьої особи Виконавчий комітет Уманської міської ради: не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 (м. Умань, Черкаська область) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" (м. Умань, Черкаська область) про визнання недійсними рішення загальних зборів співвласників, засідання правління та скасування реєстраційної дії щодо змін до відомостей про юридичну особу
ВСТАНОВИВ:
Позивачем заявлено позов з вимогами :
- визнати недійсним рішення загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" оформлених протоколом № 1 від 12.01.2021: 2) про підтримання ініціативи ОСОБА_2 звільнитись з посади Голови правління ОСББ "Фенікс"; 3) про обрання членів правління ОСББ "Фенікс" у складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ; 4) про вибір членів ревізійної комісії у складі: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ;
- визнати недійсним рішення засідання правління, яке оформлене протоколом засідання правління ОСББ " Фенікс" , обраного до протоколу № 1 загальних зборів співвласників від 12.01.2021 від 06.03.2021 про обрання Головою правління ОСОБА_8 з 09.03.2021;
- скасувати реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" за місцезнаходженням: місто Умань, вулиця Європейська, 68, ідентифікаційний код 36375343, шляхом скасування запису реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, 11.03.2021 № 1009071070006000467 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців та громадських формувань - зміна інформації для здійснення зв`язку з юридичною особою, зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи.
Ухвалою від 25.11.2021 за клопотанням позивача до участі у справі в якості третьої особи залучено Виконавчий комітет Уманської міської ради.
Справа розглядається за правилами загального позовного провадження,
Явка представників сторін в засідання не визнана обов`язковою.
В засідання представники сторін та третьої особи жодного разу не з`явилися.
Виходячи з наявних у справі документів із процесуальних питань, позивач свої вимоги підтримує повністю та просить суд їх задовольнити, відповідач проти позову заперечив та просить у його задоволенні відмовити.
У відповідності до ст. 13,74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення, виходячи з наступного:
З матеріалів справи вбачається і сторонами не заперечується, що 12.03.2009 року зареєстровано Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" за адресою Черкаська область, м. Умань, вул. Європейська (колишня Леніна), 68 (а.с. 34, 37 з урахуванням розпорядження міського голови від 19.02.2016 року № 16-р «Про перейменування вулиць та провулків міста Умані»).
Позивачка є власницею квартири АДРЕСА_2 у вказаному житловому будинку згідно Свідоцтва про право власності на житло та Свідоцтва про право на спадщину за законом (а.с. 11-12).
Права співвласника на участь в управлінні об`єднанням, визначені в статтях 10, 14 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі Закон «Про ОСББ»).
Пунктом 8 частини першої статті 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (далі - Закон № 417) визначено, що управління багатоквартирним будинком - це вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.
Між сторонами немає суперечностей, що спір належить розглядати за правилами господарського судочинства. При зверненні до суду позивачка обґрунтувала свою позицію постановою Великої Палати Верховного Суду від 02.10.2019 р. у справі № 501/1571/16-ц, постановами Верховного Суду України від 20,09.2018 року по справі № 813/6286/15, Великої Палати Верховного Суду від 06 лютого 2019 року у справі № 462/2646/17 (провадження № 11-1272апп18).
За висновками, які містяться, зокрема, в постановах від 2 жовтня 2019 року у справі № 501/1571/16-ц, від 6 лютого 2019 року у справі № 462/2446/17, Велика Палата Верховного Суду вказала про розгляд господарськими судами спорів у правовідносинах, які стосуються порядку створення, реєстрації, реорганізації, діяльності і ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, з огляду на характер спірних правовідносин, оскільки такі спори виникають при здійсненні права управління юридичною особою, а тому є найбільш наближеними до спорів, пов`язаних з діяльністю або припиненням діяльності юридичної особи (пункт 3 частини першої ГПК України) незалежно від суб`єктного складу такого спору.
Прийняття рішення зборами щодо всіх питань, віднесених до їх компетенції та виключної компетенції загальних зборів ОСББ відповідно до статей 6, 10 Закону № 2866-ІІІ, стосується створення та управління ОСББ як юридичною особою, що відповідно до пункту 3 частини першої статті 20 ГПК України визначає предметну юрисдикцію спору про визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ судам господарської юрисдикції. Велика Палата Верховного Суду неодноразово звертала увагу на те, що спори, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності юридичної особи, є корпоративними в розумінні пункту 3 частини першої статті 20 ГПК України, незалежно від того, чи є позивач акціонером (учасником) юридичної особи, і мають розглядатися за правилами ГПК України.
Також відповідно до статті 12 Закону № 2866-III ОСББ через свої органи управління здійснює управління багатоквартирним будинком. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання. Відповідно до ст. 385 ЦК України, власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.
Згідно до ст. 1 Закону "Про ОСББ", об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Відповідно до ст. 4 Закону "Про ОСББ" об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх прав, виконання обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Законодавець визначає ОСББ як юридичну особу приватного права (створену в добровільному порядку шляхом її заснування власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку на підставі домовленості між собою), створену власниками для сприяння використання їх власного майна, управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Згідно до частини 3 статті 10 Закону «Про ОСББ», органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об`єднання або Ініціативною групою з не менш як трьох співвласників, а саме частинами 4 - 6 статті 6 Закону «Про ОСББ» визначено порядок скликання і проведення установчих зборів об`єднання: «Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників».
Дана норма про спосіб оповіщення про скликання загальних зборів є імперативною.
Позивачка обґрунтовано вказує, що ст. 10 Закону "Про ОСББ" передбачає, що по- перше, форма повідомлення обов`язково письмова; по-друге, повідомляється кожен власник; по-третє, таке повідомлення вручається власнику або під розписку, або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом); по-четверте, повідомляється не менше ніж за 14 днів.
На думку позивачки даний порядок відповідачем не було дотримано і тим самим було порушено її право на завчасне належне письмове повідомлення про місце та час проведення загальних зборів об`єднання, що позбавило її можливості ретельно підготуватись (ознайомитись з фінансовими звітами об`єднання, вивчити законодавство, підготуватись до виступу з пропозиціями), а це порушило право позивачки, як учасника ОСББ на участь в управлінні будинком.
Позивач вказує, що про проведення зборів на 12.01.2021 року її було повідомлено не особисто, а шляхом розклеювання головним бухгалтером ОСББ оголошень у загальнодоступних місцях біля будинку за місцем знаходження ОСББ.
Доказів про протилежне з боку відповідача у справу не подано.
Позивачка вказує і на порушення порядку проведення загальних зборів в частині формулювання порядку денного в оголошенні про скликання зборів, який відрізняється від порядку денного на зборах, рішення яких оскаржує позивачка.
Так, в матеріали справи позивачкою подано копію оголошення (а.с. 12) про скликання загальних зборів ОСББ "Фенікс" на 12 січня 2021 року о 18:00 год. з таким порядком денним:
- фінансовий звіт 2020 рік;
- затвердження порядку і плану заходів та кошторису на 2021 рік;
- розгляд організаційних питань;
- інше.
При цьому порядок денний загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" 12 січня 2021 року (а.с. 84) складається з таких питань:
- про обрання голови та секретаря зборів;
- фінансовий звіт за 2020 рік;
- про обрання членів правління ОСБ.
- вибори ревізійної комісії ОСББ "Фенікс".
Відповідач у відзиві на позов не заперечив відмінність переліків питань у порядках денних оголошення та самих зборів, пояснивши це тим, що в оголошенні було запропоновано лише проект порядку денного, який може змінюватися при проведенні зборів (а.с. 72 - відзив на позов.).
Суд вважає, що відмінність переліків питань порядку деного в оголошенні про збори та фактичного, за яким загальні збори приймали остаточні рішення - є однією безумовних підстав для визнання недійсними рішень таких зборів.
При цьому суд виходить з такого:
З протоколу загальних зборів ОСББ "Фенікс" від 12.01.2021 (а.с. 84) вбачається, що зборами було розглянуто питання про підтримання ініціативи ОСОБА_2 звільнитись з посади голови правління ОСББ "Фенікс" ; про обрання членів правління ОСБ та про вибори ревізійної комісії ОСББ "Фенікс" і ці питання не відповідають порядку денному, оприлюдненому в оголошенні про скликання зборів.
З протоколу загальних зборів від 12.01.2021 не вбачається, що включення цих нових питань до порядку денного було проголосовано присутніми на зборах власниками квартир.
Суд зазначає, що розгляд нових питань порядку денного : про обрання членів правління ОСБ та про вибори ревізійної комісії ОСББ "Фенікс" - не можуть бути розглянуті під видом оприлюднених в оголошені про збори питань (фінансовий звіт 2020 рік; затвердження порядку і плану заходів та кошторису на 2021 рік; розгляд організаційних питань; інше). Це унеможливлює усвідомлення співвласником суті питання, яке пропонувалося розглянути на загальних зборах і тому свідчить про порушенням в таких випадках права особи на попереднє ознайомлення з переліком питань, що виносяться на голосування.
З протоколу зборів від 12.01.2021 не вбачається, що присутні на зборах голосували за зміну порядку денного питань зборів.
Отже, власникам квартир не було завчасно відомо про дійсний перелік питань порядку денного, проекти рішень за цими питаннями не оприлюднювалися, що порушує права позивачки на участь в управлінні ОСББ та підготовку до розгляду питань, які виносяться на загальні збори власників квартир.
Отже невідповідність питань порядку денного в оголошенні про скликання зборів та у протоколі зборів безумовно порушують права позивачки на попереднє ознайомлення з переліком питань, що виносилися на голосування, і підготовку до голосування на загальних зборах через необізнаність щодо суті таких питань. Крім того, результати голосування в питанні обрання членів правління та ревізійної комісії становлять значний інтерес для позивача та є важливими для нього, бо стосуються легітимності керівництва ОСББ, рішення яких є обов`язковими для всіх членів ОСББ.
Також позивачка вказує на те, що для неї неможливо було встановити склад ініціативної групи, яка скликала загальні збори 12.01.2021 року. Відомості про склад ініціативної групи відсутні в оголошенні (а.с. 12) та в протоколі загальних зборів (а.с. 84).
Вимогами ч. 3 ст. 10 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" передбачено, що збори співвласників можуть скликатися ініціативною групою у складі не менше трьох співвласників або управителем, обраним відповідно до цього Закону.
Також і положеннями ст. 10 ЗУ "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання. Вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об`єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.
Відповідач у відзиві на позов лише перелічив власників шістьох квартир, які виступили ініціативною групою для скликання загальних зборів співвласників будинку ОСББ "Фенікс", однак суду не було надано ніякого протоколу зборів чи іншого документу ініціативної групи про її створення та діяльність. Ці особи не вказані в оголошенні про скликання зборів та у протоколі зборів від 12.01.21 року.
Отже матеріалами справи не доводиться, що загальні збори 12.01.2021 року були скликані належно створеною ініціативною групою у складі не менше 3х співвласників приміщень у будинку по вул. Європейська, 68 у м. Умань , як того вимагає чинне законодавство.
Тому така обставина також свідчить про недотримання відповідачем порядку скликання і проведення загальних зборів та порушує права позивачки на забезпечення управління ОСББ лише належно уповноваженими особами.
Позивачка не заперечує свою присутність на загальних зборах співвласників 12.01.2021 року, однак встановлені судом порушення вимог чинного законодавства та прав позивачки не спростовуються даною обставиною.
Позивачка також слушно вказує, що у відповідності до ч. 20 ст. 10 ЗУ "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", Правління є виконавчим органом об`єднання і підзвітне загальним зборам. Порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та строки обрання встановлюються загальними зборами.
До компетенції правління відноситься серед іншого скликання та організація проведення загальних зборів співвласників або зборів представників; призначення письмового опитування співвласників та утворення відповідної комісії для його проведення.
Такі ж положення передбачені п. 14 Статуту ОСББ "Фенікс" (а.с. 77).
Згідно з положеннями ч. 15,16 ст. 10 цього ж Закону - якщо в результаті проведення загальних зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частиною чотирнадцятою цієї статті, проводиться письмове опитування серед співвласників, які не голосували на загальних зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення загальних зборів. Якщо протягом цього строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважаються неприйнятими. Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення загальних зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").
Із наявних у справі додатків до протоколу зборів 12.01.2021 року (як листків письмового опитування) вбачається, що опитування проводила не обрана правлінням комісія (що передбачає кількох осіб), а одна особа - ОСОБА_17 .
Отже з цієї підстави підрахунок голосів на загальних зборах співвласників ОСББ 12 січня 2021 року не можна вважати законним і достовірним, що тягне за собою недійсність всіх результатів голосування з питань порядку денного.
Таким чином, враховуючи встановлені порушення порядку скликання та проведення зборів, суд приходить до висновку, що всі рішення, прийняті загальними зборами співвласників ОСББ "Фенікс" - 2) про підтримання ініціативи ОСОБА_2 звільнитись з посади Голови правління ОСББ "Фенікс"; 3) про обрання членів правління ОСББ "Фенікс" у складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ; 4) про вибір членів ревізійної комісії у складі: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 є незаконними та підлягають визнанню недійсними.
Ст. 10 ЗУ "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане співвласникам під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом). Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.
За правилами ст. 15,16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, припинення дії, яка порушує право; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Європейський суд з прав людини неодноразово вказував у своїй практиці на те, що пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними залежно від характеру рішення. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи ( справа «Проніна проти України», рішення ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року)».
Також позивачка просить задовольнити і похідні позовні вимоги про визнання недійсним рішення засідання правління, яке оформлене протоколом засідання правління ОСББ " Фенікс" , обраного по протоколу № 1 загальних зборів співвласників від 12.01.2021 від 06.03.2021 про обрання Головою правління ОСОБА_8 з 09.03.2021 (а.с. 33) та скасувати реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" за місцезнаходженням: місто Умань, вулиця Європейська, 68 , ідентифікаційний код 36375343, шляхом скасування запису реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, 11.03.2021 № 1009071070006000467 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців та громадських формувань - зміна інформації для здійснення зв`язку з юридичною особою, зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи.
Дані вимоги також підлягають до повного задоволення, виходячи з наступного:
Статутом відповідача та ч. 20 ст. 10 ЗУ "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що для керівництва поточною діяльністю об`єднання обирається правління. Правління має право приймати рішення з питань діяльності об`єднання, визначених статутом. Правління є виконавчим органом об`єднання і підзвітне загальним зборам. Порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та строки обрання встановлюються загальними зборами.
Пунктом 15 Статут у ОСББ "Фенікс" передбачено, що правління для виконання своїх статутних повноважень проводить засідання, на яких кожен член правління має один голос без права його передоручення. Рішення правління приймаються більшістю голосів від загальної кількості членів правління. Рішення правління викладаються у протоколі засідання правління із зазначенням кожним членом правління результату його голосування, засвідченого власноручним підписом.
Позивачка надала в справу копію протоколу загальних зборів співвласників ОСББ "Фенікс" від 14.03.2020 (а.с. 20) про встановлення кількісного складу членів правління в складі 8 осіб ( ОСОБА_2 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_12 , ОСОБА_21 , ОСОБА_10 , ОСОБА_22 )
Загальними зборами 12.01.2021 (а.с. 95) до правління ОСББ було обрано 9 осіб ( ОСОБА_23 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ).
Лише 6 осіб із нового складу правління ОСББ були присутніми на засіданні членів правління ОСББ "Фенікс" 06.03.2021 (а.с. 33) і обрали зі свого складу нового голову правління ОСОБА_8 .
В справу не подано доказів, при якій кількості членів правління, що з`явилися на збори правління, ці збори є легітимними для прийняття рішень. Дане питання в статуті ОСББ прямо не врегульовано.
Однак враховуючи, що суд вже визначився у незаконності всіх рішень загальних зборів співвласників ОСББ "Фенікс" від 12.01.2021 (в т.ч. і про новий склад правління), то це тягне за собою незаконність прийняття новим складом правління ОСББ будь-яких рішень, в т.ч. і про обрання зі свого складу голови правління, як керівника ОСББ.
Як похідну вимогу позивач також просить скасувати реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу ОСББ "Фенікс" (місто Умань, вулиця Європейська, 68, ідентифікаційний код 36375343), шляхом скасування запису реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, 11.03.2021 № 1009071070006000467 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців та громадських формувань - зміна інформації для здійснення зв`язку з юридичною особою, зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи.
З наданого позивачем Витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 34) вбачається, що за реєстраційною дією № 1009071070006000467 від 11.03.2021 було змінено керівника ОСББ "Фенікс" на ОСОБА_8 після проведення засідання 06.03.2021 новообраних членів правління ОСББ 06.03.2021 (а.с. 33).
Оскільки суд визначився та обґрунтував, що всі рішення загальних зборів співвласників ОСББ "Фенікс" оформлені протоколом № 1 від 12.01.2021 є незаконними і такими, що порушують права позивачки, то і решта дій, які були вчинені ОСББ на підставі рішень вказаних зборів, є незаконними і тому спірні зміни до ЄДР слід скасувати.
Отже суд приходить до висновку, що зібраними у справі доказами позивачкою доведено правову підставу позову, а тому позов підлягає до повного задоволення.
Позивачка як інвалід 2 гр. ( а.с. 10) звільнена від сплати судового збору за подання позову на підставі п9) ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір", тому з відповідача на користь Державного бюджету України слід стягнути 6810,00 грн. судового збору за три немайнові позовні вимоги.
Керуючись ст. 238,240 ГПК України, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсними рішення загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" оформлених протоколом № 1 від 12.01.2021: 2) про підтримання ініціативи ОСОБА_2 звільнитись з посади Голови правління ОСББ "Фенікс"; 3) про обрання членів правління ОСББ "Фенікс" у складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ; 4) про вибір членів ревізійної комісії у складі: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ;
Визнати недійсним рішення засідання правління, яке оформлене протоколом засідання правління ОСББ " Фенікс" , обраного по протоколу № 1 загальних зборів співвласників від 12.01.2021 від 06.03.2021 - про обрання Головою правління ОСОБА_8 з 09.03.2021;
Скасувати реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" за місцезнаходженням: місто Умань, вулиця Європейська, 68, ідентифікаційний код 36375343, шляхом скасування запису реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, 11.03.2021 № 1009071070006000467 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців та громадських формувань - зміна інформації для здійснення зв`язку з юридичною особою, зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи.
3. Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Фенікс" (ідентифікаційний код 36375343 Черкаська область, м. Умань, вул. Європейська, 68) на користь Державного бюджету України - 6810,00 грн. судового збору за вирішення спору.
Стягувач: Державна судова адміністрація України (код ЄДРПОУ 26255795, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601);
Реквізити рахунка для зарахування коштів до Державного бюджету України: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Наказ видати.
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.
Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом 20 днів.
Повне судове рішення складено 14 квітня 2022 року
Суддя Н.М. Спаських
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103984280 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Спаських Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні