465/1880/22
2-з/465/260/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.04.2022 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Марків Ю.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Третьої Львівської державної нотаріальної контори, Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Львів). Міністерства юстиції України про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовом до Третьої Львівської державної нотаріальної контори, Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Львів). Міністерства юстиції України про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії та зобов`язання вчинити дії.
Разом з позовною заявою від ОСОБА_1 надійшла заява про забезпечення позову, в якій просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на 1\2 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , Ѕ частину земельної ділянки загальною площею 0,0190 га, цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою: будинок АДРЕСА_1 , кадастровий №4610136900:06:005:0037.
Дослідивши матеріали поданої заяви про забезпечення позову, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.6 ст.151 ЦПК України до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду заяви про забезпечення доказів або позову, яка подана фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.
Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України: заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення ; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
В порушення п. 6 ч. 1 ст. 151 ЦПК України заявником не вказано відомостей щодо внесення пропозицій заявником з приводу зустрічного забезпечення.
Заявник не наділений правом на вирішення доцільності застосування зустрічного забезпечення, тобто вказані заходи застосовуються не за ініціативою заявника.
Заявник має лише зазначити в заяві про забезпечення позову пропозицію щодо зустрічного забезпечення, зокрема, щодо розміру грошової суми, яку він може внести на депозитний рахунок суду. Дана пропозиція враховується судом при визначенні остаточного розміру зустрічного забезпечення.
Згідно ч.10 ст.153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
В порушення вимог ч.6 ст.151 ЦПК України позивачем до заяви про забезпечення позову не долучено оригіналу квитанції про сплату судового збору та в порушення п. 6 ч. 1 ст. 151 ЦПК не зазначено пропозиції щодо зустрічного забезпечення позову.
Окрім того, слід зазначити, що ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 18.04.2022 позивачці відмовлено у звільненні її від сплати судового збору у даній справі.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що нормами ЦПК не передбачено залишення без руху заяви про забезпечення позову, суд вважає за необхідне повернути таку позивачу на підставі ч.10 ст.153 ЦПК України. Разом з тим, суд роз`яснює заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст. ст.151,153,353,354 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Третьої Львівської державної нотаріальної контори, Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Львів). Міністерства юстиції України про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії та зобов`язання вчинити дії- повернути заявнику.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із такою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Марків Ю.С.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104009963 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні