Дата документу 05.04.2022 Справа № 554/11109/21
Провадження № 1кс/554/1745/2022
Справа 554/11109/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.04.2022 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави в складі: слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , представника скаржника адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві скаргу адвокатського об`єднання «Правовий компроміс» в особі адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах власника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на бездіяльність прокурора та слідчого, що полягає в неповерненні тимчасово вилученого майна, в порядку ч.1 ст. 303 КПК України , -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду зі скаргою, в якому просив визнати бездіяльність прокурорів Полтавської окружної прокуратури Полтавської області, що здійснюють процесуальне керівництво Полтавської області, що здійснюють процесуальне керівництво , та слідчого СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, що здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021172060000190 від 02.11.2021 за ч.366 КК України, що полягає в неповерненні тимчасово вилученого майна ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» ЄДРПОУ 37862926, що було вилучено під час обшуку 24 грудня 2021 року за адресою: вул. Котляревського, 3, кабінет 313, м.Полтава ( Бізнес центр «ЕРА») незаконною. Зобов`язати прокурора та слідчого повернути тимчасово вилучене під час обшуку 24 грудня 2021 року за адресою: Котляревського, 3, кабінет 313, м.Полтава ( Бізнес центр «ЕРА») майно власнику - ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» ЄДРПОУ 37862926 .
В обґрунтування клопотання, заявник зазначив, що в провадженні Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження № 42021172060000190 від 02.11.2021 року за ознаками ч. 1 ст. 366 КК України. Процесуальний нагляд у кримінальному провадженні здійснюється Полтавською окружною прокуратурою Полтавської області.
Так, 24 грудня 2021 року в рамках вказаного кримінального провадження, на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 08 грудня 2021 року було проведено обшук за місцем фактичного здійснення діяльності ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» ЄДРПОУ 37862926 за адресою: вул. Котляревського, 3, кабінет. 313, м. Полтава (Бізнес центр «ЕРА»).
В ході проведеного обшуку, що був проведений прокурором Полтавської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_5 , було виявлено та вилучено: МФУ Canon; Системний блок Delux; Ламінатор Laminator; Печатка ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці»; Коробка з бланками посвідчень; Флеш носій; Документи, зошити та чорнові записи; Посвідчення; Катриджи - 2 шт.
В ході моніторингу Єдиного реєстру судових рішень встановлені відсутність ухвали слідчого судді, якою було б накладено арешт на тимчасові вилучене майно ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» ЄДРПОУ 37862926, що було вилучено під час обшуку 24 грудня 2021 року за адресою: вул Котляревського, 3, кабінет. 313, м. Полтава (Бізнес центр «ЕРА»).
Після проведення обшуку і станом на 1 лютого 2022 року вилучені речі власнику не повернуті.
Вказані факти дають підстави стверджувати, що прокурорами Полтавської окружної прокуратури Полтавської області, що здійснюють процесуальне керівництво вказаного кримінального провадження допущені бездіяльність, що полягає в неповерненні тимчасово вилученого майна.
На підставі викладеного, просить задовольнити клопотання про повернення майна.
В судовому засіданні заявник клопотання підтримав, просив задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечувала, просила відмовити.
Вислухавши заявника, прокурора, дослідивши матеріали клопотання, суд доходить до наступного висновку, виходячи з такого.
Відповідно до вимогст.303КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогамистатті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна.
Статтею 167 КПК Українипередбачено,що тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Судом встановлено, що у провадженні Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження за №42021172060000190 від 02.11.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом можливого службового підроблення посвідчень на виконання робіт та інших документів, на підставі яких видані вказані посвідчення, посадовими особами ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці».
Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 08.12.2021 року клопотання прокурора Полтавської окружної прокуратури ОСОБА_6 , подане в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42021172060000190 від 02.11.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч.1 ст.366 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку задоволено. Надано дозвіл на проведення обшуку в приміщенні ТОВ «Полтавський навчальний центр з охорони праці» (ЄРДПОУ 37862926) за адресою м.Полтава, вул. вул. Котляревського 3, каб. 313 (Бізнес центр «ЕРА») з метою відшукування та вилучення оригіналів документів, відповідно до яких здійснюється підготовка, перепідготовка, перевірка та підтвердження знань працівників з питань охорони праці (журнали, протоколи, договори, посвідчення та інші документи) за період 2020-2021 рік; всі документи, якими оформлюється видача посвідчень виконавцям робіт, журнали вхідної та вихідної кореспонденції за 2020-2021 рік; печать підприємства, комп`ютерна техніка, принтери та інша техніка, яка використовується для виготовлення та іншої обробки докуметів.
Слідчий суддя зазначає, що на підставі ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Згідно з ч.1ст.167КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
За змістом ч.7ст.236 КПК Українивилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Необхідність звернення слідчого до слідчого судді із клопотанням в порядку ч.5ст.171КПК України та отриманням ухвали про арешт майна, яке вилучене в ході проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді, у даному випадку відсутня, оскільки це майно не є тимчасово вилученим.
При цьому згідно з ч.1ст.100 КПК Україниречовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбаченихстаттями 160-166,170-174цього Кодексу.
Визнання вилучених речей в порядкуст.98 КПК Україниречовими доказами і вилучення згідно ухвали слідчого судді, надає слідчому право зберігати таке майно на підставі ч.2ст.100 КПК України.
Відповідно до п.п.15, 16 ч.1 ст.7, ст.22 КПК Українизміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, безпосередність дослідження показань, речей і документів.
Відповідно до ч.3 ст.26 КПК України слідчий суддя,суд укримінальному провадженнівирішують лишеті питання,що винесеніна їхрозгляд сторонамита віднесенідо їхповноважень цимКодексом.
Таким чином, з огляду на викладене, не встановлено підстав, передбачених ч.1ст.169 КПК України, які б зобов`язували слідчого повернути вилучене під час обшуку майно, перелік якого наведено у скарзі, що також свідчить про передчасність клопотання, а тому слідчий суддя дійшов до висновку про безпідставність заявлених вимог, а відтак вимоги скарги потрібно залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст.303КПК України, слідчий суддя,
УХ ВАЛИ В :
В задоволенні скарги адвокатського об`єднання «Правовий компроміс» в особі адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах власника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтавський навчальний центр з охорони праці» на бездіяльність прокурора та слідчого, що полягає в неповерненні тимчасово вилученого майна, в порядку ч.1 ст. 303 КПК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали проголошено 05.04.2022.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2022 |
Оприлюднено | 20.01.2023 |
Номер документу | 104012164 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні