Справа №2-577/11
Провадження №6/336/338/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.04.2022 р. Шевченківський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючої судді Карабак Л.Г. розглянувши в письмовому провадженні питання про виправлення описки в ухвалі від 07.12.2021 року цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення пропущеного строку пред`явлення виконавчого документа на виконання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договором позики,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 07.12.2021 року було задоволено заяву ОСОБА_1 про видачу видачу дубліката виконавчого листа та поновлення пропущеного строку пред`явлення виконавчого документа на виконання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договором позики.
Відповідно до ч. 13 ст. 7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. (ст. 269 ЦПК України)
Як вбачається з матеріалів справи, при постановлені ухвали було допущено описку в шостому абзаці описової частини ухвали, а саме помилково зазначено дату рішення апеляційного суду Запорізької області, замість 16.05.2012 року вказано 16.05.2021 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
У відповідності до п. 19 постанови пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 р. за N 14 "Про судове рішення у цивільній справі" вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Ініціатива щодо виправлення помилок може виходити від будь-кого з осіб, які беруть участь у справі або суду. Помилки можуть бути виправлені в ухвалі суду незалежно від того, чи набрала вона законної сили і чи вона виконана. Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне виправити описку, допущену при постановлені ухвали.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 260-261, 269 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Внести виправлення в шостий абзац описової частини ухвали суду від 07 грудня 2021 року, де вважати вірним: «рішенням апеляційного суду Запорізької області від 16 травня 2012 року».
Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні в разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя: Карабак Л.Г.
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104032511 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Карабак Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні