Справа № 944/1163/20
Провадження №2-др/944/1/22
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.04.2022 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Поворозника Д.Б.,
з участю секретаря судового засідання Климейко Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові клопотання представника позивача ОСОБА_1 про стягнення судових витрат у справі за позовом ОСОБА_2 до Яворівської міської ради Яворівського району Львівської області про скасування рішення,
встановив:
Представник позивача адвокат Гаталяк М.Я. звернувся до суду із заявою, у який просить ухвалити додаткове рішення, яким стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати із сплати витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 3500,00 грн.
На обґрунтування заяви покликається на те, що 14 квітня 2021 року Яворівським районним судом Львівської області винесено рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до Залузької сільської ради Яворівського району Львівської області про скасування п. 2 рішення № 90 від 11 вересня 2019 року та зобов`язання передати у власність земельну ділянку площею 1,0387 га, кадастровий номер 4625884500:02:000:0072. Однак судом не вирішено питання про стягнення з відповідача судових витрат. В матеріалах заяви є відповідна заява від 30 червня 2020 року.
В судове засідання представник позивача ОСОБА_1 не прибув, про розгляд справи був належним чином повідомлений, в матеріалах справи наявна його заява про розгляд справи у його відсутності, судові витрати просив стягнути з відповідача.
В судове засідання представник відповідача Яворівської міської ради Львівської області не прибув, хоч належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви.
Зважаючи на викладене вище, суд вважає за можливе розглянути заяву за відсутності представників сторін.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України у зв`язку з неявкою у судове засідання учасників справи.
Дослідивши та оцінивши доводи заяви, додані до неї документи та матеріали справи, суд, дійшов такого висновку.
Рішенням Яворівського районного суду Львівської області від 14 квітня 2021 року, залишеним без змін ухвалою Львівського апеляційного суду від 06 жовтня 2021 року, позов ОСОБА_2 задоволено частково: скасовано п. 2 рішення Залузької сільської ради Яворівського району Львівської області № 908 від 11.09.2019 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, як власнику сертифіката на право на земельну ділянку частку (пай) ОСОБА_2 ; в решті позовних вимог відмовлено.
В ході розгляду справи представник позивача подав заяву про стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 270 Цивільного процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно ч. 1 ст. 133 Цивільного процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 133 Цивільного процесуального кодексу України до витрат пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з ч. 2 ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову на відповідача; 2) у разі відмови в позові на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно з ч. ч. 1 3 ст. 134 ЦПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
Відповідно до ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Частинами 1 6 ст. 137 ЦПК України передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витратна правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послузі виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витратна оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт(наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт(надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Уразі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі часткового задоволення позову на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 27 червня 2018 року у справі № 826/1216/16 зазначено про те, що склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
На підтвердження витрат ОСОБА_2 на професійну правничу допомогу представник позивача подав до суду такі письмові докази: свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю Гаталяком М.Я.; копію договору від 30 жовтня 2019 року про надання правової допомоги, укладеного ним з між адвокатом Гаталяком М.Я. та Турко Д.В.; замовлення № 2 від 30 жовтня 2019 року про надання юридичних послуг; акт прийому-передачі № 3 від 21 червня 2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 надав послуги ОСОБА_2 на суму 3500,00 грн; квитанцію № 3 від 21 червня 2020 року про отримання адвокатом коштів від ОСОБА_2 в сумі 350,00 грн.
Враховуючи характер виконаної адвокатом роботи (вивчення норм законодавства, обсягу доказів, підготовка додаткових пояснень та запитів), принципи співмірності та розумності судових витрат, критерій реальності адвокатських витрат, а також критерій розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи, її складності та виконаної адвокатом роботи, критерію необхідності та значимості таких дій у справі, а також часткове задоволення позову (задоволено одну позовну вимогу з двох), суд вважає, що з Яворівської міської ради Яворівського району Львівської області (як правонаступника Залузької сільської ради Яворівського району Львівської області) на користь ОСОБА_2 необхідно стягнути половину понесених нею витрат на професійну правничу допомогу, що становить 1750,00 грн судових, оскільки такі суми, відповідають критеріям розумності, співмірності та ґрунтуються на вимогах закону.
Керуючись ст. ст. 133, 134, 137, 138, 140, 141, 270 Цивільного процесуального кодексу України,
ухвалив:
Заяву представника позивача адвоката Гаталяка Макара Ярославовича задовольнити частково.
Стягнути із Яворівської міської ради Яворівського району Львівської області на користь ОСОБА_2 витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1750 (одна тисяча сімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
У задоволенні решти вимог заяви відмовити.
Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.
Додаткове рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційному суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Д.Б. Поворозник
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104036659 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Поворозник Д. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні