номер провадження справи 29/3/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
за результатами попереднього засідання суду
27.04.2022 Справа № 908/457/22
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.
за участю секретаря судового засідання - Авраменко К.О.
розглянувши справу № 908/457/22
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОКИР", код в ЄДР-44311609, м.Дніпро
про банкрутство Приватного підприємства "РИТЕЙЛ 18", код в ЄДР-43807590, м. Запоріжжя
Розпорядник майна боржника - арбітражний керуючий Черненченко Д.А., e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1
Присутні:
- розпорядник майна боржника Черненченко Д.А. та представники:
- кредитора - Малик А.С., адвокат
- боржника - Дружина Т.Г., адвокат
Установив:
ТОВ "ТОКИР" (ініціюючий кредитор) 17.02.2022 звернулось до Господарського суду Запорізької області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальність "РИТЕЙЛ 18" (далі-ТОВ "РИТЕЙЛ 18", боржник).
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.02.2022 заяву передано на розгляд судді Кричмаржевському В.А.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 18.02.2022 прийнято заяву про відкриття провадження у справі № 908/457/22 про банкрутство ТОВ "РИТЕЙЛ 18" до розгляду, підготовче засідання суду призначене на 24.02.2022 о 10-00 год.
Згідно з ухвалою від 24.02.2022 за результатами підготовчого засідання суд визнав грошові вимоги кредитора - ТОВ "ТОКИР", код в ЄДР 44311909 (49094 м.Дніпро вул. Мандриківська, 47, кім.-301/8), до боржника - ТОВ "РИТЕЙЛ 18 ", код в ЄДР-43807590 (69095 м.Запоріжжя просп.Соборний, 111-А) у розмірі - 1.600.000грн. основного боргу, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначив арбітражного керуючого Черненченка Дениса Альбертовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №195 від 28.02.2013; ІПН НОМЕР_1 , 49044 м.Дніпро бульвар Катеринославський, 2, оф.-610, е-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), визначив грошову винагороду розпоряднику майна - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання ним своїх повноважень, сплату основної винагороди розпорядника майна здійснювати за рахунок коштів, авансованих заявником (ініціюючим кредитором) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області за три місяці виконання повноважень розпорядника майна. У разі якщо процедура буде тривати після закінчення авансованих заявником коштів, основну винагороду розпорядника майна сплачувати за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, попереднє засідання суду призначив на 27.04.2022 о 10-00 год.
На офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет 20.12.2021 оприлюднене повідомлення про відкриття провадження у цій справі.
Розпорядник майна боржника Черненченко Д.А. 13.04.2022 надав суду реєстр вимог кредиторів.
Судове засідання проводиться в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч.1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Статтею 1 КУзПБ визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви (стаття 1 КУзПБ).
Відповідно до приписів статті 45 КУзПБ конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.
У частині 2 статті 47 КУзПБ зазначено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
У разі необхідності господарський суд може оголосити перерву в попередньому засіданні.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
- розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
- розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
- дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
- дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі. Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів (ч. 3 статті 47 КУзПБ).
Після опублікування оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "РИТЕЙЛ 18" в установлений строк до суду заяви кредиторів з вимогами до боржника не надходили, а ініціюючий кредитор додаткових вимог до боржника не заявляв, тому на дату проведення попереднього засідання єдиним конкурсним кредитором у цій справі є Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОКИР", код в ЄДР-44311609, м.Дніпро, з вимогами до боржника в розмірі - 1.600.000грн. основної заборгованості.
Розпорядником майна реєстр вимог кредиторів поданий до дати проведення судового засідання, до якого включений лише вказаний кредитор.
Керуючись статтями 2, 9, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 20, 232-235 ГПК України, суд -
Ухвалив:
Зобов`язати розпорядника майна боржника Черненченка Д.А. відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства повідомити кредитора про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення.
Встановити дату проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів - 05.05.2022, протокольні рішення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів представити господарському суду до початку підсумкового засідання.
Зобов`язати кредитора:
- прийняти одне з рішень, передбачених частиною 2 статті 49 КУзПБ;
- запропонувати створеному комітету кредиторів відповідно до ч. 8 статті 48 КУзПБ надати суду до дати підсумкового засідання пропозиції (клопотання) щодо призначення арбітражного керуючого (кандидатури) для виконання повноважень в наступній судовій процедурі (ч.1 статті 6 КУзПБ), погоджену з ним.
Звернути увагу на те, що арбітражний керуючий зобов`язаний надати суду до початку підсумкового засідання заяву-згоду на виконання відповідних повноважень, належно засвідчені копії договору страхування відповідальності, свідоцтва тощо.
Підсумкове засідання суду, яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001 м. Запоріжжя вул. Гетьманська, 4, корпус-1, зал-300, призначити на 17.05.2022 о 10-00 год.
Визнати обов`язковою явку в підсумкове засідання суду розпорядника майна боржника, уповноважених представників кредитора та боржника, арбітражного керуючого, запропонованого комітетом кредиторів для виконання повноважень у наступній судовій процедурі.
Зобов`язати розпорядника майна: - до 13.05.2022 надати суду аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника, становища боржника на фінансових ринках; - з метою виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства проаналізувати фінансовий стан боржника та господарські відносини з іншими суб`єктами підприємництва; - за можливості проведення санації розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборів кредиторів, протокольні рішення зборів кредиторів з клопотанням про введення наступної процедурі у справі, звіт про свою діяльність.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення - 27.04.2022 та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду протягом десяти днів в порядку, визначеному законом.
Копії ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна.
Суддя В.А. Кричмаржевський
Повний текст складено 27.04.2022.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104084041 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні