Ухвала
від 28.04.2022 по справі 358/252/22
БОГУСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

гСправа № 358/252/22 Провадження № 1-кс/358/88/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(про арешт майна)

28 квітня 2022 року м. Богуслав

Слідчий суддя Богуславського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Обухівського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області, капітана поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12022111230000458 від 22.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою ст. 121 КК України, погоджене з прокурором Миронівського відділу Обухівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно,-

В С Т А Н О В И В:

27 квітня 2022 року слідчий у кримінальному провадженні слідчий слідчого відділу Обухівського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області, капітан поліції ОСОБА_5 , звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні № 12022111230000458 від 22.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою ст. 121 КК України, в якому просить накласти арешт на речі належні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: поліетиленовий пакет білого кольору з наявними у ньому курткою темного кольору; кофтою помаранчевого кольору зі слідами речовини, схожої на кров; рушником зі слідами речовини, схожої на кров; штанами спортивними синього кольору зі слідами речовини, схожої на кров; трусами жіночими зі слідами речовини, схожої на кров, які були вилучені 23.04.2022, в ході проведення допиту у якості свідка громадянина ОСОБА_7 та передані на зберігання в кімнату зберігання речових доказів відділення поліції № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області.

На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим відділом Обухівського РУП ГУНП в Київській області за процесуального керівництва Обухівської окружної прокуратури Київської області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12022111230000458 від 22.04.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 22.04.2022 року приблизно о 16.30 годині ОСОБА_8 , перебуваючи у житловому будинку, що розташований по АДРЕСА_1 , де знаходилася і його дружина ОСОБА_6 , спільно з нею вживав спиртні напої, де між ними на грунті сімейних відносин виникла сварка, в ході якої у ОСОБА_8 виник умисел на завдання ОСОБА_6 тілесних ушкоджень. Цього ж дня, 22.04.2022 приблизно о 17.00 год. ОСОБА_8 , перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння у житловому будинку, що розташований по АДРЕСА_1 , де, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер своїх дій та бажаючи їх настання, діючи умисно, протиправно, взяв до лівої руки зі столу ніж та наніс ОСОБА_6 один удар ножем в ділянку тулубу, завдавши останній фізичного болю та заподіяв тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення живота. Після чого ОСОБА_8 місце вчинення злочину покинув.

В наслідок здійснення ОСОБА_8 удару ножем по тілу ОСОБА_6 остання отримала тілесні ушкодження у вигляді: проникаючого ножового поранення черевної порожнини, що підтверджується довідкою комунального некомерційного підприємства Богуславської міської ради «Богуславська центральна лікарня» від 22.04.2022.

23.04.2022 під час проведення допиту у якості свідка громадянина ОСОБА_7 ним добровільно було передано працівникам поліції поліетиленовий пакет білого кольору з наявними у ньому курткою темного кольору; кофтою помаранчевого кольору зі слідами речовини, схожої на кров; рушником зі слідами речовини, схожої на кров; штанами спортивними синього кольору зі слідами речовини, схожої на кров; трусами жіночими зі слідами речовини, схожої на кров, які являються речами ОСОБА_6 .

Вищеописані об`єкти вилучено до відділення поліції № 2 Обухівського РУП ГУ Національної поліції в Київській області, так як мають ознаки предметів злочинної діяльності.

Враховуючи те, що вилучені 23.04.2022 року вказані предмети та речі є матеріальними об`єктами, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, постановою слідчого від 23.04.2022 року вони визнані речовими доказами.

Тому, з метою збереження речових доказів та доведення факту причетності винних осіб та обставин вчинення ними злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, з метою забезпечення схоронності доказів, що були виявлені в ході проведення допиту у якості свідка громадянина ОСОБА_7 23.04.2022 року, виникла нагальна необхідність в накладенні арешту на вищевказане майно.

В судове засідання слідчий поліції та прокурор не з`явилися.

Як, вбачається з матеріалів клопотання слідчий слідчого відділу Обухівського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області, капітан поліції ОСОБА_5 , просив розглянути клопотання без його участі та без участі прокурора.

Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

За відсутності клопотань від учасників, на підставі ч.1 ст.107 КПК України, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Перевіривши надані матеріали клопотання, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов наступного.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 171 КПК України.

Відповідно до загальних правил застосування заходів забезпечення кримінального провадження, визначених ст. 132 КПК України, застосування таких заходів не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою застосування цих заходів, наявна потреба досудового розслідування в їх застосуванні, можливість виконання завдання досудового розслідування лише за умови їх застосування, ця потреба виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Пункт 1 ч. 2 статті 167 КПК України передбачає, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, якщо вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Як, вбачається з ч.ч. 1, 2 і 3 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, або може бути конфісковане у підозрюваного та інше. Завданням арешту майна є збереження речових доказів, запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Метою арешту майна є, зокрема, забезпечення кримінального провадження. Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, тощо.

За змістом ст.173 КПК України особа, яка подала клопотання про арешт майна, має довести необхідність такого арешту. При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.

Під час вирішення справи по заявленому клопотанню слідчим суддею були враховані вимоги п.п. 1, 2, 5 ч. 2 ст. 173 КПК України. Так слідчим суддею було встановлено, що 23.04.2022 в порядку ч. 3 ст. 233, ст. 237 та ч. 3 ст. 214 КПК України слідчим слідчого відділу Обухівського РУП ГУ НП в Київській області, капітаном поліції ОСОБА_9 , під час проведення допиту у якості свідка громадянина ОСОБА_7 , в службовому кабінеті № 11 відділення поліції № 2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, що по вул. Франка, 2, м. Богуслав, Київської області, в період часу з 11.45 до 11.55 години 23.04.2022, було отримано від останнього та вилучено речі належні потерпілій ОСОБА_6 , а саме: поліетиленовий пакет білого кольору з наявними у ньому курткою темного кольору; кофтою помаранчевого кольору зі слідами речовини, схожої на кров; рушником зі слідами речовини, схожої на кров; штанами спортивними синього кольору зі слідами речовини, схожої на кров; трусами жіночими зі слідами речовини, схожої на кров.

Вилучені під час проведення допиту у якості свідка громадянина ОСОБА_7 23 квітня 2022 року речі постановою слідчого від 23.02.2022 року визнані речовими доказами.

Беручи до уваги те, що тимчасово вилучене майно є доказом кримінального правопорушення, є речовим доказом у кримінальному провадженні та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою забезпечення кримінального провадження шляхом збереження речових доказів, слідчий суддя, керуючись ст.ст. 167, 170, 173, 309, 372, 395 КПК України,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого слідчого відділу Обухівського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області, капітана поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за № 12022111230000458 від 22.04.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою ст. 121 КК України, про накладення арешту на тимчасово вилучене майно - задовольнити.

Накласти арешт на речі належні потерпілій ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: поліетиленовий пакет білого кольору з наявними у ньому курткою темного кольору; кофтою помаранчевого кольору зі слідами речовини, схожої на кров; рушником зі слідами речовини, схожої на кров; штанами спортивними синього кольору зі слідами речовини, схожої на кров; трусами жіночими зі слідами речовини, схожої на кров, які були вилучені в ході проведення допиту у якості свідка громадянина ОСОБА_7 , в саме у службовому кабінеті № 11 відділення поліції № 2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, що по вул. Франка, 2, м. Богуслав, Київської області, в період часу з 11.45 до 11.55 години 23.04.2022.

Негайне виконання ухвали про арешт майна покласти на слідчого слідчого відділу Обухівського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області, капітана поліції ОСОБА_3 .

Копію ухвали негайно після її постановлення вручити слідчому поліції, прокурору, а також присутнім під час оголошення ухвали. У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали, копію ухвали надіслати їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.

Роз`яснити володільцям майна про їх право звернутися з клопотанням до слідчого судді про скасування арешту майна у відповідності до вимог ст.174 КПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня оголошення, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 309, ст. 395 КПК України.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення28.04.2022
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу104120253
СудочинствоКримінальне
Сутьнакладення арешту на тимчасово вилучене майно

Судовий реєстр по справі —358/252/22

Ухвала від 21.06.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 21.06.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 06.05.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 06.05.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

Ухвала від 28.04.2022

Кримінальне

Богуславський районний суд Київської області

Тітов М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні