Ухвала
від 01.05.2022 по справі 296/2015/22
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/2015/22

2/296/1957/22

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"02" травня 2022 р. м.Житомир

Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Адамович О.Й., перевіривши виконання вимог ст.ст. 174-177 ЦПК України за позовною заявою ОСОБА_1 до Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Житомирі про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Корольовського районного суду м. Житомира із вказаним позовом, в якому просить: визнати незаконним та скасувати наказ Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Житомирі №11-к від 31.03.2022 року про звільнення ОСОБА_1 ; поновити ОСОБА_1 на посаді сторожа з 01.04.2022 року; стягнути з Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Житомирі на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 35058,00 грн.; стягнути з Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Житомирі на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 20000,00 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Всупереч вказаному, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку сум, які позивач просить стягнути із відповідача на свою користь та відсутня інформація щодо ціни позову.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Таким чином, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до положення п. 3 ч. 3 ст. 175 та п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, надавши розрахунок сум, що позивач просить стягнути та вказавши ціну позову.

Суд звертає увагу , що зміст позовної заяви містить посилання позивача на відмову у видачі довідки щодо виплат за лютий-березень 2022 року, тобто за попередні два місяці роботи до її звільнення, проте позивачем не надано суду письмової відмови у видачі такої довідки.

Згідно з п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Всупереч п. п. 6, 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; та відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч. 6 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено вичерпний перелік осіб, звільнених від сплати судового збору.

Позовні вимоги позивача стягнути із відповідача на свою користь середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 01.04.2022 року не є вимогами, які стосуються виплати позивачу заробітної плати та поновлення позивача на роботі, а тому в цій частині позивач не звільняється від сплати судового збору в порядку ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

За змістом приписів статей 94, 116, 117 КЗпП України та статей 1, 2 Закону України «Про оплату праці» середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав працівників від незаконного звільнення з роботи, і не входить до структури заробітної плати, оскільки середній заробіток не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою.

Пільга щодо сплати судового збору, передбачена п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу під час розгляду таких справ у всіх судових інстанціях.

Такий правовий висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року в справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18).

Крім того, позивачем також заявлено майнову вимогу про стягнення моральної шкоди у розмірі 20000,00 грн., за якою відсутні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору.

Згідно із Законом України «Про судовий збір», із позовних заяв майнового характеру, що подаються до суду фізичною особою судовий збір справляється в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01.01.2022 року, на підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 2481,00 грн.

З огляду на вказане, позивачу необхідно зазначити обґрунтований розрахунок сум, які позивач просить стягнути із відповідача на свою користь, вказати ціну позову; зазначити та надати (у разі наявності) суду докази в підтвердження обставин звернення щодо розміру середньої заробітної плати та/або письмову відмову у видачі довідки щодо виплат за лютий-березень 2022 року; обгрунтувати можливість стягнення середнього заробітку розрахованого на основі відомостей про заробітну плату за останні четвертий та п`ятий місяці роботи, також надати докази сплати судового збору за вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу, та за вимогу про відшкодування моральної шкоди, або надати до суду докази звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вище викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Житомирі про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На виконання ухвали суду позивач має право подати відповідну заяву або направити її засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала про залишення позову без руху не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду. Окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку ухвала щодо визначення розміру судових витрат.

Суддя О. Й. Адамович

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення01.05.2022
Оприлюднено23.06.2022
Номер документу104267808
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —296/2015/22

Постанова від 25.07.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Постанова від 25.07.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Ухвала від 28.02.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Ухвала від 27.02.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Ухвала від 27.02.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Талько О. Б.

Рішення від 12.12.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Рішення від 12.12.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 22.05.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 01.05.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні