Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 2/733/15/22
Єдиний унікальний №733/875/21
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
13 травня 2022 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі головуючого судді Овчарика В.М.,
за участю секретаря Ткаченко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня за правилами загального провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до КП «Архітектура Ічнянщини», КП «Архітектура Ічнянщини» Ічнянської міської ради та Ічнянської міської ради Чернігівської області про стягнення заборгованості по заробітній платі,
установив:
У серпні 2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, мотивуючи його тим, що 12 квітня 2011 року вона була прийнята на посаду головного бухгалтера у КП «Архітектура Ічнянщини». 31 жовтня 2018 року була звільнена з роботи за власним бажанням. На день звільнення КП «Архітектура Ічнянщини» не виплатило їй заробітну плату за період з 01 вересня 2018 року по 31 жовтня 2018 року. З урахуванням уточнених позовних вимог позивачка просила стягнути з КП «Архітектура Ічнянщини» на її користь заборгованість по заробітній платі у розмірі 10954,67 грн.
Ухвалою суду від 10 серпня 2021 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до КП «Архітектура Ічнянщини» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за весь час затримки її виплати (а.с. 20); ухвалою судді від 10 серпня 2021 року витребувано від Комунального підприємства «Архітектура Ічнянщини» копію наказу про прийняття на роботу ОСОБА_1 , копію наказу про звільнення з роботи ОСОБА_1 , довідку про нараховану, але не виплачену заробітну плату ОСОБА_1 та довідку про розмір заробітної плати ОСОБА_1 за останні два календарні місяці роботи на підприємстві, які передували її звільненню (а.с. 21-22); 02.09.2021 року від КП «Архітектура Ічнянщини» ІМР надійшла заява про неможливість виконати ухвалу про витребування доказів (а.с. 24); за клопотанням представника позивачки ОСОБА_2 (а.с. 43), ухвалою суду від 21 вересня 2021 року залучено до участі у справі як співвідповідача КП «Архітектура Ічнянщини» та витребувано від останнього копію наказу про прийняття на роботу ОСОБА_1 , копію наказу про звільнення з роботи ОСОБА_1 , довідку про нараховану, але не виплачену заробітну плату ОСОБА_1 та довідку про розмір заробітної плати ОСОБА_1 за останні два календарні місяці роботи на підприємстві, які передували її звільненню (а.с. 47-49); 29.10.2021 року представником позивачки ОСОБА_2 подано заяву про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом (а.с. 62-63) та про залученняя співвідповідача (а.с. 64); ухвалою суду від 29 жовтня 2021 року залучено до участі в справі як співвідповідача Ічнянську міську раду (а.с. 67-68); за заявою представника позивачки ОСОБА_2 про витребування доказів (а.с. 75), ухвалою суду від 11 листопада 2021 року витребувано від Ічнянської міської ради копію наказу про звільнення з роботи ОСОБА_1 , довідку про нараховану, але не виплачену заробітну плату ОСОБА_1 та довідку про розмір заробітної плати ОСОБА_1 за останні два календарні місяці роботи на підприємстві, які передували її звільненню (а.с. 78-79); 30 листопада 2011 року від Ічнянської міської ради надійшов лист на виконання ухвали суду про витребування доказів (а.с. 89-90); 20.12.2021 року представником позивачки ОСОБА_2 подано заяву про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом (а.с. 95-96), у задоволенні якої ухвалою суду від 28 грудня 2021 року було відмовлено (а.с. 98-99); 24 січня 2022 року від позивачки надійшла заява про уточнення позовних вимог (а.с. 108-110); заклопотанням представника позивачки (а.с. 130), ухвалою суду від 21 лютого 2022 року позовну заяву ОСОБА_1 до КП «Архітектура Ічнянщини», КП «Архітектура Ічнянщини» Ічнянської міської ради та Ічнянської міської ради Чернігівської області про стягнення середнього заробітку за весь час затримки виплати заробітної плати залишено без розгляду (а.с. 132-133); ухвалою суду від 21 лютого 2022 року закрите підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с. 134-135).
Інших заяв та клопотань від учасників справи не надходило.
Відзиву на позов від відповідача та співвідповідачів не надійшло.
Позивачка та її представник у судове засідання не з`явилися, при цьому від останньої надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Представники КП «Архітектура Ічнянщини», КП «Архітектура Ічнянщини» Ічнянської міської ради та Ічнянської міської ради Чернігівської області у судове засідання також не з`явилися, які про дату, час і місце розгляду справи повідомлялися, при цьому заяви про розгляд справи за їх відсутності та відзиву на позов не надали, тому суд відповідно дост. 280 ЦПК Українивирішив справу на підставі наявних у ній даних та доказів, постановивши ухвалу про заочний розгляд справи, враховуючи, що представник позивачки не заперечує проти такого вирішення справи.
За відсутності всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що узгоджується з положеннями ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Як убачається з копії трудової книжки ОСОБА_1 , наказом № 121 від 12.10.2011 року остання була прийнята на роботу КП «Архітектура Ічнянщини» на посаду головного бухгалтера, яку наказом № 26 від 31.10.2018 року КП «Архітектура Ічнянщини» було звільнено з роботи за власним бажанням згідно ст. 38КЗпП України (а.с. 6).
Відповідно до ч. ч. 1, 7 ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відповідно до частини першої статті 94 КЗпП України, приписи якої кореспондуються із частиною першою статті 1 Закону України "Про оплату праці", заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Як встановлено з письмових матеріалів справи, а саме індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 (а.с. 111-112) останній КП «Архітектура Ічнянщини» у вересні 2018 року була нарахована заробітна плата у розмірі 3723, а у жовтні 2018 року-9731,67 грн .
Вже після звільнення ОСОБА_1 , на картковий рахунок останньої 16.10.2019 року КП «Архітектура Ічнянщини» перерахувало заробітну плату у розмірі 2500 грн, що підтверджується випискою по картці ПриватБанку (а.с. 113-120).
Таким чином КП «Архітектура Ічнянщини» не виплатило позивачці у повному розмірі 10954,67 грн заробітної плати за період з 01 вересня 2018 року по 31 жовтня 2018 року.
Зазначена сума заборгованості ні відповідачем, ні співвідповідачами не спростована, незважаючи на витребування її від останніх.
Частина 1 ст. 116 КЗпП Українивказує, щопри звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Статтею 110 КЗпП України встановлено, що при кожній виплаті заробітної плати власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці: загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат; розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати; сума заробітної плати, що належить до виплати.
У статті 30 Закону України Про оплату праці міститься аналогічна норма, доповнена зобов`язанням власника або уповноваженого ним органу забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.
Отже, виходячи з положень КЗпП України, Закону України "Про оплату праці", заробітна плата працівникам виплачується за умови виконання ними своїх функціональних обов`язків на підставі укладеного трудового договору з дотриманням установленої правилами внутрішнього трудового розпорядку тривалості щоденної (щотижневої) роботи за умови провадження підприємством господарської діяльності.
Нарахування та виплата заробітної плати працівникам проводиться на підставі документів з первинного обліку праці та заробітної плати: штатний розклад, розцінки та норми праці, накази та розпорядження (на виплату премій, доплат, надбавок тощо), табель обліку використаного часу, розрахункова-платіжна відомість.
Статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , закріплено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. В розумінні Європейського Суду з прав людини мирне володіння своїм майном включає не тільки класичне право власності, а виплати за трудовим договором та інші виплати.
Згідност. 12 ЦПК України, обставини цивільних справ встановлюються судом за принципом змагальності. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Статтею 13 ЦПК Українипередбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до положень ч. 1ст. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
При цьому, відповідно до ч. 1ст. 76 цього Кодексу, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (ст. 89 ЦПК).
Аналізуючи надані сторонами докази в їх сукупності суд вважає, що позивачкою доведено факт не виплати їй заробітної плати у розмірі 10954,67 грн, при цьому ні відповідачем ні співвідповідачами не надано належних та допустимих доказів щодо погашення заборгованості перед позивачкою із заробітної плати на момент винесення рішення, тому позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення заробітної плати з відповідача КП «Архітектура Ічнянщини» підлягають задоволенню.
Так як позивачка при подачі позову до суду була звільнена від сплати судового збору, тому останній у розмірі 908,00 грн підлягає стягненняю з КП «Архітектура Ічнянщини» у дохід держави.
Керуючись статтями 110, 116 КЗпП України, статтями 2, 4, 12, 13, 76, 81, 89, 141, 247, 259, 263, 264, 265, 280, 281, 282, 283, 284 ЦПК України, суд
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до КП «Архітектура Ічнянщини», КП «Архітектура Ічнянщини» Ічнянської міської ради та Ічнянської міської ради Чернігівської області про стягнення заборгованості по заробітній платі задовольнити повністю.
Стягнути з КП «Архітектура Ічнянщини» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі за період з 01 вересня 2018 року по 31 жовтня 2018 у розмірі 10954 (десять тисяч дев`ятсот п`ятдесят чотири) гривні 67 коп.
Стягнути» з КП «Архітектура Ічнянщини» у дохід держави судові витрати в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 коп.
Копію заочного рішення направити відповідачу та співвідповідачам в порядку, передбаченомустаттею 272 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте Ічнянським районним судом за письмовою заявою відповідача та співвідповідачів, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленомуЦПК України.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановленихЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач: КП «Архітектура Ічнянщини», місце розташування: вул. Бочанівка, 19, м. Ічня, Чернігівська область, ЄДРПОУ 34313606.
Співвідповідач: КП «Архітектура Ічнянщини» Ічнянської міської ради, місце розташування: площа Т.Шевченка, 1, м. Ічня, Чернігівська область.
Співвідповідач: Ічнянська міська рада Чернігівської області, місце розташування: площа Т.Шевченка, 1, м. Ічня, Чернігівська область, ЄДРПОУ 04061748.
Повне судове рішення складено 13 травня 2022 року.
Головуючий суддя В.М.Овчарик
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104295529 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Овчарик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні