Рішення
від 15.05.2022 по справі 927/1228/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 травня 2022 року м. Чернігівсправа № 927/1228/21

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Шморгуна В. В., розглянувши заяву представника позивача адвоката Ясинчук І. Г. про ухвалення додаткового рішення

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Укроблінвестбуд,

код ЄДРПОУ 34853793, пр-т Перемоги, 58/22, м. Чернігів, 14017

Відповідач: Комунальне підприємство Височанське Височанської сільської ради,

код ЄДРПОУ 42229937, вул. Центральна, буд. 86, с. Високе, Ніжинський район, Чернігівська область, 16412

Предмет спору: про стягнення 44 607,18 грн,

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

не викликались

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Укроблінвестбуд звернулось до суду з позовом до Комунального підприємства Височанське Височанської сільської ради, у якому позивач просить суд стягнути з відповідача 44 607,18 грн, з яких 32 640,93 грн боргу, 6678,42 грн пені, 979,23 грн 3% річних та 4308,60 грн інфляційних втрат.

Ухвалою суду від 14.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі; ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Відмовлено у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Укроблінвестбуд про залучення Височанської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Рішенням господарського суду від 10.02.2022 позов задоволено частково та стягнуто з Комунального підприємства Височанське Височанської сільської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Укроблінвестбуд 32 640,93 грн заборгованості, 976,60 грн 3% річних, 4308,60 грн інфляційних втрат, 1930,01 грн витрат зі сплати судового збору.

Копія рішення від 10.02.2022 отримана позивачем 15.02.2022, що підтверджується поштовим повідомлення про вручення № 1400054055414.

18.02.2022 представник позивача адвокат Ясинчук І. Г. подав до суду заяву про ухвалення додаткового рішення, у якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 12 500,00 грн. До поданої заяви представник позивача додав копію акту надання послуг № 1 від 17.02.2022 та докази направлення вказаних документів відповідачу.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Оскільки розгляд даної справи здійснювався судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, розгляд заяви представника позивача про стягнення витрат на правову допомогу відповідно до ч. 3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України здійснюється в тому самому порядку.

У зв`язку з введенням указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 від 24.02.2022 воєнного стану на території України із 05 години 30 хвилин 24.02.2022; веденням активних бойових дій на території Чернігівської області, у тому числі у м. Чернігові; зміною територіальної підсудності Господарського суду Чернігівської області та неможливістю здійснення судом правосуддя під час воєнного стану з об`єктивних причин, рішення ухвалене після відновлення здійснення правосуддя господарським судом Чернігівської області у складі судді Шморгуна В. В., який розглядав справу.

Згідно із с. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема витрати на професійну правничу допомогу.

Частиною 1 ст. 124 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Згідно з ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

З огляду на викладене, відшкодування судових витрат здійснюється у разі наявності відповідної заяви сторони, яку вона зробила до закінчення судових дебатів, якщо справа розглядається з повідомленням учасників справи з проведенням дебатів, а відповідні докази надані цією стороною або до закінчення судових дебатів або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Згідно зі ст. 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" видами адвокатської діяльності є:

1) надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;

2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;

3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення;

4) надання правової допомоги свідку у кримінальному провадженні;

5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні;

6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами;

7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;

8) надання правової допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань;

9) захист прав, свобод і законних інтересів викривача у зв`язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов`язане з корупцією правопорушення.

Статтею 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Згідно зі ст. 16 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України).

Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.

Практична реалізація згаданого принципу в частині відшкодування витрат на професійну правничу допомогу відбувається в такі етапи: 1) попереднє визначення суми судових витрат на професійну правничу допомогу (ст. 124 Господарського процесуального кодексу України); 2) визначення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами (ст. 126 Господарського процесуального кодексу України): - подання (1) заяви (клопотання) про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу разом з (2) детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, і здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, та (3) доказами, що підтверджують здійснення робіт (наданих послуг) і розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи; - зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу; 3) розподіл судових витрат (ст. 129 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

За змістом ч. 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини 4 цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ч. 5, 6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України).

Отже, у розумінні положень ч. 5 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони у разі, на її думку, недотримання вимог стосовно співмірності витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. Суд, ураховуючи принципи диспозитивності та змагальності, не має права вирішувати питання про зменшення суми судових витрат на професійну правову допомогу, що підлягають розподілу, з власної ініціативи.

Відповідно до ч. 5 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

При цьому, на предмет відповідності зазначеним критеріям суд має оцінювати поведінку/дії/бездіяльність обох сторін при вирішенні питання про розподіл судових витрат.

Випадки, за яких суд може відступити від загального правила розподілу судових витрат, унормованого ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, визначені також положеннями частин 6, 7, 9 статті 129 цього Кодексу.

Таким чином, зважаючи на наведені положення законодавства, у разі недотримання вимог ч. 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України суду надано право зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, лише за клопотанням іншої сторони.

При цьому обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, що підлягають розподілу між сторонами (ч. 5, 6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України).

За змістом п. 1 ч. 2 ст. 126, ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату професійної правничої допомоги адвоката встановлюється і розподіляється судом згідно з умовами договору про надання правничої допомоги при наданні відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, як уже сплаченої, так і тієї, що лише підлягає сплаті (буде сплачена) відповідною стороною або третьою особою.

Отже, витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено (п. 1 ч. 2 ст. 126 цього Кодексу).

Аналогічна правова позиція викладена у постанові об`єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 03.10.2019 у справі № 922/445/19.

Визначаючи суму відшкодування, суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, зважаючи на конкретні обставини справи та фінансовий стан обох сторін. Ті самі критерії застосовує ЄСПЛ, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/WestAllianceLimited" проти України").

У рішенні ЄСПЛ "Лавентс проти Латвії" від 28.11.2002 зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Позивачем у позовній заяві наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат у розмірі 12 500,00 грн.

Як докази витрат на професійну правничу допомогу позивач надав: копію договору про надання правничої допомоги № 5 від 10.11.2021, укладений з адвокатом Ясинчук І. Г. та позивачем (далі Договір); копію додаткової угоди № 1 від 10.11.2021 до Договору (далі Додаткова угода № 1); копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серія ЧН № 000492 від 28.09.2018, виданого Ясинчук І. Г.; ордер на надання правової допомоги від 01.12.2021 серія ЧН № 082948 на ім`я адвоката Ясинчук І. Г., копію платіжного доручення № 1439 від 15.11.2021 на суму 2500,00 грн з призначенням платежу оплата за надання правової допомоги згідно Договору про надання правничої допомоги № 5 від 10.11.2021 та копію платіжного доручення № 1463 від 30.11.2021 на суму 10 000,00 грн з призначенням платежу оплата за надання правової допомоги згідно Додаткової угоди № 1 до Договору про надання правничої допомоги № 5 від 10.11.2021; ордер на надання правової допомоги від 17.02.2022 серія ЧН № 082898 на ім`я адвоката Ясинчук І. Г.; копію акту надання послуг № 1 від 17.02.2022.

Згідно з п. 1.1 Договору клієнт доручає, а адвокат Ясинчук І. Г. приймає на себе зобов`язання надавати клієнту правничу допомогу щодо стягнення заборгованості за договором № 40/09-19 від 2019 року з Комунального підприємства Височанське Височанської сільської ради, а саме: надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань; складання звернень (заяв, скарг, пропозицій) та інших документів правового характеру; складання процесуальних документів (заперечень, клопотань, претензій, позовних заяв, апеляційних і касаційних скарг, заяв про вжиття заходів забезпечення позову та інших документів відповідно до вимог процесуального законодавства); представництва та захисту інтересів клієнта в будь-яких органах державної влади, на підприємствах, в установах, організаціях всіх форм власності та підпорядкування, а також у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного, кримінального та конституційного судочинства та інше.

Відповідно до п. 3.1 Договору розмір, порядок сплати грошових коштів (гонорару) за надані послуги Адвокатом визначаються у Додаткових угодах, які є невід`ємною частиною Договору.

Згідно п. 2 Додаткової угоди № 1 до Договору вартість послуг з правничої допомоги в господарському суді Чернігівської області складає 12 500,00 грн і включає:

1. Ознайомлення з документами по договору з КП Височанське Височанської сільської ради № 40/09-19 від 2019 р. 500,00 грн.

2. Правова консультація щодо порядку стягнення заборгованості 500,00 грн.

3. Підготовка і направлення поштою адвокатського запиту КП Височанське Височанської сільської ради 1500,00 грн.

4. Підготовка і направлення поштою претензії КП Височанське Височанської сільської ради 1500,00 грн.

5. Складання позовної заяви з розрахунком штрафних санкцій до господарського суду Чернігівської області про стягнення заборгованості з КП Височанське - 4000,00 грн.

6. Підготовка і направлення поштою позовних матеріалів 1500,00 грн.

7. Правовий супровід судової справи в господарському суді Чернігівської області, підготовка клопотань, відповіді на відзив, участь в судових засіданнях 3000,00 грн.

Відповідно до п. 3.1 Додаткової угоди № 1 до Договору розрахунок з адвокатом здійснюється у формі 100 % передоплати готівковими коштами у гривнях України.

Пунктом 5.1 Додаткової угоди № 1 до Договору передбачено, що послуги вважаються наданими після підписання акту прийому-передачі, який підписується сторонами та скріплюється печатками (за наявності).

17.02.2022 Адвокат та позивач підписали акт надання послуг № 1, у якому зазначено про надання Адвокатом Клієнту послуг з правничої допомоги загальною вартістю 12 500,00 грн, яка складається з:

1. Ознайомлення з документами по договору з КП Височанське Височанської сільської ради № 40/09-19 від 2019 р. 500,00 грн. Виконано 10.11.2021.

2. Правова консультація щодо порядку стягнення заборгованості 500,00 грн. Виконано 10.11.2021.

3. Підготовка і направлення поштою адвокатського запиту КП Височанське Височанської сільської ради 1500,00 грн. Виконано 11.11.2021.

4. Підготовка і направлення поштою претензії КП Височанське Височанської сільської ради 1500,00 грн. Виконано 23.11.2021.

5. Складання позовної заяви із розрахунком штрафних санкцій до господарського суду Чернігівської області про стягнення заборгованості з КП Височанське - 4000,00 грн. Виконано 02.12.2021.

6. Підготовка і направлення поштою позовних матеріалів відповідачу 1500,00 грн. Виконано 01.12.2021.

7. Правовий супровід судової справи в господарському суді Чернігівської області: підготовка та направлення адвокатських запитів № 1 від 10.01.2022, № 2 від 21.01.2022, клопотання, заяви по справі 3000,00 грн. Виконано 08.12.2021, 10.01.2022, 21.01.2022, 10.02.2022, 15.02.2022.

Розглянувши подану позивачем заяву, оцінивши надані позивачем документи щодо відповідності зазначених у них даних щодо характеру та обсягу правничої допомоги, наданої адвокатом, документам, наявним у судовій справі, зокрема, але не виключно, чи не подавав адвокат явно необґрунтованих заяв і клопотань, чи не включено у документи інформацію щодо витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, які не підтверджені належними доказами та навпаки, якими доказами підтверджується заявлена до відшкодування сума, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, суд встановив наступне.

У п. 6 Акту вказано послугу - підготовки і направлення поштою позовних матеріалів відповідачу, однак, суд вважає, що роботи, пов`язані з направленням копій документів іншим особам, не можуть включатись саме до витрат на професійну правничу допомогу, оскільки така діяльність адвоката не пов`язана з наданням правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення, а носить суто технічний характер, що може і повинна виконуватись, навіть некваліфікованим персоналом, а відтак і не може оплачуватись на рівні гонорару адвоката.

Крім того, зазначені у п. 6 Акту, послуги не є послугами з надання правничої допомоги у розумінні ст. 1, 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а тому не підлягають покладенню на відповідача.

Пункт 7 Акту містить послуги по підготовці та направленню адвокатських запитів № 1 від 10.01.2022, № 2 від 21.01.2022, клопотання, заяви по справі, які виконані 08.12.2021, 10.01.2022, 21.01.2022, 10.02.2022, 15.02.2022, а саме:

· підготовка і направлення заяви від 08.12.2021.

Як вбачається з матеріалів справи, заява від 08.12.2021 представником позивача була подана до суду з метою усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі суду від 06.12.2021 про залишення позовної заяви без руху, які полягали у необхідності зазначення обставин та доказів, що їх підтверджують; а також подання письмової заяви про залучення третьої особи, з визначенням правових підстав залучення, а саме на які права та обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Вимоги щодо подання позовної заяви встановлені у ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, витрати адвоката Ясинчук І. Г., пов`язані з усуненням допущених ним недоліків позовної заяви, не можуть покладатись на відповідача, оскільки викликані лише неналежною підготовкою матеріалів адвокатом позивача під час складання та подання позовної заяви до суду.

· підготовка та направлення адвокатських запитів № від 10.01.2022, № 2 від 21.01.2022, подання клопотання від 10.02.2022.

Так, 11.02.2022 представником позивача було надіслано суду клопотання про долучення доказів до матеріалів справи від 10.02.2022, а саме: копії адвокатського запиту № 1 від 10.01.2022 з квитанціями Укрпошта, копії відповіді, витягу з електронної пошти, копії адвокатського запиту № 2 від 21.01.2022, квитанції Укрпошта, ордеру ЧН від 10.02.2022 № 082949, доказів направлення відповідачу.

Судом було повернуто вказане клопотання з доданими документами позивачу, оскільки по справі № 927/1228/21 Господарським судом Чернігівської області 10.02.2022 було прийнято рішення та розгляд справи закінчено.

Крім того, вказані докази були подані з порушенням строку, встановленого для їх подання, а представник позивача не обґрунтував неможливості їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від нього.

Таким чином, підготовка та подання запитів адвоката від 10.01.2022 та 21.01.2022 не сприяли доведенню позивачем своєї позиції, тобто не були результативними та взагалі не були прийняті судом, а отже витрати, понесені на складання цих запитів, відшкодуванню з відповідача не підлягають.

· підготовка та направлення заяви від 15.02.2022.

Так, 15.02.2022 представником позивача адвокатом Ясинчук І. Г. до суду подано заяву про ухвалення додаткового рішення.

Ухвалою суду від 22.02.2022 було відмовлено у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Укроблінвестбуд про ухвалення додаткового рішення у справі №927/1228/21, оскільки процесуальним правом не передбачено можливості для ухвалення додаткового рішення в зв`язку з поданням нових доказів.

Таким чином, витрати адвоката Ясинчук І. Г., пов`язані з поданням заяви про ухвалення додаткового рішення, не можуть покладатись на відповідача, оскільки викликані необґрунтованими та неправомірними юридичними діями.

Застосувавши критерії розумності і реальності адвокатських витрат, суд дійшов висновку про наявність підстав для відшкодування відповідачем вартості 5-ти послуг, вказаних в Акті та пов`язаних з наданням професійної правничої допомогу позивачу, загальний розмір яких становить 8000 грн.

Заяви про неспівмірність або клопотання про зменшення витрат позивача на професійну правничу допомогу від відповідача не надходило.

Відповідно до ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позов задоволено частково, розмір витрат позивача на професійну правничу допомогу, який підлягає відшкодуванню відповідачем, становить 6801,80 грн.

Керуючись ст. 13, 14, 42, 73-80, 86, 126, 129, 233, 236-238, 240, 241, 244, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Укроблінвестбуд про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу задовольнити частково.

2. Стягнути з Комунального підприємства Височанське Височанської сільської ради (код ЄДРПОУ 42229937, вул. Центральна, буд. 86, с. Високе, Ніжинський район, Чернігівська область, 16412) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Укроблінвестбуд (код ЄДРПОУ 34853793, пр-т Перемоги, 58/22, м. Чернігів, 14017) 6801,80 грн витрат на професійну правничу допомогу адвоката.

Наказ видати після набрання додатковим рішенням законної сили.

Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду у строки, визначені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Суддя В. В. Шморгун

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення15.05.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104308199
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —927/1228/21

Рішення від 15.05.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 21.02.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Рішення від 10.02.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 14.12.2021

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 06.12.2021

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні