ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"17" травня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/286/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк"
до Приватного підприємства "Негоціант-Плюс"
про зобов`язання вчинення дій,
про зобов`язання визнати та включити кредиторські вимоги до проміжного ліквідаційного балансу,
ВСТАНОВИВ:
Представник АТ КБ "Приватбанк" звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом, у якому просить зобов`язати Приватне підприємство "Негоціант-Плюс" в особі ліквідаційної комісії визнати та включити до проміжного ліквідаційного балансу ПП "Негоціант-Плюс" кредиторські вимоги АТ КБ "Приватбанк" за договором банківського обслуговування №МІ-65-06 від 30.03.2006, що виникли станом на 23.09.2021 у загальному розмірі 98533,67 грн, з яких 16176,34 грн заборгованості за кредитом, 30442,26 грн заборгованості за відсотками та 51915,07 грн пені.
Окрім того, у позовній заяві міститься клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі, з огляду на таке.
Приписами п.2 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається з поданої до суду позовної заяви, і позивачем і представником позивача (АТ КБ "Приватбанк") зазначено Наконечну Альону Вікторівну, вказано її електронну пошту та контактний номер телефону, РНОКПП, а також адресу АТ КБ "Приватбанк" для листування. Натомість заявником не повідомлено суду повного найменування юридичної особи позивача, його місцезнаходження; поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повне найменування АТ КБ "Приватбанк" - Акціонерне товариство Комерційний банк «ПРИВАТБАНК», код ЄДРПОУ: 14360570, юридична адреса: вул. Грушевського, 1д, м.Київ 01001.
З огляду на викладене, заявник при зверненні до суду не виконав вимоги п.2 ч.3 ст.162 ГПК України.
Також, відповідно до п.5 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч.2 ст.164 ГПК України).
Як встановлено судом, у тексті позовної заяви позивач зазначив про наявність у нього, зокрема, оригіналу заяви про відкриття поточного рахунку та картки зі зразками підписів і відбитком печатки, витягу з Умов та правил надання банківських послуг за послугою «Кредитний ліміт», однак до позовної заяви вказаних документів не додав.
Судом також з`ясовано, що в п.п.16, 17 переліку додатків до позовної заяви зазначені витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо позивача та витяг зі Статуту АТ КБ "Приватбанк", однак таких судом не виявлено, що підтверджується складеним працівниками загального відділу (канцелярії) актом від 12.05.2022 №26/22.
Отже, позивач надав суду не всі докази на підтвердження заявлених вимог, що свідчить про порушення ним вимог ч.2 ст.164 ГПК України.
Окрім того, згідно з п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст.172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку (п.2 Правил).
Згідно з п.п. 59, 61 вказаних Правил, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Тобто, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання, та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається, які саме документи направлені на адресу учасників справи.
Суд встановив, що позивач всупереч вимог п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК не надав належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Разом із тим, згідно з п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч.2 ст.123 ГПК України).
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2022 у розмірі 2481,00грн.
За приписами пп.1,2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2481,00грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (868350,00грн); за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту поданої до суду позовної заяви вбачається, що позивач заявив одну вимогу немайнового характеру (зобов`язання визнати та включити кредиторські вимоги до проміжного ліквідаційного балансу), у зв`язку з чим повинен сплатити судовий збір у розмірі, що становить 2481,00 грн.
Натомість, заявником не надано ні доказів сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі, ні доказів звільнення позивача від сплати судового збору, що свідчить про порушення ним вимог п.2 ч.1 ст.164 ГПК України.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом виправлення реквізитів позивача (слід правильно зазначити повне найменування юридичної особи позивача, її місцезнаходження, поштовий індекс; код ЄДРПОУ), а також шляхом надання усіх наявних у нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; належних доказів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, доказів сплати судового збору у розмірі 2481,00 грн.
Суд звертає увагу на те, що за умовами ч.ч.3, 4 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Акціонерному товариству Комерційний банк "Приватбанк" протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Акціонерному товариству Комерційний банк "Приватбанк" , що в разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Друк:
1- у справу;
2 - АТ КБ "Приватбанк" (рек);
- представнику позивача на ел.пошту: od300689nav@gmail.com.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104328296 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні