Ухвала
від 10.05.2022 по справі 392/1055/21
МАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 392/1055/21

Провадження № 2/392/128/22

УХВАЛА

11 травня 2022 року м. Мала Виска

Маловисківський районнийсуд Кіровоградськоїобласті вскладі:головуючого -судді БадердіновоїА.В.,секретар судовихзасідань Жельман О.В.,розглянувши увідкритому судовому засіданнів м.Мала ВискаКіровоградської областіцивільну справу№392/1055/21за позовом ОСОБА_1 до Новоукраїнської районної ради, Селянського фермерського господарства «СТЕГАРЬ» про визнання недійсним Державного акта на право постійного користування,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новоукраїнської районної ради, СФГ «СТЕГАРЬ» про визнання недійсним Державного акта на право постійного користування.

В судове засідання, призначене на 11.00 год. 11 травня 2022 року позивач та представник позивача не з`явилися, від представника позивача адвоката Назаренка Ю.В. надійшло клопотання про розгляд справи без участі позивача та його представника, позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просили суд задовольнити позов повністю.

Представник відповідача СФГ «СТЕГАРЬ» адвокат Кривонос А.І. в судове засідання не з`явився, подав заяву про відкладення розгляду справи у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану та задіянням голови СФГ «СТЕГАРЬ» та представника відповідача адвоката Кривоноса А.І. в заходах протидії збройної агресії проти України, та з урахуванням рекомендацій Ради суддів України щодо роботи судів в умовах воєнного стану, просив відкласти розгляд справи на іншу дату, як мінімум на час до закінчення воєнного стану в країні. Позовні вимоги заперечили в повному обсязі.

Від відповідача Новоукраїнської районної ради будь яких клопотань не надходило, представник в судове засідання не з`явився.

Розглянувши клопотання представника відповідача СФГ «СТЕГАРЬ» про відкладення розгляду справи, суд дійшов такого висновку.

Згідно з ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому продовженийз 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року на 30 діб.

Водночас, в інформації про особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, висвітленій 04.03.2022 на офіційному вебсайті Верховного Суду, останній роз`яснив, що навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» правосуддя на території, на якій уведено воєнний стан, здійснюється лише судами. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.

Зокрема, відповідно до рекомендацій Ради суддів України, 02.03.2022 р. щодо роботи судів в умовах воєнного стану, згідно з п. 5 яких судам рекомендовано: - по можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважаючи на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через задіяння до функціонування критичної інфраструктури, вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв`язку з небезпекою для життя.

Крім того, рекомендовано при визначенні умов роботи суду у воєнний час, слід керуватися реальною поточною обстановкою, що склалася в регіоні.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним та безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фрідлендер проти Франції»).

Відповідно до ч.1 ст.5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно п.4 ч.5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.

Вирішуючи заяву представника відповідача СФГ «СТЕГАРЬ», суд враховує ту обставину, що останній послався на задіяння голови СФГ «СТЕГАРЬ» та самого представника в заходах по протидії збройної агресії проти України, у зв`язку з чим не могли з`явитися в судове, проте відповідних доказів на доведення таких обставин суду не надали, однак суд у відповідності до п.4 ч.5 ст.12 ЦПК України, вважає за необхідне відкласти судове засідання на іншу дату, про що повідомити сторони.

Разом з тим, суд наголошує, що у разі не можливості з`явитися в судове засідання, положеннями ЦПК України, учаснику справи надано право, передбачене ч. 3 ст. 211 ЦПК України заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності, подавши суду відповідне клопотання, крім того, відповідно до ч.1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч. 2ст. 212 ЦПК України).

Роз`яснити учасникам справи наслідки їх неявки в судове засідання, які передбачені ст. 223 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 258, 260-261 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Судовий розгляд цивільної справи №392/1055/21за позовом ОСОБА_1 до Новоукраїнської районної ради, Селянського фермерського господарства «СТЕГАРЬ» про визнання недійсним Державного акта на право постійного користування відкластина 11:30 годину 06 червня 2022 року.

Про дату, час та місце судового засідання повідомити учасників справи

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою https://mv.kr.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Альона Володимирівна Бадердінова

СудМаловисківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення10.05.2022
Оприлюднено19.08.2022
Номер документу104353836
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —392/1055/21

Постанова від 25.11.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Карпенко О. Л.

Ухвала від 18.09.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Карпенко О. Л.

Ухвала від 14.08.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Карпенко О. Л.

Рішення від 05.06.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

Рішення від 05.06.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

Ухвала від 12.07.2022

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Карпенко О. Л.

Ухвала від 10.05.2022

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

Ухвала від 02.12.2021

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

Ухвала від 02.12.2021

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

Ухвала від 27.10.2021

Цивільне

Маловисківський районний суд Кіровоградської області

Бадердінова А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні