Ухвала
від 23.05.2022 по справі 551/395/22
ШИШАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 551/395/22

Провадження № 1-кс/551/101/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про арешт тимчасово вилученого майна

23 травня 2022 року селище Шишаки

Слідчий суддя Шишацького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Шишаки Полтавської області клопотання прокурора заступника начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримки публічного обвинувачення управляння нагляду за додержанням законів Національної поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Сумської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні № 42022200000000055 від 05 травня 2022 року,

ВСТАНОВИВ:

19 травня 2022 року заступник начальника відділу Сумської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до Шишацького районного суду Полтавської області з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна у вигляді продуктів іноземного виробництва, упаковки яких не містять інформацію про продукт державною мовою та оригіналів документів про транспортування вказаних продуктів. Дане клопотання надійшло до суду 20.02.2022.

Клопотання мотивоване тим, що в провадженні Охтирського РУП ГУНП в Сумській області перебуває кримінальне провадження № 42022200000000055, розпочате 05.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, за фактами систематичних розкрадань гуманітарної допомоги, що надходить до Сумської області.

Під час проведеного 18.05.2022 у даному кримінальному проваджені санкціонованого обшуку в приміщеннях магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та тимчасово вилучені перелічені у клопотанні продукти та документація щодо їх транспортування.

Дане тимчасово вилучене майно визнане речовими доказами у кримінальному провадженні. З метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження даних речових доказів прокурор вважає необхідним накласти на них арешт.

За правилами територіально-інстанційної підсудності дане клопотання підлягає розгляду слідчим суддею Охтирського міськрайонного суду Сумської області.

Разом з тим, розпорядженням голови Верховного Суду № 14/0/9-22 від 25 березня 2022 року змінено територіальну підсудність судових справ Охтирського міськрайонного суду Сумської області на Шишацький районний суд Полтавської області.

Про час та місце розгляду справи судом повідомлено за допомогою телефонограм прокурора, що звернувся з клопотанням та представника власника (володільця) майна - керуючу магазином «Ambar foodmarket» ОСОБА_4 ( НОМЕР_1 ) (а.с. 13). Вищевказані особи або їх представники до суду не з`явились.

Зважаючи на скорочені строки розгляд клопотань даної категорії та вимоги ч.1 ст. 172 КПК України, суд вважає можливим розглянути клопотання без участі вищевказаних осіб.

Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Слідчим відділом Охтирського РВП ГУНП в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022200000000055, яке розпочато 05.05.2022 за фактом виявлення правоохоронними органами ознак систематичних крадіжок гуманітарної допомоги, яка надходить до Сумської області та здійснення її незаконної реалізації на території м. Суми та Охтирського району Сумської області.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення ч.4 ст. 185 КК України. Досудове розслідування здійснюється групою слідчих. Процесуальне керівництво здійснюється, в тому числі, прокурорами Сумської обласної прокуратури.

18.05.2022 на підставі ухвали слідчого судді Шишацького районного суду Полтавської області від 16.05.2022 прокурором у кримінальному провадженні проведено обшук у приміщеннях магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було вилучено продовольчі товари іноземного виробництва, пакунки яких не містять інформацію про продукт державною мовою та оригінали документів про транспортування вищевказаних продовольчих товарів

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» інформація про харчові продукти надається державною мовою.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 234 від 09.03.2022 на період воєнного стану оператори ринку харчових продуктів, які внаслідок воєнних (бойових) дій не в змозі виконати вимоги статті 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» щодо інформації про імпортовані харчові продукти, можуть здійснювати реалізацію харчових продуктів на митній території України, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної. При цьому партії зазначених харчових продуктів повинні супроводжуватися обов`язковою інформацією про харчовий продукт, викладеною державною мовою.

Оглядом продовольчих товарів встановлено, що в порушення вимог, пакунки не містять інформацію про продукт державною мовою, під час обшуку інформація про партію харчових продуктів, викладена державною мовою також не виявлена, що може вказувати на приналежність продукту до гуманітарної допомоги.

Зважаючи на викладене, постановою прокурора від 19.05.2022 вилучені продовольчі товари, а також документи про їх придбання і транспортування визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 42022200000000055 від 05.05.2022. Продовольчі товари передано на зберігання до ГУНП в Сумській області.

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно п.1 ч.2, ч.3 вказаної статті арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У даному випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Зазначені у клопотанні продовольчі товари іноземного виробництва є предметом вчинення кримінального правопорушення, а оригіналів документів про їх придбання і транспортування, мають доказове значення у ньому, оскільки зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора про арешт майна відповідає вимогам, встановленим ст. 171 КПК України та подано слідчому судді у встановлені КПК України строки.

Враховуючи те, що в разі не накладення арешту на вищевказане майно існує висока імовірність, що воно буде відчужене (втрачене, приховане, знищено, пошкоджено тощо) слідчий суддя вважає необхідним накласти на нього арешт.

На підставі вищевикладеного, за для забезпечення збереження майна яке є речовим доказом у кримінальному провадженні, з метою забезпечення дієвості цього кримінального провадження, керуючись вимогами ст.ст. 98, 110, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про арешт тимчасово вилученого майна - задовольнити.

Накласти арешт на майно вилучене під час проведення обшуку 18.05.2022 у приміщеннях магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , у вигляді продовольчих товарів іноземного виробництва, пакунки яких не містять інформацію про продукт державною мовою та документів щодо їх придбання та транспортування, а саме: «Pasztet Profi» 50g у кількості 19 банок; «Pasztet Profi» 131g з паприкою у кількості 1 банка; «Pasztet Profi» 131g з паприкою у кількості 16 банок; видаткова накладна ВОУ00177268 від 27.04.2022 від ТОВ «Торговий дім «Бойчак»; видаткова накладна ВОУ00174334 від 15.04.2022 від ТОВ «Торговий дім «Бойчак», шляхом встановлення заборони користування та розпорядження ними, а також на здійснення їх відчуження.

Покласти на прокурора обов`язок забезпечити належне збереження товарів, які швидко псуються або мають особливі умови зберігання.

Вказана ухвала підлягає негайному виконанню прокурором.

Доручити прокурору вручити копію ухвали власнику (володільцю) арештованого майна або його уповноваженому представнику.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її винесення чи отримання її копії особами, які не приймали участь в судовому розгляді.

Слідчий суддя ОСОБА_5 Сиволап

СудШишацький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення23.05.2022
Оприлюднено17.05.2024
Номер документу104407625
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —551/395/22

Ухвала від 30.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 28.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 21.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 20.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 24.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні