Ухвала
від 21.06.2022 по справі 551/395/22
ШИШАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 551/395/22

Провадження № 1-кс/551/172/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про скасування арешту майна

21 червня 2022 року селище Шишаки

Слідчий суддя Шишацького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Шишаки Миргородського району Полтавської області клопотання адвоката ОСОБА_3 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 42022200000000055 від 05 травня 2022 року,

ВСТАНОВИВ:

21 червня 2022 року до слідчого судді Шишацького районного суду Полтавської області надійшло два клопотання адвоката ОСОБА_3 представника власників майна ФОП ОСОБА_4 та ТОВ «АМБАР-МАРКЕТ» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 42022200000000055 від 05 травня 2022 року, яке було накладено ухвалами слідчого судді Шишацького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 від 23 травня 2022 року.

Клопотання обґрунтоване тим, що арешт на майно було накладено безпідставно, оскільки воно придбане у законний спосіб, що підтверджується супроводжуючою документацією. Крім того, дане майно не містить на собі явних слідів кримінального правопорушення, належним чином описано на сфотографоване, а отже у кримінальному проваджені належним чином зафіксоване його найменування, кількість, маркування тощо.

При цьому вилучення вказаного майна у його власника негативним чином впливає, як на його підприємницьку діяльність, так і на продовольчу безпеку мешканців м. Суми в умовах воєнного стану.

Ухвалою слідчого судді від 20 червня 2022 року дані клопотання об`єднані в одне провадження з метою зручності та оперативності їх судового розгляду.

Будучи належним чином повідомленими, учасники судового розгляду в засідання не з`явились.

Заявник надала заяву про проведення розгляду у її відсутність, заявлені клопотання підтримала.

Прокурор також просив розглянути клопотання у його відсутність. Вказав, що вважає клопотання передчасним та просив у його задоволенні відмовити.

Дослідивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню, в частині скасування арешту продовольчих товарів, виходячи з нижче вказаного.

Відповідно до ч. 1-2 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчим відділом Охтирського РВП ГУНП в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022200000000055, яке розпочато 05.05.2022 за фактом виявлення правоохоронними органами ознак систематичних крадіжок гуманітарної допомоги, яка надходить до Сумської області та здійснення її незаконної реалізації на території м. Суми та Охтирського району Сумської області.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення ч.4 ст. 185 КК України. Досудове розслідування здійснюється групою слідчих. Процесуальне керівництво здійснюється Охтирською окружною прокуратурою та Сумською обласною прокуратурою.

18.05.2022 на підставі ухвали слідчого судді Шишацького районного суду Полтавської області від 16.05.2022 прокурорами у кримінальному провадженні проведено обшуки у приміщеннях магазину, « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: вул. Прокоф`єва, б. 25 та магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (земельна ділянка з кадастровим номером 5910139300:01:003:0031), в ході яких було вилучені продовольчі товари іноземного виробництва, пакунки яких не містять інформацію про продукт державною мовою та оригінали документів про транспортування вищевказаних продовольчих товарів.

Постановами прокурора від 19.05.2022 вилучені продовольчі товари, а також документи про їх придбання і транспортування визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 42022200000000055 від 05.05.2022. Продовольчі товари передано на зберігання до ГУНП в Сумській області.

На підставі відповідного клопотання прокурора ухвалами слідчого судді Шишацького районного суду Полтавської області від 23 травня 2022 року було накладене арешт на вищенаведене тимчасово вилучене майно.

При цьому розгляд клопотання було здійснено без участі власника майна або його представника, що унеможливило надання ними слідчому судді своїх пояснень та доказів на їх підтвердження.

Кримінальне провадження № 42022200000000055 від 05.05.2022 розпочато та розслідується за фактами крадіжок гуманітарної допомоги, яка надходить до Сумської області та здійснення її незаконної реалізації на території м. Суми та Охтирського району Сумської області.

Тобто основною складовою предмету доказування у даному кримінальному провадженні є належність вилучених товарів до складу викраденої гуманітарної допомоги та їх подальша незаконна реалізація.

Під час вилучення та арешту наведеного в клопотанні майна основна увага була приділена тому факту, що в супереч вимогам ст. 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» на них була відсутня інформація щодо них державною мовою, натомість всі написи зроблені іноземною мовою. Саме даний факт викликав у органу досудового розслідування та слідчого судді розумну підозру того, що вилучене майно належить до гуманітарної допомоги.

При цьому закріплені у КПК принципи публічності та презумпції невинуватості покладає обов`язок підтвердження чи спростування підозри належності вилученого майна до викраденої гуманітарної допомоги саме на слідчого та/або прокурора.

Незважаючи на дані принципи, а також на те, що арешт майна є тимчасовим заходом забезпечення кримінального провадження, який повинен мінімально допустимо обмежувати право власності та не створювати негативних наслідків для власників майна, слідчий та прокурор більше ніж за місяць, що минув з моменту вилучення майна не спромоглися довести або спростувати те, що воно належить до викраденої гуманітарної допомоги і встановити джерела та шляхи його потрапляння в розпорядження осіб у яких вказане майно було вилучене.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 234 від 09.03.2022 на період воєнного стану оператори ринку харчових продуктів, які внаслідок воєнних (бойових) дій не в змозі виконати вимоги статті 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» щодо інформації про імпортовані харчові продукти, можуть здійснювати реалізацію харчових продуктів на митній території України, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної. При цьому партії зазначених харчових продуктів повинні супроводжуватися обов`язковою інформацією про харчовий продукт, викладеною державною мовою.

Власниками майна надані докази того, що вказані у клопотанні товари були придбанні ним у інших суб`єктів підприємницької діяльності та доставлені їм в законний спосіб. При цьому супроводжуючи документи мають інформацію про товар державною мовою.

Також судом враховано, що вилучене майно не містить на собі явних слідів кримінального правопорушення, належним чином описано у відповідному протоколі обшуку та сфотографоване, а отже у кримінальному провадженні достатнім чином зафіксоване його найменування, кількість, маркування тощо.

Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 100 КПК України речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню повертаються власнику (законному володільцю) або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Враховуючи вищенаведене та зважаючи на те, що вилучене майно має обмежені строки реалізації та певні умови зберігання, які органи досудового розслідування не в змозі забезпечити в повному обсязі, з метою недопущення завдання майнової шкоди власникам тимчасово вилученого майна, слідчий суддя вважає необхідним скасувати арешт та повернути власникам продовольчі товари іноземного виробництва, пакунки яких не містять інформацію про продукт державною мовою,

При цьому слідчий суддя вважає необхідним залишити чинним арешт на вилучені під час обшуку документи щодо походження даних товарів.

Керуючись вимогами ст.ст. 98, 100, 170-174, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання про скасування арешту майна задовольнити частково.

У кримінальному провадженні № 42022200000000055 від 05 травня 2022 року скасувати арешт майна у вигляді продовольчих товарів іноземного виробництва, пакунки яких не містять інформацію про продукт державною мовою, які були вилучені 18.05.2022 під час проведення обшуків у приміщеннях магазинів:

- « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 (арешт накладено ухвалою слідчого судді Шишацького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 від 23.05.2022 у справі № 551/395/22, провадження 1-кс/551/101/22), а саме: «Pasztet Profi» 50g у кількості 19 банок; «Pasztet Profi» 131g з паприкою у кількості 1 банка; «Pasztet Profi» 131g з паприкою у кількості 16 банок;

- «Ambar foodmarket», розташованого за адресою: проспект Михайла Лушпи м. Суми, 29/1 (арешт накладено ухвалою слідчого судді Шишацького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 від 23.05.2022 у справі № 551/395/22, провадження 1-кс/551/97/22), а саме: 27 упаковок печива «Oreo», вагою 228 г, штрих-код 7622210375742; 13 упаковок печива «Oreo», вагою 95 г, штрих-код 7622210375674; 8 упаковок паштету «Pasztet firmowy», вагою 50 г, штрих-код 5901696000525; 1 упаковку паштету «Pasztet firmowy», вагою 131 г, штрих-код 5901696000013; 1 упаковку паштету «Pasztet z paprika», вагою 131 г, штрих-код 590196000020; 2 упаковки паштету «Pasztet z pieczarkami», вагою 131 г, штрих-код 590196000068.

Дані товари негайно повернути їх власникам ФОП ОСОБА_4 та ТОВ «АМБАР-МАРКЕТ».

Залишити чинним арешт майна у вигляді документів про придбання і транспортування вищевказаних продовольчих товарів, а саме: видаткова накладна ВОУ00177268 від 27.04.2022 від ТОВ «Торговий дім «Бойчак»; видаткова накладна ВОУ00174334 від 15.04.2022 від ТОВ «Торговий дім «Бойчак», видаткова накладна № 17240/0011607 від 14.04.2022 на 2 арк.; видаткова накладна BOY00177279 від 27.04.2022 на 2 арк.,

Вказана ухвала підлягає негайному виконанню прокурором.

Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її винесення чи отримання її копії особами, які не приймали участь в судовому розгляді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШишацький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.06.2022
Оприлюднено25.01.2023
Номер документу104858848
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —551/395/22

Ухвала від 30.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 28.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 21.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 20.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 09.06.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 24.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

Ухвала від 23.05.2022

Кримінальне

Шишацький районний суд Полтавської області

Сиволап Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні