Справа № 758/3596/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.05.2022 м. Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючої-судді ОСОБА_1
за участю :
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_5 , подане в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022100070000171 від 25.01.2022 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Подільського районного суду міста Києва перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Ухвалою суду від 20.05.2022 року у даному кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання.
23.05.2022 у телефонному режимі захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_7 повідомив, що не має можливості прибути в судове засідання, у зв`язку із зайнятістю в іншому судовому процесі.
Прокурор всудовому засіданнівважав занеможливе проводитипідготовче судовезасідання враховуючивідсутність захисника ОСОБА_7 та заявивклопотання прообрання ОСОБА_5 запобіжного заходуу виглядітримання підвартою,оскільки,на йогодумку,існують ризики,передбачені ст.177КПК України, зокрема ризик переховування обвинуваченого від суду, з метою уникнення ним покарання, ризик вчинення ним нових злочинів, ризик незаконного впливу на свідків з метою зміни ними показань. Крім цього, прокурор просив визначити обвинуваченому заставу у розмірі 20 прожиткових мінімумів.
Обвинувачений ОСОБА_5 та його захисник адвокат ОСОБА_4 просили суд відкласти підготовче судове засідання та відмовити у задоволенні клопотання прокурора, оскільки на їх думку, ризики перелічені прокурором, жодним чином не підтверджені, на підставі чого просили застосувати відносно ОСОБА_5 більш м`який запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою, а саме домашній арешт у нічний час.
Заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши обвинувальний акт та долучений до нього реєстр матеріалів досудового розслідування, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 314 КПК України підготовче судове засідання відбувається за участю прокурора, обвинуваченого, захисника, потерпілого, його представника та законного представника, цивільного позивача, його представника та законного представника, цивільного відповідача та його представника, згідно з правилами, передбаченими цим Кодексом для судового розгляду.
Враховуючи неявку обвинуваченого ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 , суд дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого судового засідання.
Разом із тим, вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_5 , суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Надаючи оцінку можливості обвинуваченого переховуватися від суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, впливати на свідків, суд вважає, що такі дії цілком ймовірними з огляду на наступне.
Так, ОСОБА_5 обвинувачується увчиненні злочину,який відповіднодо ст.12КК Українивідноситься докатегорії тяжких,та максимальноюсанкцією якогопередбачено покаранняу видіпозбавлення воліна строк6років,тому усвідомлюючи реальність та невідворотність відбування покарання у випадку визнання його винуватим у вчиненні інкримінованого злочину, зможе переховуватися від суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Крім того, враховуючи стадію розгляду кримінального провадження, свідки судом ще не допитані, тому, будучи ознайомленим із матеріалами кримінального провадження та обізнаним щодо анкетних даних останніх, обвинувачений може безпосередньо впливати на них з метою відмови ними від показів, наданих на досудовому розслідуванні.
Відповідно до вимог ст. 178 КПК України, суд бере до уваги відомості щодо особи обвинуваченого ОСОБА_5 , який непрацевлаштований, без міцних соціальних зв`язків, раніше судимий за вчинення корисливих злочинів до реальних термінів позбавлення волі тому останній може перешкоджати кримінальному провадженню та продовжити злочинну діяльність.
За таких обставин, судом встановлено достатньо підстав для обрання обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки застосування інших більш м`яких запобіжних заходів на даній стадії судового розгляду, на думку суду, є неспроможним для забезпечення вищевказаних ризиків.
Відповідно до вимог ч.3 ст.183 КПК України суд вважає за необхідне визначити обвинуваченому розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обвинуваченим обов`язків передбачених цим кодексом.
При визначенні розміру застави суд враховує дані про особу ОСОБА_5 , його вік, майновий та сімейний стан, обставини кримінального правопорушення, тому вважає доцільним та співмірним визначити заставу у розмірі, передбаченому п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, а саме 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що думку суду, є достатнім для забезпечення виконання обвинуваченим процесуальних обов`язків, і таким, що не суперечить вимогам ст. 178, 182-183 КПК України.
У разі внесення застави обвинуваченим ОСОБА_5 , на нього необхідно покласти обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 177, 178, 183, 194, 314 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Відкласти підготовче судове засідання у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022100070000171від 25.01.2022відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,обвинувачених увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.3ст.185КК України на 07 червня 2022 року на 14 год. 00 хв.
Виклик учасників процесу поновити.
Клопотання прокурорапро обраннязапобіжного заходуу виглядітримання підвартою обвинуваченому ОСОБА_5 , задовольнити.
Обрати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обвинуваченому у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів з 24 травня 2022 року до 22 липня 2022 року включно.
Одночасно визначити ОСОБА_5 заставу у розмірі 20 (двадцяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 49620 (сорок дев`ять тисяч шістсот двадцять) гривень у національній грошовій одиниці, яка може бути внесена як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на розрахунковий рахунок: UA128201720355259002001012089, отримувач ДКСУ, м. Київ, код ЄДРПОУ 26268059, банк отримувача Державна казначейська служба України в м. Києві, МФО 820172, призначення платежу: застава, № ухвали суду, прізвище, ім`я, по батькові платника застави.
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 у разі внесення застави наступні обов`язки:
1) прибувати до суду за першим викликом;
2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду;
3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання;
4) здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, визначити у 2 місяці з моменту внесення застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Строк дії ухвали в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою визначити по 22 липня 2022 року включно або до постановлення ухвали про продовження строку дії запобіжного заходу, або зміни обвинуваченому запобіжного заходу.
Копію ухвали направити у ДУ «Київський слідчий ізолятор», та вручити учасникам судового розгляду.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та в частині обрання запобіжного заходу може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_8
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104416607 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Будзан Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні