Справа №736/1272/21
Номер провадження 1-кп/736/22/22
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2022 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Корюківка кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 14.06.2021 за № 12021275360000088, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт. Холми, Корюківського району, Чернігівської області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 маючого загальну середню освіту, депутатом не являється, одруженого, непрацюючого, не маючого на утриманні неповнолітніх дітей, осіб похилого віку та інвалідів, невійськовозобов`язаного, раніше не судимого,,
в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 , 15 травня 2021 року у період часу з 04 години 00 хвилин по 04 годину 50 хвилин, знаходячись на гідротехнічній споруді водопостачального ставу № 3, неподалік смт. Холми, Корюківського району Чернігівської області, за попередньою змовою з особою, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження, діючи умисно, без передбаченого законом дозволу, за допомогою заборонених засобів лову, а саме 3 зяберних та 5 порожевих риболовних сіток, здійснили вилов риби у кількості: 58 пліток, вартість яких складає 4930 гривень; 10 краснопірок, вартість яких складає 680 гривень; 3 линів, вартість яких складає 357 гривень; 2 окунів, вартість яких складає 34 гривні та 1 карася сріблястого, вартість якого складає 17 гривень, чим грубо порушили вимоги п. 3.15 «Правил любительського та спортивного рибальства», затверджених Державним комітетом рибного господарства України № 19 від 15.05.1999, тобто займалися таким чином, незаконним рибним добувним промислом, чим відповідно такс, затверджених Постановою Кабміну Міністрів України від 21.11.2011 № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування збитків, спричиненого в результаті незаконного добування (збирання) чи знищення цінних видів водних біоресурсів», спричинили істотну шкоду водним біоресурсам на загальну суму 6018 гривень.
Дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковано, як незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду, тобто скоєння кримінального проступку передбаченого, ч. 1 ст. 249 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину визнав повністю та пояснив, що він дійсно 15травня 2021року уперіод часуз 04години 00хвилин по04годину 50хвилин,знаходячись нагідротехнічній спорудіводопостачального ставу№ 3,неподалік смт.Холми,Корюківського району.Чернігівської області,за попередньоюзмовою зособою,без передбаченогозаконом дозволу,за допомогоюзаборонених засобівлову,а саме3зяберних та5порожевих риболовнихсіток,здійснили виловриби укількості:58пліток,10краснопірок,3линів,2окунів та1карася сріблястого.У скоєному розкаюється.
З`ясувавши думку учасників судового провадження про те, які докази потрібно дослідити та порядок їх дослідження, визнавши недоцільним дослідження доказів щодо обставин, які ніким не оспорюються, враховуючи, що учасниками судового провадження не оспорюються доведеність вини обвинуваченого та кваліфікація його дій, з`ясувавши правильне розуміння обвинуваченим та іншими учасниками судового провадження змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності його позиції, роз`яснивши йому, що у такому випадку він буде позбавлений права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку, допитавши обвинуваченого, дослідивши протоколи слідчих дій та інші долучені до матеріалів кримінального провадження документи, суд вважає, що обвинувачення, пред`явлене ОСОБА_4 знайшло своє підтвердження у судовому засіданні в повному обсязі, а його дії правильно кваліфіковані органом досудового розслідування за ч.1ст.249 КК України,як незаконнезайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду.
Вирішуючи питання про міру покарання обвинуваченому, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, який раніше не судимий, визнання вини останнім та добровільне відшкодування завданого збитку.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченому, суд вважає за необхідне визнати щире каяття та добровільне відшкодування завданого збитку.
Обставинами, що обтяжують покарання обвинуваченому, суд вважає за необхідне визнати вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що обвинуваченому необхідно призначити покарання у виді обмеження волі в межах санкції інкримінованої йому статті, що є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень та можливості звільнення останнього від відбування покарання з випробуванням та покладенням на нього відповідних обов`язків.
Цивільний позов не заявлений.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Судові витрати у кримінальному проваджені відсутні.
Клопотання про обрання запобіжного заходу ОСОБА_4 не заявлялось.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.369-371, 373-374, 376 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, та призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на 1 (один) рік.
На підставі ст.75 КК України ОСОБА_4 звільнитивід відбуванняпокарання звипробуванням,з іспитовимстроком на1(один) рік.
На підставі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_4 наступні обов`язки:
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
Цивільний позов не заявлений.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Судові витрати у кримінальному проваджені відсутні.
Клопотання про обрання запобіжного заходу ОСОБА_4 не заявлялось.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок може бути оскаржено в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Корюківського районного суду Чернігівської області.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити ОСОБА_4 та прокурору.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Корюківський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104476952 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Король Володимир Володимирович
Кримінальне
Корюківський районний суд Чернігівської області
Кутовий Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні