Справа №463/1740/22
Провадження №2/463/1004/22
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
27 травня 2022 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Яворського С.Й.
за участю секретаря судових засідань Козак О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у справі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доЛьвівського національного медичного університету імені Данила Галицькогопро поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, суд, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернуласядосудузпозовомпропоновленняна роботітастягненнясередньогозаробіткузачасвимушеного прогулу.ПроситьвизнатинезаконнимитаскасуватинаказЛьвівського національногомедичногоуніверситетуіменіДанилаГалицького№23/кз/трвід26.01.2022року,поновитинароботіна посаді лікаря-фтизіатра Спеціалізваної консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІЕГ Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького; стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 02.02.2022 року по день постановлення судового рішення. Вирішити питання про розподіл судових витрат.
19.05.2022 року на адресу суду від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження по справі на підставі ч.9 ст.43 КЗпП України. Згідно прохальної частини поданого клопотання просить суд: звернутись до Вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького (код ЄДРПОУ 44221311, 79066, м. Львів, вул. Зелена, 477), яку зобов`язати розглянути з додержанням вимог ст. 43 КЗпП України питання про надання згоди (відмову у наданні згоди) на звільнення ОСОБА_1 з посади лікаря-фтизіатра Спеціалізваної консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІЕГ Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на підставі п.1 ст.40 КЗпП України. Провадження по справі зупинити до моменту отримання рішення Вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького.
Клопотання мотивує тим, що позивач оскаржуючи, на її думку, незаконність свого звільнення зазначає про те, що її звільнення відбулось без звернення до профспілкового комітету. Після отримання 11 листопада 2021 року від Голови вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького Службової записки, згідно якої Профспілковий комітет не дає згоди на звільнення працівників, роботодавець не звертався до вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького із письмовим поданням роботодавця про розірвання трудового договору саме з позивачем ОСОБА_1 . Оскільки, позивач є членом вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького, то, на думку представника відповідача, на виконання вимог ч.9 ст.43 КЗпП України виникає необхідність в отриманні письмового рішення профспілки про надання згоди або про відмову в наданні згоди на розірвання трудового договору з позивачем.
Представник відповідача до судового засідання подав клопотання про розгляд питання про зупинення провадження у його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі з підстав, передбачених в ньому, та просить задовольнити.
Представник позивача до судового засідання подав клопотання про розгляд питання про зупинення провадження у відсутності сторони позивача, проти зупинення провадження по справі не заперечує.
Відповідно доч.2ст.247ЦПК України,у разінеявки всудове засіданнявсіх учасниківсправи чив разіякщо відповіднодо положеньЦПК Українирозгляд справиздійснюється судомза відсутностіучасників справи,фіксування судовогопроцесу задопомогою звукозаписувальноготехнічного засобуне здійснюється.
Сторони у судове засідання не з`явились, тому фіксування судового процесу 27.05.2022 року за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Оглянувши матеріали справи та додані до неї письмові документи, суд вважає, що клопотання слід задовольнити виходячи з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 оскаржує, на її думку, незаконність свого звільнення з посади лікаря-фтизіатраСпеціалізваної консультативноїполіклініки фтизіопульмонологічногопрофілю НДІЕГЛьвівського національногомедичного університетуімені ДанилаГалицького на підставі п.1 ст.40 КЗпП України.
Приписи ст. 43 КЗпП України та п. 10 ч. 1 ст. 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» вимагають попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на розірвання трудового договору з працівником, який є членом професійної спілки, що діє на підприємстві, в установі та організації.
Частиною 9 ст. 43 КЗпП України визначено, що якщо розірвання трудового договору з працівником проведено власником або уповноваженим ним органом без звернення до виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника), суд зупиняє провадження по справі, запитує згоду виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) і після її одержання або відмови виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) в дачі згоди на звільнення працівника розглядає спір по суті.
В постанові Верховного Суду від 05 вересня 2019 року по справі № 336/5828/16, провадження № 61 -30894сво 18, Об`єднана палата Касаційного цивільного суду прийшла до висновку, що як при звільненні члена профспілкової організації без отримання попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації (стаття 43 КЗпП України), так і при звільненні члена виборного профспілкового органу без отримання попередньої згоди виборного органу, членом якого він є, а також вищого виборного органу цієї профспілки (стаття 252 КЗпП) суд має зупинити провадження по справі та запитати відповідний орган щодо згоди на звільнення. Відсутність такого рішення при час звільнення працівника сама по собі не є безумовною підставою для його поновлення на роботі, оскільки така згода або незгода на звільнення може бути витребувана судом при вирішенні трудового спору.
Аналогічна правова позиція висловлена у постановах Верховного Суду України від 01 жовтня 2013 року (справа № 21 -319а 13), від 25 березня 2014 року (справа № 21 -44а 14).
Оскільки, позивач є членом вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького, роботодавець не звертався до вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького із письмовим поданням роботодавця про розірвання трудового договору саме з позивачем ОСОБА_1 , то з метою дотримання вимог ч.9 ст. 43 КЗпП України виникла необхідність в отриманні письмового рішення профспілки про надання згоди або про відмову в наданні згоди на розірвання трудового договору з позивачем.
У зв`язку із наведеним суд подане клопотання задовольняє в повному обсязі.
Керуючись ст. 43 КЗпП України, -
постановив:
клопотання задовольнити.
Звернутись до Вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького (код ЄДРПОУ 44221311, 79066, м. Львів, вул. Зелена, 477) із запитом про надання згоди (відмову у наданні згоди) з додержанням вимог ст. 43 КЗпП України на звільнення ОСОБА_1 з посади лікаря-фтизіатра Спеціалізваної консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІЕГ Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на підставі п.1 ст.40 КЗпП України.
Провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 доЛьвівського національного медичного університету імені Данила Галицькогопро поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу зупинити до моменту отримання рішення Вільної профспілки Спеціалізованої консультативної поліклініки фтизіопульмонологічного профілю НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького.
Запит суду підлягає розгляду протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити до Вільної профспілкиСпеціалізованої консультативноїполіклініки фтизіопульмонологічногопрофілю НДІепідеміології тагігієни ЛНМУімені ДанилаГалицького - для виконання, а учасникам справи - для відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду в порядок та строки, передбачені ст.ст.354,355 ЦПК України.
Суддя: Яворський С. Й.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104492592 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Яворський С. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні