Ухвала
від 26.05.2022 по справі 320/4691/22
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

27 травня 2022 року Київ № 320/4691/22

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву фермерського господарства "Добробут 10" до Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови,

в с т а н о в и в:

ФГ "Добробут 10" звернулось до суду, пред`явивши вимоги до Державної служби України з безпеки на транспорті відділу державного нагляду (контролю) у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови відповідача №326304 від 18.01.2022 про накладення на господарство штрафу у сумі 8500 грн.

Дослідивши позовну заява на предмет дотримання положень процесуального законодавства, суд приходить до висновку про необхідність залишення її без руху та надати заявникові десятиденний строк для усунення недоліків, який відліковується з моменту одержання копії даної ухвали.

Недоліки позову повинні бути усунені шляхом подання позовної заяви із зазначенням у ній: поштової адреси, коду ЄДРПОУ, адреси електронної пошти кожного відповідача; викладення змісту позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до кожного з заявлених ним відповідачів; зазначення ціни позову. Суд не приймає зазначення у якості відповідача Укртрансбезпеки відділ державного нагляду (контролю) у Київській області, Державна служба України з безпеки на транспорті, оскільки обидва суб`єкта можуть бути самостсійним відповідачем у цій справі; викладення обставин, якими обгрунтовано позов з посиланням на докази, що підтверджують ці обставини, в тому числі, обставини, які передували ухваленню спірної постанови; надання у акту проведення перевірки; акту про перевищення нормативних вагових параметрів транспортним засобом; рахунку плати за проїзд великогабаритним транспортом; надання заяви про поновлення строку звернення до суду в порядку оскарження постанови із зазначенням причин його пропуску та доказів, які підтверджують поважність причин пропуску строку; обгрунтування порушення прав та інтересів позивача оскаржуваним рішенням із розкриттям змісту порушених прав.

Поміж іншого, суд зауважує, що для оскарження постанови про застосування адміністративно-господарських санкцій встановлюється десятиденний строк з моменту винесення постанови.

Початок перебігу строку звернення до суду визначено однозначно,- з моменту винесення постанови.

З положень Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що у випадку пропуску строку звернення до суду підставами для розгляду справи є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та які підтверджені належними доказами.

Слід зазначити, що дотримання строків звернення до адміністративного суду є однією з умов дисциплінування учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, а також однією із гарантій дотримання у суспільних відносинах принципу правової визначеності, як складової принципу верховенства права. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними та після завершення таких строків, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Незнання про порушення через байдужість до своїх прав або небажання дізнатися не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду. Доказами того, що особа знала про можливе порушення своїх прав є, зокрема, умови, за яких особа мала реальну можливість дізнатися про порушення своїх прав.

На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -

у х в а л и в:

позовну заяву фермерського господарства "Добробут 10" до Державної служби України з безпеки на транспорті, відділ державного нагляду (контролю) у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови, - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Брагіна О.Є.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.05.2022
Оприлюднено21.06.2022
Номер документу104506153
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них транспорту та перевезення пасажирів

Судовий реєстр по справі —320/4691/22

Ухвала від 25.07.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Ухвала від 26.05.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Ухвала від 26.05.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні