2-о/130/32/2022
130/886/22
У Х В А Л А
щодо призначення судової психіатричної експертизи
30.05.2022 р. м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Шепеля К.А.,
присяжних Квасневської Н.О., Миронюк Р.М.,
за участю секретаря судового засідання Буга Р.М.,
заінтересованої соби ОСОБА_1 ,
представника заінтересованої особи ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої розглядається питання про визнання його недієздатним ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 , за участі заінтересованих осіб Жмеринського психоневрологічного будинку-інтернату, Органу опіки та піклування виконавчого комітету Жмеринської міської ради, Органу опіки і піклування Глевахівської селищної ради Фастівського району Київської області, про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки, -
у с т а н о в и в :
Адвокат Кучер В.М. звертається до суду в інтересах свого довірителя ОСОБА_1 з заявою, в якій просить визнати його брата ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інваліда 2 групи загального захворювання безстроково, за довідкою психіатра психоневрологічного інтернату - внаслідок психічного розладу з діагнозом "параноїдна шизофренія", недієздатним та призначити його опікуном.
У судовому засіданні заявляє клопотання про призначення та проведення судової психіатричної експертизи щодо психічного стану брата заявника. Посилається на медичну документацію ОСОБА_3 , який є розумово відсталою особою.
Відповідно до частини першої статті 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено статтями 103-105 ЦПК України.
Як зазначається в пункті 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1972 року №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:
1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу;
2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
З огляду на наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_3 , суд визнає обґрунтованим заявлене клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Суд вважає, що провадження у справі слід зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись статтями 103, 104, 105, 252, 298, 259, 260, 353 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Заяву ОСОБА_2 про призначення судової психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити по справі судову психіатричну експертизу, провадження якої доручити експертам Комунального закладу "Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка», попередивши їх про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
На вирішення експертизи поставити такі питання :
- чи хворіє ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічну хворобу?
- чи розуміє ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
- чи потребує ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлення над ним опіки?
Для дослідження направити експертам ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витрати, пов`язані з проведенням судово-психіатричної експертизи, покласти на заявника ОСОБА_1 .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
На ухвалу може бути подана апеляція до Вінницького апеляційного суду на протязі п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя К.ШЕПЕЛЬ
Присяжні Н.КВАСНЕВСЬКА
Р.МИРОНЮК
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104533250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Шепель К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні