ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
30 травня 2022 року м. Черкаси справа № 925/409/22
Суддя Господарського суду Черкаської області Гладун А.І., розглянувши позовну заяву Комунального некомерційного підприємства "Лікарня імені братів М.С. і О.С Коломійченків" Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нат-Фарма" про стягнення збитків,
ВСТАНОВИВ:
Комунального некомерційного підприємства "Лікарня імені братів М.С. і О.С Коломійченків" Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади (ідентифікаційний код 02005496, адреса місцезнаходження: 20603, Черкаська область, м. Шпола, вул. Миколи Амосова, 10) звернувся до Господарського суду Черкаської області з позовом до Товариства з обмежено відповідальністю "Нат-Фарма" (ідентифікаційний код 38843422, адреса місцезнаходження: 18002, м. Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 21) про стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди, яка могла бути реально отримана за договором оренди комунального майна Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади №6, укладеним 23,07.2021 за результатами проведення аукціону. У позові позивач просив стягнути з відповідача сплачений ним судовий збір в розмірі 2481 грн.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 17 травня 2022 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків шляхом подання до Господарського суду Черкаської області протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху документів, що підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, якими є оригінал опису вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо)
26 травня 2022 року від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків позовної заяви. До заяви позивачем додано докази на підтвердження відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до Господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи, що позивачем в порядку ст. 174 позовну заяву подано з додержанням вимог Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення її чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, тому, відповідно до статті 176 Господарського процесуального кодексу України, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Суд повторно звертає увагу позивача на те, що у позовній заяві зазначено третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Шполянську міську раду об`єднаної територіальної громади (ідентифікаційний код 04061576, адреса місцезнаходження: 20603, Черкаська область, м. Шпола, вул. Лозуватська, 59), проте заяву про залучення вказаної особи як третьої особи для участі у справі позивачем не подано. Обґрунтування підстав для залучення третьої особи у позовній заяві не вказано.
Відповідно до частини 1 статті 51 Господарського процесуального кодексу України, якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
Отже, суд звертає увагу позивача на необхідність обґрунтування, передбачених статтею 51 Господарського процесуального кодексу України, підстав для залучення для участі у справі Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади в якості третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача.
Керуючись ст. 162, 164-167, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 925/409/22.
2. Справу № 925/409/22 розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 11 год. 30 хв. 07 червня 2022 року.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: 18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, в залі судових засідань.
4. Про проведення підготовчого засідання повідомити: Комунальне некомерційне підприємство "Лікарня імені братів М.С. і О.С Коломійченків" Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади (позивача); Товариство з обмежено відповідальністю "Нат-Фарма" (відповідача).
5. Особам, які з`являться у судове засідання мати з собою: а) документ, що підтверджує особу (паспорт чи інший документ, що підтверджує особу згідно із Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус"); б) документ, що підтверджує повноваження (адвокату - довіреність або ордер про надання правової допомоги або договір (витяг з нього) про надання правової допомоги; посадовій особі - докази повноважень на самопредставництво юридичної особи відповідно до ст.56 ГПК України); в) оригінали документів, які подано до суду в копії; г) засоби індивідуального захисту (захисна маска).
6. Встановити відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, який має відповідати вимогам ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Докази надіслання (надання) відзиву на позовну заяву позивачу надати суду до дати підготовчого засідання.
Якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними у справі матеріалами.
7. Встановити позивачу строк для подання до суду протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.
Докази надіслання (надання) відповіді на відзив відповідачу надати суду до дати підготовчого засідання.
8. Встановити відповідачу строк для подання до суду протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив заперечення, які мають відповідати вимогам частини 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Копію заперечень надіслати позивачу одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду.
Докази надіслання (надання) заперечення позивачу надати суду до дати підготовчого засідання.
9. Роз`яснити учасникам справи наступне:
9.1. Заяви (клопотання) подаються суду в оригіналі (ч.8 ст.42 ГПК): або у формі письмового паперового документа за підписом особи, яка його підписала; або у формі електронного документа, підписаного електронним цифровим підписом особи, яка його створила - через систему "Електронний суд". До заяви по суті додаються докази її надіслання учасникам справи (ч.5 і 6 ст.165, ч.3 статей 166,167,168 ГПК).
9.2. Відповідно до частини першої - третьої статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Відповідно до частини другої статті 96 Господарського процесуального кодексу України, електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
9.3. З метою спрощення порядку надіслання до суду документів і ознайомлення з матеріалами справи, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на час карантину, запропонувати учасникам справи: зареєструватися в системі "Електронний суд"; подати процесуальні документи (заяви, клопотання, відзиви, відповіді, заперечення тощо), письмові та електронні докази через систему "Електронний суд", або поштою.
9.4. У разі неявки: наслідки неявки у судове засідання передбачені наступними нормами Господарського процесуального кодексу України: п.4 ч.1 ст.226 (для заявника), ст.202, ст.135 ГПК (штраф у сумі від одного до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб); учасники справи, явка яких визнана обов`язковою, зобов`язані повідомляти причини неявки; причини неявки мають підтверджуватись належно засвідченими доказами; неможливість явки одного представника (в т.ч. з причин хвороби, відрядження, відпустки, участі в іншому судовому засіданні, відсутності штатних працівників), не позбавляє можливості керівника чи фізичної особи призначити іншого або представляти інтереси особисто; обставини тимчасової непрацездатності (хвороби, самоізоляції, обсервації у зв`язку з карантином), засвідчуються документами, передбаченими Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13.11.2011 №455 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 04.12.2001 за №1005/6196.
9.5 Згідно частини 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
9.6 Відповідно до частини 1 статті 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Для забезпечення права Товариства з обмежено відповідальністю "Нат-Фарма" бути поінформованим про розгляд справи за його участю опублікувати інформацію про розгляд справи за його участю на офіційній сторінці Господарського суду Черкаської області веб-порталу судової влади у мережі Інтернет.
У зв`язку з обмеженням доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень у мережі Інтернет про дату та час судових засідань сторони можуть дізнатися за телефоном суду (0472) 31-21-49 чи з використанням інших засобів зв`язку, зокрема електронної пошти суду inbox@ck.arbitr.gov.ua, а також на офіційній сторінці Господарського суд Черкаської області веб-порталу судової влади у мережі Інтернет.
Направити ухвалу суду Комунальному некомерційному підприємству "Лікарня імені братів М.С. і О.С Коломійченків" Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади (20603, Черкаська область, м. Шпола, вул. Миколи Амосова, 10; на електронну пошту: Shpola.CRL@gmail.com); Товариству з обмежено відповідальністю "Нат-Фарма" (18002, м. Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 21).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддю, в порядку передбаченому частиною другою статті 235 Господарського процесуального кодексу України, і оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Гладун
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2022 |
Оприлюднено | 28.06.2022 |
Номер документу | 104538509 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні