ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 травня 2022 року м. Дніпросправа № 160/15983/21
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Малиш Н.І. (доповідач), суддів: Баранник Н.П., Щербака А.А.,
розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства Дніпровський металургійний комбінат" про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції в адміністративній справі №160/15983/21 за апеляційною скаргою Виконуючого обов`язки керівника Дніпропетровської обласної прокуратури Прихожанова Валерія Олександровича на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2021 року в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Дніпровський металургійний комбінат" до Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) про визнання дій протиправними та визнання відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Третього апеляційного адміністративного суду знаходиться справа №160/15983/21 за апеляційною скаргою Виконуючого обов`язки керівника Дніпропетровської обласної прокуратури Прихожанова Валерія Олександровича на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2021 року в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Дніпровський металургійний комбінат" до Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) про визнання дій протиправними та визнання відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень.
Розгляд справи призначено на 01 червня 2022 р. о 13:00 год. у відкритому судовому засіданні в приміщенні Третього апеляційного адміністративного суду.
30.05.2022 до Третього апеляційного адміністративного суду надійшла заява Публічного акціонерного товариства Дніпровський металургійний комбінат" Красницької Я.С. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку "EasyCon" (відповідно до веб-порталу судової влади України vkz.court.gov.ua).
Розглянувши вказану заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 195 КАС учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Державна судова адміністрація України наказом від 23.04.2020 № 196 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
За пунктами 3-5 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); - номер телефону для зв`язку із судом; - відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
З метою забезпечення участі представника позивача при розгляді апеляційної скарги, колегія суддів вважає за можливе задовольнити клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку "EasyCon".
Керуючись ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання представника Публічного акціонерного товариства Дніпровський металургійний комбінат" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Забезпечити участь представника Публічного акціонерного товариства Дніпровський металургійний комбінат" Красницької Яни Сергіївни в судовому засіданні у справі №160/15983/21 призначеної на 01 червня 2022 року о 13:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України 23.04.2020 № 196.
Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили 31 травня 2022 року та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий - суддяН.І. Малиш
суддяН.П. Баранник
суддяА.А. Щербак
Суд | Третій апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104545427 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо забезпечення екологічної безпеки, у тому числі при використанні природних ресурсів; екологічної безпеки поводження з відходами |
Адміністративне
Третій апеляційний адміністративний суд
Малиш Н.І.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Голобутовський Роман Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні